me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

Vyber si!

18. března 2011 v 11:23 | Lexie |  Povídky na přání
Tak. Jsem spokojená. Dokončila jsem první povídku na přání, kterou mi zadala Maggie.
Zadání:
Téma -> HP-FF ( jak šokující :D)
Myšlenka -> Líbilo by se mi situace kdy si Lily vybere Severuse místo Jamese a jak na to chudinka bude reagovat ;)
Postavy-> Severus Snape, Lily Evans, James Potter
Žánr-> líbilo by se mi drama, psychologické v tuchvíli bych samozřejmě očekávala sad end, ale pokud ti to nepude nebo se ti do toho nebude prostě chtít nepohrdnu ani pěknou komedii u které se zasměji. Ale stejně ti to udělám těžší jsem prostě potvůrka:D Pokud půjdeš do komedie zkus tam zapojit jenom náznak fakt náznak, nechci abys to psala, slashe. Tak teď jsem spokojená se svým zadáním takže děkuji děkuji pokud mi splníš přání budu tě velice obdivovat ;)
Rating-> nechám na tobě ;)

A já se musím přiznat, že to úplně podle zadání není. Prostě píšu jak píšu. Co mi přijde zrovna na mysl, skončí i na papíře nebo spíše ve wordu :) Takže doufám, že mi Maggie odpustí ;-)

Už jsem nevěděla, co dělat. Poslední měsíc neustále přemýšlím o jedné věci. Nejradši bych ani nevycházela z pokoje, protože se zdá, že jsou oba všude. Jak to sakra dělají. Vyjdu z ložnice, je tu James. Vyjdu na chodbu, je tu Severus. Jdu někam dál, jsou tu oba. Samozřejmě nikdy ne společně, ale jeden vždycky a oba kladou ty samé otázky a nároky.
"Musíš si vybrat." To je teď jediná věc, co slýchám. Ale ne jenom od nich. Dokonce i od mých kamarádek. Netušila jsem, že to bude mít takové následky a hlavně jak rychle se to rozšíří po škole. Jenom jsem se Jamesovi zmínila o tom, že možná něco cítím k Severusovi, ale že k němu chci být upřímná a už věděla celá škola. Ale hlavně, věděl to Severus. A oba začali naléhat. Ano, chodím s Jamesem nebo chodila jsem s Jamesem? Už nevím.
"Ťuk, ťuk," ozvalo se ode dveří. Nereagovala jsem. Nechtěla jsem nikoho vidět.
"Lily," oslovila mě z pootevřených dveří Emily, moje nejlepší kamarádka.
"Co je?!" zavrčela jsem nevrle.
"James s tebou chce mluvit," hlesla téměř neslyšitelně.
"Ale já s ním mluvit nechci," obořila jsem se na ni a vstala jsem, abych jí dveře zabouchla před nosem.
"Je to důležité," řekla a rychle zmizela, než jsem jí stačila něco provést.
Povzdechla jsem si, ale sešla jsme dolů do společenky, kde na mě u schodů čekal James. Jeho výraz byl neobvyklý. Kamenný, studený, bezcitný. Začala jsem se bát. Já ho nechci ztratit. Řeknu mu, že chci být jen s ním a nikdy ho neopustim. Začínala jsem panikařit, ale na povrchu jsem nedala nic znát. James na mě kývnul a vedl mě ven.
Šli jsme v tichosti, dokud jsme nedošli na astronomickou věž. Zaplavilo mě tolik vzpomínek. Dřív krásných, teď už bolestných. Bolelo mě, jak moc jsem mu ublížila. Tady jsme se poprvé políbili, poprvé mi řekl, že mě miluje, poprvé jsme se tady pohádali a byla tu i další poprvé. Ale hlavně jsem mu tady řekla o Severusovi. Sklíčeně jsem se mu podívala do jeho oříškových očí a na chvíli, jako bych v nich zahlédla lítost, ale ta se okamžitě vytratila.
"Lily, já to takhle nezvládám. Už ti nebudu tolerovat odpovědi stylu 'Já nevím' nebo 'Ještě si to musím rozmyslet'. Je to už měsíc a já to potřebuju vědět. On nebo já?" zeptal se mě tvrdě a já věděla, že musím odpovědět. A už jsem rozhodla. Můj mozek o tom byl naprosto přesvědčený a já jsem mu s radostí chtěla oznámit své rozhodnutí. Už jsem se chystala vyřknout to slovo, ale z úst mi vyšlo úplně něco jiného, než jsem chtěla.
"On," hlesla jsem a když jsem si uvědomila, co jsem řekla, panicky jsem si překryla ústa rukou. James si povzdechl a obrátil se ke mně zády.
"Jamesi, počkej. Chci říct, já nevím. Ještě pořád nevím," snažila jsem se to napravit, ale už byl pryč. Zhroutila jsem se na zem a slzy mi začaly jedna po druhé tvořit cestičky na tvářích. Plakala jsem tiše a snažila jsem se přestat, ale nešlo to. Byla jsem si vědoma toho, že jsem na kost promrzlá, ale bylo mi to jedno. Zrovna jsem zlomila muži, kterého miluju srdce. Ano, miluju ho, ale Severuse…Severuse miluju víc.
Bolela mě hlava z pláče a byla jsem vyčerpaná, a tak jsem se schoulila do klubíčka a snažila se usnout.
Ještě v polospánku jsem si uvědomila, že mě někdo zvednul a nese mě pryč z té zimy. Neměla jsem nejmenší pochyby o tom, že to byl Severus…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 18. března 2011 v 12:55 | Reagovat

jůůůůůů!!! Tohle byl opravdu sad end:-( TRochu mě mrzí že jsi si nezvolila ten slash, ale vlastně se ti ani nedivím :D Co dodat, je to super a hrozně děkuji za vyplnění přání ;) Chudák James, nemám ráda ty povídky kdy nakonec spolu nejsou, ale sama mám to samé takže, není co řešit. Takže děkuju děkuju moc a podle mě je to velice povedená jednorázovka ;)

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 27. března 2011 v 20:43 | Reagovat

[1]: souhlasím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama