me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

Neočekávané prázdniny, které si snad jednou vynahradím

23. července 2010 v 22:22 | Lexie |  Co mě napadne
Prázdniny jako tyhle jsem v životě nezažila. Vždycky je mám nadupané, že nemám čas vůbec na nic, ale teď je to jiné. Zatím jsem byla skoro celé prázdniny doma (dohromady týden mimo a to na vesnici). Překvapivě mi to vůbec nevadí. Objevila jsem totiž spoustu nových věcí a začala jsem častěji jezdit k babičce a trávit méně času na počítači (z mého pohledu). Teď na týden odjedu pryč (mimochodem zase na vesnici) potom do Rakouska a zbylé tři týdny opět nebudu mít pořádně co dělat. Na minutku jsem zapřemýšlela i o tom, že bych si začala pročítat učebnice. Já vím, jsem magor, ale nesuďte mě. Naštěstí jsem v tu pravou chvíli narazila na něco, co mě od těhle hrůzných myšlenek dokázalo odpojit. Nový seriál (tedy vlastně už celkem starý) Legend of the seeker (Legenda o hledači). Zatím jsou natočené jen dvě série a na třetí myslim nejsou peníze. Filmované je to podle knížek a abyste zhruba měli potuchy o čem to tak může být, vložím sem stručný souhrn (samozřejmě, že jsem ho nepsala já; nato jsem moc líná).

Hlavní dějová linie je založena na společné cestě několika hlavních postav s cílem zachránit svět. Hlavní kladný hrdina je představen jako Richard Cypher (Craig Horner), který je jmenován Hledačem pravdy a je mu svěřen do opatrování Meč pravdy, jako jeho zbraň spravedlnosti. Titul hledače mu udělí starý čaroděj, který je mimochodem čaroděj prvního řádu, Zeddicus Zu'l Zorander (Bruce Spence ). To on vychovává Richarda od jeho útlého mládí a všímá si jeho schopností. Richard pokojně žije v Hartlandských lesích a živí se jako lesní průvodce, až do té doby než se na scéně objeví pěkná slečna Kahlan (Bridget Regan), jako matka zpovědnice. Richard ji zachrání život a následně zjistí, že Kahlan hledá prvního čaroděje. Poté, co jsem jim podaří zjistit, že jím je Zedd, což Richard ani netušil, Kahlan požádá Zedda aby jmenoval nového Hledače pravdy, který by pomohl v boji proti tyranovi Darkenu Rahlovi (Craig Parker), který se snaží ovládnou celý svět. Jelikož dal Darken Rahl do hry schránky Ordenu, tři smrtonosné skříňky, které tomu, který ví jak je použít, dokáží dát moc nad celým světem. K jeho smůle je ale musí otevřít do roka od doby, kdy je dal do hry, jinak zemře, stejně tak pokud otevře nesprávnou skříňku v nesprávnou chvíli a při nesprávných podmínkách. Proto potřebuje získat Knihu spočítaných stínů, kde je vše sepsáno. A tak začíná hon, při kterém Darken Rahl honí Hledače a snaží se ho zabít a naopak Hledač hledá tyrana a má úplně stejný cíl.

Mezi další postavy, které by v seriálu měli vystoupit, patří Micahel Cypher (David de Lautour ), bratr Richarda, který se ve své politické kariéře dostane až na místo Prvního radního v Západozemí. Dále pak Chase Brandstone (Jay Laga'aia ), známý jako Slídič, který je ochráncem hranice, hraničářem, a také je Richardovým přítelem.


Hrdinové, bájní tvorové, kouzla, magické zbraně, mocné armády, intriky a další, to vše Vás čeká v seriálu Legend of the Seeker.

Zní to zajímavě že? A určitě vám sledování ulehčí i roztomilý Craig Horner s téměř černýma očima a úžasným tělem (jsem puberťačka, tak co:D). Rozplývala se nad ním i Bab, což je vážně vyjímečné, takže mě donutila slíbit, že si nechám svýho Iana a přenecham jí ho (nebudu vám lhát, rozhododvání bylo těžké xD)

A teď ještě prá slov k mým dlouhým prázdninovým dnům. Přinejmenším jsem začala číst. Konkrétně Hostitele. Popravdě, vůbec se mi do toho nechtělo, absolutně nic mě na tom nelákalo snad kromě toho, že je konečně něco bez upírů. Meyerová je dobrá spisovatelka. I ten, kdo Twilight strašně nenávidí to musí uznat a Hostitel to dokazuje. Pokud jste ze Stmívání nedokázali přečíst ani stránku, nevadí. Hostitel je úplně něco jiného. Nabízí tolik pohledů na člověka a jeho city, emoce a vůbec cel život, že vás úplně pohltí a nebudete chtít přestat, dokud neotočítě poslední stránku a smutně si uvědomíte, že je konec. Vážně tady nehodlám dělat přednášku o tom, ať tomu dáte šanci z toho a toho důvodu. Rozhodnutí je jen na vás, ale mě tahle knížka vážně dostala a pokud z toho natočí dobrý film (ve kterém prostě musí hrát Ian Somerhalder, protože jinak by to snad ani nebylo ono) tak nepochybuji o úspěchu.

Na závěr celého článku vám popřeju krásný zbytek prázdnin a ještě vám oznámím krásnou věc, která mi tyhle prázdniny určitě vynahradí - v září odjedu na dva krásné týdny do jižní francie a o Vánocích pravděpodobně do Londýna, takže tenhle školní rok pro začne sand úžasně.

Už jen malá ukázka z mé nové menší závislosti:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbená vedlejší postava z Jiné reality?

Ian Sommers 63.6% (14)
Tracy Lairová 13.6% (3)
Joan Gabeová 9.1% (2)
KLiSny 4.5% (1)
Sebastian Brylock 0% (0)
Anabell Lestrange 9.1% (2)
někdo jiný 0% (0)

Komentáře

1 Bonboooonek Bonboooonek | Web | 24. července 2010 v 9:10 | Reagovat

Vesnice! Aby jste se z toho s bětkou nezbláznily! Já tam žiju celej život :D
Craig je dokonalej :* :-P
Ty si taky užij zbytek prázdnin ;-)

2 Bonboooonek Bonboooonek | Web | 24. července 2010 v 10:46 | Reagovat

Jinak všechno nej k zítřejším narozeninám :D S eSeMeSkou ve 3/4 na 3 nepočítej D: klidně ji pošlu o 12h později :D Ještě jednou krásné čtrnáctiny ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama