me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 17. března 2011 v 17:14 | Reagovat

.. v ulicích pobíhali zmatení lidičkové, kteří spěchali do práce, vyzvednou děti ze školky, do milionů míst v rušném městě Washington D.C. Nevadilo mi, že jsem jen v košilce a že mám francouzská okna. Ve velkém městě jako je Washington si vás nidko nevšímal. Musela jsem si pospíšit jelikož mi za vdě hodiny letělo letadlo do New Yorku, kde jsem se měla sejít se svými čtyřmi kamarádkami. Studium v Bradavicích nás svedlo dohromady a my si přirostly k srdci. Každý měsíc jsem za nimi jezdila. Ano za nimi. Já jediná si vybrala hloupý Washington , ony všechyn bydlí v New Yorku.Trochu je postrádám, ale teď si to s nimi užiju dala jsem výpověď a se svými našetřenými penězy se chci přestěhovat za nimi do New Yorku, mám zařízené dva pohovory na práci a už mám zaplacenou zálohu na byt. Takže co dodat asi jen: "New Yorku, připrav se, protože Nancy Pethwortová přichází." Až později jsem si uvědomila, že jsem to zakřičela otevřeným oknem. Nikdo si mě však nevšiml Ach jak já miluju velká města!...

2 Lexie Lexie | Web | 17. března 2011 v 18:26 | Reagovat

Znáte to. Vystoupíte na letišti a vždycky se tu najde pár uječených holek, které si padnou do náručí a křičí. Vy jen projdete kolem nich a kroutíte hlavou nad jejich dětinskostí. Teď jsem byla jedna z nich. V letištní hale jsem zahlédla zelený transparent s růžovým nápisem "New York vítá Nancy" a vedle toho tři upištěné dvacetileté holky, které se ke mě už hrnuly přes celou halu. První z kamarádek, Vicky Forbesovou, jsem poznala podle dlouhých zrzavých vlasů, na které nikdy nedala dopustit a které zářili stejně jako růžová na transparentu. Druhá, Ellie Aldrinová, se ke mě dostala jako první a svou hřívou neposedných blond vlasů mě málem zadusila. A poslední, Alice Russellová, byla jediná, která ke mě došla v klidu a bez ječení a přivítala mě jen přátelským objetím. Ta měla vlasy přirozeně hnědé. A teď se podržte, ano, já je měla černé. Vypadaly jsme jako nějaké panenky barbie z příběhu, kde si každá holka najde svojí oblíbenou barvu vlasů.
"Holky strašně ste mi chyběly," řekla jsem jim nadšeně a vyrazily jsme vstříc náruči obrovského New Yorku...

3 Maggie Maggie | Web | 17. března 2011 v 19:16 | Reagovat

..." Ne, já už dál nemůžu!" Zaprotestovala jsem kecla jsem sebou do křesla vedle Ellie.
"Už jsem podstoupila pět pohovorů a furt nic! Končím!" A rozhlédla jsem se po svém bytě, ve kterém byste vážně nechtěli bydlet. Postel, dvě křesla malý konferečním stolkem fungující jako jídelní, pracovní, garderobní a já nevím jaký ještě stolek. Malá trouba, dřez a lednička z výprodeje.
" Takhle jsem si to nepředstavovala." Vzdychla jsem a Ellie mě chytla za ruku.
" A co vyzkoušet práci na kterou jsi se narodila a studovala?" A pohlédla na jednu z mnoha krabic ležících po třech pokojích, ve které se nacházeli moje věci z bradavic mimo jiné i hůlka. Bezová pružná deset a půl palce dlouhá s chlupem z vlkodlaka. Pomalu jsem se zvedla a přešla ke krabici...

4 Lexie Lexie | Web | 17. března 2011 v 20:13 | Reagovat

...Otevřela jsem ji a jako první jsem vzala do ruky moji hůlku. Pocítila jsem známé teplo. Už tak dlouho jsem ji nedržela v ruce. Moji rodiče byli mudlové, takže jsem uměla žít velmi snadno i bez kouzel. Stále jsem ale úplně nechápala, co tím Ellie myslí. Než jsem se ale stihla zeptat někdo prudce otevřel dveře, které téměř vyletěly z pantů.
"Nancy!" vykřikla Vicky, která celá zadýchaná vpadla do bytu.
"Proč sem ti sakra dávala klíč," řekla jsem si pro sebe dost nahlas, ale Vicky to úplně přešla.
"Mám pro tebe skvělou novinu. Ahoj, Ellie," stihla ještě pozdravit blondýnku, která se jen smála jejímu výstupu.
"Tak povídej," pobídla jsem ji.
"U nás v domě umřela jedna paní. Má byt hned naproti mě s Alice. Bude to boží. Bydlet všechny u sebe. Ellie je jen o dva domy vedle." Vicky byla vážně nadšená, ale já nevěděla, jak jí mam vysvětlit, že na to nemam peníze.
"Vicky, to je úžasný, ale jak vidíš, mam peníze jenom na tuhle kůlničku a nikde mě nevzali," snažila jsem se jí vysvětlit. Vicky se zamračeně podívala na Ellie.
"Zrovna jsem jí to chtěla navrhnout," bránila se Ellie.
"Tak fajn, už toho mám dost. Co mi chcete navrhnout?"

5 Maggie Maggie | Web | 17. března 2011 v 21:04 | Reagovat

"No..." začala Vicky a pomalu se sunula k Ellie." řekněme, že jsem na tom byly hodně podobně jako ty, a tak jsme začaly pracovat na..."
" Kde?!" vykřikla jsem ony mi lhaly celou tu dobu co já se utápěla v práci ve Washingtonu ony si pracovali a při tom mávali hůlkama. No to je neuvěřitelný!"
" Na ministerstvu.." Dodala opatrně Ellie. Podívala jsem se na jednu pak na druhou...
" Takže žádná novinářka?" zeptala jsem se Ellie a ona zakroutila hlavou.
" Žádná maskérka filmových hvězd?" zakoulela jsem zklamaně na Vicky. A ta se jenom zašklebila.
" U jediný Alice sem si myslela, že si ze mě dělá srandu.. Asi měla blbej den co?" A zasmála jsem se. Ellie se ale zvedla.
" NO víš Alice to je pravda sice to bere jako bokovku, ale jo.."
" Ne!" a začala jsem se smát. " Takže ona vážně dělá ve strip klubu?" A začala se chechtat až mi tekly slzy.
" Hele ale už jenom jako barmanku!" Zaprotestovala Vicky.
" A dělá skvělý koktaily." a zamilovaně se podívala kamsi do dály.
" Hele tak tohle nejde okamžitě mě vemte k vám a chci slyšet co jste tady doopravdy dělali celých těch pět let!" Teatrálně jsem se zvedla z křesla a popadla kabelku, která se válela na zemi- jinde na ní nebylo místo.
" Ještě mi řekněte že jste potkaly někoho ze školy vážně začnu brečet!" A zasmála jsem se.
" Radostí?" Koukla na mě Ellie.
" Ne!" zaprotestovala jsem. " Smutkem, jak ste mi vy tři lhářky prolhaný lhaly!" Vicky se podívala na Ellie a pak provinilým tónem dodala :
" No.. tak to bude potřeba pár sklenek Aličinna pokušení!"
" Ne!" došlo mi to. " Okamžitě to vybalte koho jste potkaly hej kam mě to vlečete?!" zařvala jsem na chodbu, kterou už mě bez kompromisně táhly kamsi do centra.

6 Lexie Lexie | Web | 17. března 2011 v 21:36 | Reagovat

Zapadly jsme do klasického strip baru, který byl nepochybně jeden z nejlepších.
"Aspoň, že to má úroveň," zamumlala jsem. Ellie s Vicky se po sobě pochybovačně podívaly, ale nic neřekly. Asi mi nechtěly kazit iluze. Dotáhly mě až k baru.
"Hej, Matte," zavolala Vicky na jednoho barmana.
"Ahoj, Vicky." Okamžitě se k nám přihrnul a zářivě se na Vicky usmíval.
"Zavolej mi Alice, prosim," požádala ho a nezapomněla vynechat úsměv.
"Tak a teď sleduj, Nancy." Ellie do mě štouchla a ukázala na pódium, u kterého na čalouněných křeslech seděla spousta boháčů. Poslechla jsem ji a svlj zrak jsem nedobrovolně upřela na nově příchozí striptérku. Když jsem mezi červenými světly reflektorů konečně rozeznala její tvář, nemohla jsem uvěřit svým očím.
"To není možné. To je..."

7 Maggie Maggie | Web | 18. března 2011 v 10:04 | Reagovat

"Úžasné?"
"Šokující?" pomáhaly mi Ellie a Vicky se vyjádřit. Já stále čučela na postavu tančící kolem tyče. Neebyla nejmladší no co byste čekali. Až teď jsem si všimla jací jsou diváci. Kolem pódia seděli samí staříčci, o kterých byste tvrdili, že jsou to úžasní dědečkové a opatrující otcové. Znovu jsem pohlídla na striptérku. Měla obrovské podpatky, síťované punčochy, přičemž jednu si právě laškovně sundavala´. POdvazky- jeden držel starřík v první řadě a na konec zelený korzet. Ušklíbla jsem se vždycky si tak trpěla na zelené. Na obličeji měla spoustu makeupu, a tak její vrásky nebyly téměř vidět.  nVLasy měla stažené do kasického pevného drdolu, ale nepochybovala jsem, že si je rozpustí. Přišla za námi Alice a začala nám míchat nějaký koktail. Holky si s ní povídaly, ale já nemohla přestat zírat na striptérku. Alice mi něco dala do ruky a něco mi řekla já jí nevnímala stále jsem zírala na tu upnutou dámu, která právě rozpustila vlasy. Znechuceně jsem odtáhla až když se dáma otočila zády k staříkům a pleskala se po nahých hýždích. Zkrátka zelená tanga fungovala v podstatě jako nahota. Usrkla jsem z brčka naprosto bopží koktail.
"ALice, tohle je fantastický!" zajásala jsem a Alice se spokojeně usmála.
"Ale víte co je super? já jsem opilá a ještě jsem  si ani nelokla..." Zapřemýšlela jsem jestli je to se mnou vážně tak špatný že jsem opilá po jednom doušku tvrdýho alkoholu.
"Pokud mluvíš o Nebyle tak to se ti bohužel nezdá." Zakroutila hlavou Alice.
"Nebyle?"
"Jo její umělecký jméno. Občas se tu schází důchodci tak jí zavoláme aby se zastavila, jinak stále seriózní dáma. Vlastně je ministryní kouzel pro Ameriku." Dodala Alice a já se opět podívala k pódiu kde Minerva McGonagallová seděla odkročmo na jednom ze staříků v zeleném kvádru. Vážně je fixovaná na zelenou, pomyslela jsem si. (A/N omlouvám se, ale mě nikdo jiný nenapadl:D)

8 Lexie Lexie | Web | 18. března 2011 v 10:31 | Reagovat

(A/N já čekala, že tam dáš jí, ale trochu sem doufala, že ne ;-) )
"Takže děláte všechny na ministerstvu kouzel?" zeptala jsem se, abych si to ujasnila.
"Jo a tohle je speciální stripclub ministerstva. To víš, Amerika není tak prudérní jako Anglie," zasmála se Ellie.
"A proč tu děláš ty, Alice?" zeptala jsem se mojí hnědovlasé kamarádky. Ellie s Alice stočili pohledy na Vicky, která pokrčila rameny jako 'Co zase?'
"No, na ministerstvu nemam tak dobrou práci jako oni a tak jsem si chtěla nějak přividělat a holky mi pomáhaly něco najít..." začala Alice.
"...A já si začala něco s nějakým klukem na ministerstvu a on mě jednou zatáhl k sobě do práce," dořekla Vicky a pohodila hlavou směrem k dalšímu barmanovi - Adrianovi.
"Hmm, dobrej vkus," ohodnotila jsem Adriana. Vypadal vážně dobře. Hnědé rozcuchané vlasy, super postava, čokoládové oči. Kdyby nespal s Vicky, asi bych měla nový objekt...

9 Maggie Maggie | Web | 18. března 2011 v 17:08 | Reagovat

.. Tak přejte mi štěstí! Právě kráčím prosklenou budovou velikosti fotbalového hřiště. Neustále mě míjeli lidé nejvýstřednějších zjevů. Žádné hábity, žádné špičaté čepce, mezi anglickým a americkým ministerstvem byl hodně velký rozdíl. Zdejší lidé žili doslova dvojí život ějakou práci na miniserstvu a pak práci, která je bavila v mudlovském světě. Vstup do ministerstva se mi velice líbil. Každímu, kdo měl s ministerstvem co dělat, mu přišla sova a ta mu přinesla náhrdelníček. Vlastně to byl provázek a na něm nějaký přívěsek no a tenhle přívěsek bylo přenášedlo, které vás přeneslo na ministerstvo kdykoliv jste tam chtěli. Stačilo se pouze přemístit velice jednoduchá a efektivní věcička. Každý měl přívěsek jiný většina mělo podle toho co dělal za zaměstnání. Ellie jakožto léčitelka měla malý kotlík ze kterého stoupaly tři pruhy páry. Můj přívěšek byl poněkud ošklivý vlastně to byl beztvarý přívěšek, který poněkud více připomínal cosi, co ze sebe vypudí kdokoliv s menším průjmem.Právě vcházím do kanceláře pana Frellenda. Je to zástupce ministra kouzel a sním jsem jednala celou dobu přes sovy. Strašně se obávám, že na mne nezbude žádná práce a že se vrátím do toho svého "vysněného"kumbálku...

10 Lexie Lexie | Web | 18. března 2011 v 19:24 | Reagovat

Jó. Mam práci. Na miniserstvu kouzel. Dal mi dokonce i vybrat. Buď jsem mohla pracovat ve stejném oddělení jako Ellie, tudíř jako léčitelka anebo obstarávat ochranu mudlů před kouzly. Toto oddělení vedla Vicky. Jelikož jsem nesnášela pohled na krev a celkově sem nebyla moc lékařský typ, tak jsem se vrhla na to druhé. A když bude Vicky moje nadřízená, tak by to měla být pohoda, protože línějšího člověka než je ona jsem v životě nepoznala.
Okamžitě jsem vytáhla svůj mobil a zavolala na první číslo, které jsem měla v seznamu.
"Ahoj, Nancy. Vydrž prosimtě chvíli. Je tu strašnej kravál, takže musim vyjít ven," řekla mi Alice a já slyšela, jak ta děsná diskotéková hudba v telefonu pomalu utichá. Teď už tam zbylo jen houkání aut a křičení lidí.
"Jsem venku," oznámila mi Alice docela zbytečně.
"Mám práci!" vyjekla jsem nadšeně a nejzajímalo mě, že se mě pár lidí leklo.
"To je úžasný. Přijď za námi. Musíme to oslavit."
"Nejsem si jistá, jestli se mi chce slavit na místě, kde se kolem tyče ovíjí moje profesorka," zaškaredila sem se.
"Neboj, jenom si tu dáme sraz a potom hezky půjdeme vyplnit tvoji žádost o ten nový byt."

11 Maggie Maggie | Web | 18. března 2011 v 21:54 | Reagovat

"Tohle je nádhera!" zajásala jsem když jsem se posadila s Alicí a Vicky v kavárně poté co jsme byly navštívit můj budoucí byt. Krásný, úžasný, dokonalý byt pro jednu dívku, sice to bude chtít trochu vymalovat, ale jsem čarodějka, takže nic co bych neměla zvládnout. Ellie musela zůstat ještě v práci kvůli jednomu pacientovi. Odpoledne jsem přestěhovali těch pár krabic a pár kousků nábytku a večer jsem si šla lehnout na mou krásnou postel a ráno? Ráno ....

12 Lexie Lexie | Web | 18. března 2011 v 22:04 | Reagovat

...mě vzbudily Alice s Vicky ne moc příjemným způsobem. Alice na mě vylila vodu a Vicky mi pomocí píšťalky pískala u ucha.
"Co je sakra?!" vyjela sem naštvaně.
"Tady si ještě někdo nezvykl, že musí chodit do práce..." zasmála se Alice.
"..A tím pádem nemůže vyspávat do oběda, ale vstávat s východem slunce. A jakožto tvoje nadřízená přesně vím, v kolik máš v práci být..." usmála se na mě sladce Vicky a v další vteřině už zmizela za dveřmi, které sem trefila polštářem.
"Tak šup, vstávej. Vicky říkala, že tam dneska budeš jenom chvilku. Na zacvičení. Potom spolu půjdeme nakupovat. Mám dneska volno," slíbila mi Alice, a tak sem měla aspoň nějakou motivaci vstát.
"Tvůj šatník totiž doslova žadoní po nových hadrech," okomentovala stav mé skříně Vicky. Takhle to bylo vždycky. Obě mi vždycky kritizovaly oblečení a nutily mě do několikahodinových výletů do obchoďáků. Jediný, kdo se mě zastával a snažil se mě dostat z jejich spárů byla Ellie, ale ta bohužel bydlela dva domy odsud, takže mě momentálně bránit nemohla...

13 Maggie Maggie | Web | 19. března 2011 v 11:08 | Reagovat

..."Tak na tři." řekla mi VIcky a chytla mě za ruku, prohlásila totiž, že poprvé mě na ministerstvo chce vzít ona sama.
"Raz, dva a tři!" pak se zatočila na místě a my se ocitly v malé kanceláři. VIcky otevřela dveře...

14 Lexie Lexie | Web | 19. března 2011 v 11:26 | Reagovat

...a já vyvalila oči. Páni, ta holka si to tu ale umí zařídit. Její kancelář spíš vypadala jako kancelář šéfredaktorky pro časopis Vogue. Všude na zdi v rámečcích vylepené obálky různých časopisů s jejími oblíbenými hvězdami. Podlaha byla bílá, stejně jako stěny. Jenom jedna zářila výranou zelenou barvou. Bylo to tu skvělé.
"A tady pracuješ?" zeptala jsem se vyvaleně.
"Prosimtě, tady trávim minimum času. Většinou jsem v terénu. Nebaví mě dřepět v kanceláři," zasmála se a došla až ke stolu, za kterým bylo obrovské okno, z kterého byl výhled na celý Manhattan. Z jednoho šuplíku vytáhla jakýsi bloček, kam si něco zapsala, potom přešla ke skříni, ze které si vyndala černý kabát a obrátila se ke mě.
"Tak pojď. Pro začátek zkusíme něco jdenodušího. S ostatními členy se potkáme na místě." Chytla mě za ruku a já se na ni nechápavě podívala.
"Dala jsem jim zprávu skrz ten bloček. Když tam něco někdo z nás napíše, dá tím zprávu ostatním," vysvětlila a v další vteřině jsme se přemístili...

15 Maggie Maggie | Web | 19. března 2011 v 19:03 | Reagovat

... objevily jsme se v malém lese. Nebyl moc velký jelikož jsem dohlédla na jeho konec, kde pozvolně přecházel v rozlehlou louku.
"Tákže," začala Vicky a postavila se přede mě."Dneska jsem v téhle oblasti zaregistrovali kouzla. Žádný kouzelník tu nežije a jak jsi si určitě všimla nejsou tu žádní mudlové. CO není, ale, může být. A tak je naší prací ověřit co se tu dělo a podat o tom hlášení..

16 Lexie Lexie | Web | 20. března 2011 v 8:41 | Reagovat

V tu chvíli se kolem nich objevila deset dalších lidí a všichni se s Vicky tiše pozdravili.
"Vážení, tohle je Nancy Pethwortová a dneska nastupuje do našeho ddělení, takže ji budeme muset trochu zacvičit," představila mě s úsměvem Vicky.
"Já se toho rád ujmu," ozval se jeden hlas a já začala vyhledávat, komu patří. NAštěstí sem nemusela pátrat dlouho, protože hned ze skupinky vystoupil trochu dopředu. Vicky se tomu zasmála, jako by to byl velmi povedený vtip.
"Ty, Stevene? Ne, ani náhodou. Naopak se jí od tebe budu snažit držet tak daleko, jak to jen půjde." Překvapil mě její tón. Nevyzněl totiž dvakrát mile, což bylo u Vicky netypické. Steven jen protočil oči a já začala přemýšlet, co asi provedl, že se k němu Vicky chová. Podle toho, jak mě rentgenoval pohledem od hlavy až k patě jsem usoudila, že to asi bude něco podobného jako u nás na škole Sirius Black...

17 Maggie Maggie | Web | 22. března 2011 v 21:51 | Reagovat

Prošli jsme les křížem krážem, ale nenašli jsem nic. Vicky se mě nakonec ujala sama, protože kromě Stevena se nikdo nepřihlásil. Začalo mi vrtat hlavou proč se mě nikdo neujal. Přemýšlela jsem o tom tak dlouho až jsem z dnešního zaučení vyšla s depkou. Ačkoliv mě provázela a zaučovala Vicky Steven byl vždycky poblíž.
"Musíš se soustředit." Znervózněla Vicky, když mě učila kouzlo na poznání magie v okolí. Ta formule zněla Peroximidalia!
"Víš že jsem neměla hrozně dlouho hůlku v ruce!" Zaprotestovala jsem a začala se zase soustředit na nové zaklínadlo. Když jsem tam tak stála a zírala do stromu Vicky se na moment otočila a já náhle ucítila ruku na mém rameni, která se sunula k mé hůlce, pak se k ní přidala i druhá a ta mě chytla kolem pasu.Pak mi za uchem zašveholil mužský hlas.
"Zavři oči." Zašeptal. A já ačkoliv nevím pro jsem ho poslechla. Pak mě něžně chytl za ruku ve které jsem svírala hůlku a opsal s ní ve vzduchu kroužek.
"A teď.." začal Steven, protože se jsem slyšela Vicčiny tupé kroky, jak se ke mě nasupeně blíží.
"Peroximidalia." zašeptala jsem společně s Stevenem a hůlka zazářila. Nejdřív žlutým světlem svítila jen hůlka, ale posléze se žlutá vlna začala šířit po celém lese. Otočila jsem se na Stevena, který se právě pohledy vraždil s Vicky nakonec asi vyhrál a teatrálně se usmál na Vicky vydal něco jako "Ha?" pak mě konečně pustil, přiblížil se ke mě jakoby mě chtěl políbit ale na poslední chvíli prošel kolem mě a nechal mě tam stát jako nějakou blbku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.