me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

16. kapitola - Ticho před bouří

14. března 2011 v 17:40 | Lexie |  Choose your way
První půlku dne jsem prospala, druhou půlku jsem psala tuhle kapitolu, protože jsem si řekla, že je vážně na čase se trochu pohnout. Nejsem na ni hrdá, protože mi přijde nesmírně nudná, což můžete vyčíst z názvu. Ticho před bouří bývá nudné, ale dá se to zvládnout, pokud se dostatečně popíšou emoce. Já na ně ale neměla náladu, takže je to vážně o ničem. Původně měla být tahle kapitola dlouhá a neměla skončit tam, kde skončila, ale musím před tou bitvou zanechat trochu toho "napětí". Stejně doufám, že se jí dokážete prokousat a zanechta komentář, protože rozhodně není dlouhá. Věnovala bych ji Lily, protože je poslední, kdo u mé povídky zanechal komentář ;-)
P.S.: Tolerujte chyby, protože já to po sobě nečetla!


Už uběhl týden od svatby Lily a Jamese, kteří teď spokojeně odjeli na svatební cestu do Francie a nechali všechny starosti za sebou. Oproti tomu Becky a Sirius se už několik dní připravovali na cestu do Rumunska. Nevěděli, co je tam čeká a především netušili, kdy přesně se tam mají vydat. Stela se naučila ovládat svá vidění, takže se jim pravidelně snažila poskytnout informace. Rozhodli se totiž, že se tam vydají jen pokud tam Voldemort nebude. Stejně by se mu bez třetího dítěte nemohli postavit, takže nechtěli zbytečně riskovat životy nejev své, ale i životy členů Fénixova řádu. Překvapivě nikdo neztratil svůj provázek, kterým se měl řád svolat, a tak když se díky Stelině telefonátu vydali na Grimauldovo náměstí 12, Becky chytla svůj provázek z obou stran a prudce za něj zatáhla, jako kdyby se ho snažila roztrhnout. Provázek se rozzářil a pokryl zlatavou barvou a tím byli všichni členové řádu svoláni do rodinného sídla Blacků, které Sirius řádu nedávno nabídl.
"Připravená?" zeptal se Sirius Becky.
"Určitě," přikývla zrzka rozhodně.
"Já sice myslel na přemisťování, ale sem rád, že i na Rumunsko," usmál se na ni a chytnul ji za ruku. Becky zavřela oči a v dalším okamžiku se už točila ve známém dusivém víru.
"Stelo, dělej! Becky se Siriusem už tam určitě budou!" křičel Remus naštvaně na Stelu, která si ještě dobalovala poslední maličkosti a lítala v horním patře sem a tam.
"Proč si sem vůbec chodil? Já bych se tam zvládla přemístit sama!" křikla na něj rozčíleně Stela zpět.
"Protože by tě neměl, kdo popohnat!" zavrčel Remus, povzdechl si a posadil se na křeslo v hale.
"No promiň, ale musela sem se ještě stavit za Benem a vymyslet si dobrou výmluvu, proč budu pár dnů pryč," řekla Stela uraženě, když přišla dolů ze schodů.
"Takže ses k němu vrátila?" zeptal se Remus překvapeně. Stela si povzdechla.
"No to víš, když už ho pozvali na tu svatbu, řekla sem si, proč bych toho nemohla využít. Co ty a Missie?" zeptala se, aby změnila téma. Remusovi úsměv trochu povadl.
"Ale to ne." Stele okamžitě došlo, co se stalo. "Proč? Vždyť vám to tak klapalo."
"Prostě jsem…měl strach. Pokud si nepamatuješ, ještě nevynalezli nic, co by mi zabránilo měnit se v takové to velké zuřivé štěně," řekl Remus smutně a když viděl, jak Stela otevírá pusu, aby mu dala přednášku o tom, že je to v pořádku a že by se tím neměl nechat omezovat, zarazil ji mávnutím ruky a slovy: "Teď máme důležitější věci na práci." Stela neprotestovala, a tak jen zavřela kufr (s pomocí vlastní váhy) a chytla Remuse za ruku.
***
V kuchyni na Grimauldově náměstí 12 bylo narváno. Všichni dosavadní členové řádu se mačkali v té malé místnosti a energicky diskutovali. Becky se Siriusem netrpělivě těkaly očima ke dveřím a sledovali své hodinky. Najednou se rozdrnčel zvonek a oba prudce vyskočili. Sirius běžel k portrétu své máti, která se okamžitě rozječela a Becky se vydala otevřít Remusovi a Stele, na které se čekalo.
"Kde ste tak dlouho?" ptala se rusovláska, když je oba objala. Nemohla totiž popřít, že by se jí v hlavě nehonili myšlenky o tom, že je Smrtijedi přepadli nebo nedej bože zabili.
"Stela asi musí být stylová i bitvě, kdy jí jde o život. Asi doufá, že se jí Smrtijedi budou chtít zeptat, kde si svůj outfit koupila a ona bude mít dost času je zabít," usmál se Remus.
"Samozřejmě. A až jim řeknu, že doma mám ještě kabelku od Gucciho, posadí se z toho na zadek a potom už je vyřídíme snadno," reagovala Stela.
"Ty máš kabelku od Gucciho?" zeptala se Becky se zájmem a rozsvítily se jí oči. Remus si povzdechl a zamířil do kuchyně. Stela s Becky ho následovaly.
Jakmile vešli, hlasy utichly a pohledy se upřely na Stelu.
"Tak, slečno Carterová, když jste se konečně dostavila, můžete nám prosím sdělit, co víte," požádal ji Brumbál, který seděl v čele stolu.
"Ehm, samozřejmě," přitakala Stela, ale pod tolika pohledy se cítila trochu nesvá.
"Sledovala sem Voldemorta ve svých viděních…" Půlka obsazenstva sebou trhla při vyslovení jeho jména, ale Brumbál, Remus, Becky a Sirius ani nemrkli. "…A zjistila jsem, že dnes bude z hradu odjíždět. Nevím kam, ale vím na jak dlouho. Máme přesně tři dny, počínaje dnešním odpolednem, než se vrátí. Těžko se mi bude vysvětlovat, kde máme hledat Liu. Prostě si sebou vezmu pár lidí, kteří pro ni se mnou půjdou. Po Voldemortově odjezdu se ale zvýší její ochrana, stejně jako ochrana hradu. Bude tam více Smrtijedů než normálně a nebude snadné je porazit," přiznala Stela, ale tváře členů řádu zůstávali klidné, jako by je tato informace vůbec nerozhodila.
"Myslím, že jsme od začátku počítali s problémy podobného typu. Navrhuji, abychom vyrazili zítra po poledni. Členové řádu pracující na ministerstvu si musí udělat volno a já nerad bojuji s prázdným žaludkem," usmál se Brumbál, vstal a zmizel dřív, než si ostatní stihli vyměnit překvapené pohledy.
Potom už se jeden po druhém začali členové řádu s mumláním vytrácet z domu až tam nakonec zbyli jen Becky, Stela, Sirius a Remus.
"Tak to bylo…" začal Sirius.
"Hodně krátký," dokončila za něj Becky a nalila si čaj ze staré konvice.
"Taky vám to přišlo jako pár vteřin?" zeptala se Stela.
"Ono to bylo pár vteřin," odvětil Remus zamyšleně.
"Abych se přiznala, očekávala jsem něco delšího. Když už se svolával celý řád. To mohl každému poslat zprávu, že vyrazíme zítra a bylo by to snazší," posoudila Becky a posadila se na Siriusův klín, protože se tady trochu štítila židlí, na kterých byla slušná vrstva prachu.
"Myslím, že jim se to taky moc nezamlouvalo. Viděli ste ty protáhlý obličeje, kdžy odcházeli," ušklíbl se Sirius.
"Možná Brumbál chtěl, aby prostě všichni slyšeli Stelu. Chápete? Aby nešli jen tak do něčeho, o čem teoreticky nic neví," pokusil se to vysvětlit Remus. Ostatní usoudili, že má pravdu.
"Siriusi, můžeš mi vysvětlit, kde tady mám spát?" zeptala se Stela a štítivě se rozhlížela po kuchyni.
"Nahoře sou pokoje, ale musí se ještě uklidit, takže se do toho můžeš pustit," řekl Sirius s nezájmem. Nic teď nedokázalo upoutat jeho pozornost a Becky si toho všímala. Byla si téměř jistá, že mu v hlavě drnčí otázky ohledně Lee a nebyl sám. Oba z toho byli neskutečně nervózní a neustále přemýšleli nad tím, co se stane, když se jim ji nepodaří zachránit a tak dále. Becky si povzdechla, zvedla se a vytáhla Siriuse nahoru.
"Jdem uklízet," řekla rozhodně a vytáhla si hůlku. "Stelo, můžeš zapracovat na kuchyni. Co dolů nepůjde vyřešíme později. Remusi, vem si na starosti koupelnu, ta bude potřeba. Sirius a já uklidíme aspoň dva pokoje, aby se v nich dalo spát." Becky využila své organizační schopnosti a během další minuty už všichni pomocí kouzel pracovali na přidělených částích domu. Po chvíli ale museli vzít do ruky hadry s teplou vodou, protože ani kouzly se nedá uklidit vše.
***
"Jelikož je slečna Carterová jediná, kdo ví, kam se máme přemístit, bude to poměrně dlouhý proces. Nejprve se spolu se dvěmi dalšími přemístí, potom se všichni vrátí a tím, že už budou vědět, kam se mají přemístit, budou moci vzít další. Trochu komplikované, ale půjde to," usmál se na všechny Brumbál, jako by se chystali vyjít si na vycházku. Stela se zatvářila velmi odhodlaně a soustředěně. Zkoušku z přemisťování sice udělala hned napoprvé, ale žádná přebornice nebyla.
Nejprve se přemístila s Brumbálem a Becky.
Ocitli se těsně před skálou. Kolem nich se rozprostírala spousta zeleně a vše nádherně vonělo. Zdálo se být po bouřce, protože dýchali vlhký čerstvý vzduch. Všichni automaticky vzhlédli, protože se před nimi tyčila velmi vysoká strmá skála, na jejímž vrcholu třímal obrovský kamenný hrad.
"To je nejblíž, co to šlo," řekla Stela smutně. Natáhla ruku vpřed, ale v momentě, kdy se ke skále přiblížila o dva palce blíž než byla před tím, neviditelná síla ji odhodila dva metry daleko. Becky se k ní okamžitě vrhla zatímco Brumbál pečlivě zkoumal použitá kouzla.
"Dostaneme se tam, pane profesore?" zeptal se Becky, když se se Stelou vrátila zpět ke skále.
"Ochrana není ani zdaleka tak velká, jak jsem si myslel. Nebude těžké ji prolomit. Samozřejmě, že není potřeba velkých kouzel, když je hrad takhle vysoko. Větším problémem bude dostat se nahoru," řekl Brumbál smutně, ale záhy se zase usmál.
"No raději pojďme pro ostatní," zamumlal a v dalším okamžiku se otočil a zmizel. Becky se Stelou ho napodobily.
Na Grimauldově náměstí každý z nich popadl další dva členy a přemístil se na totéž místo a takhle to šlo do té doby, než před skálou stály všichni členové řádu. Mohlo jich dohromady být kolem třiceti.
Brumbál začal mumlat nějaká kouzla, který téměř nikdo neznal. Pár starších členů se postavilo vedle něj a napodobovali ho.
"Co to dělají?" zeptal se Sirius Becky.
"Ruší ochranná kouzla," odpověděla mu šeptem.
"Jsi úplně bílá, víš o tom?" poznamenal a pohladil ji po tváři.
"A divíš se?" reagovala na otázku otázkou. Sirius neodpověděl, jen jí stisknul pevně ruku a Becky se na něj vděčně usmála…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

James vs. Remus

James 50% (24)
Remus 50% (24)

Komentáře

1 Betty Betty | 14. března 2011 v 18:43 | Reagovat

Hurá, jsem první kdo se prokousal(alespoň první, kdo nechal komentář)
už se samozřejmě těším na bouři, ale ani ticho není špatný :-)
takže piš, piš, piš (i když to pravděpodobně říkám marně)

2 Drow Drow | Web | 14. března 2011 v 20:11 | Reagovat

souhlasím s [1]:....piš piš piš :D

3 Lexie Lexie | Web | 14. března 2011 v 20:19 | Reagovat

díky moc za chválu :-D budu se snažit

4 Maggie Maggie | Web | 14. března 2011 v 21:17 | Reagovat

No řekla bych že jsi valstně celý můj komentář vystihla úvodem, i když ticho před bouří? tahle kapitolka byla záživná v tom, že mě popohnala dál a strašně se těším na další jak už Beth řekla na bouři Souhlasím s oběma piš piš piš piš piš piš piš piš piš... asi ti bdud čas od času psát annoing sms abych tě dokopala k psaní schválně za jak dlouho si mě vymažeš z kontaktů :D dostala mě do kolen Gucci kabelka!! :-D  :-D  :D  :-D  :D  :-D

5 Maggie Maggie | Web | 15. března 2011 v 13:13 | Reagovat

velice BTW: JSEM ZDRAVÁ!!! :D

6 Lexie Lexie | Web | 15. března 2011 v 13:35 | Reagovat

[5]: no moment, ale já ještě ne :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama