me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

13. kapitola - Bezmocní a nepochopitelní

8. července 2010 v 14:34 | Lexie |  Choose your way
Nečekala jsem to. Nevěřila jsem tomu, ale napsala jsem ji. Třináctou kapitolu povídky Choose your way. V minulém článku jsem zmiňovala, že nebude moc dlouhá. To si myslím není pravda. Je spíš taková průměrná i co se týče obsahu. Nic nového nebo zajímavého se tam nedozvíte, ale já se nějak pohnout musela. Kapitolu věnuji Jeanne Birdsallové (nesmějte se mi), protože díky její knížce jsem znovu začala psát.


Den po Silvestru byl zmatený. Naplněný snad většími a vyhrocenějšími emocemi než noc sama. Lily měla pořádnou kocovinu, ale James o ni starostlivě pečoval. Stela nechápala, co se v noci stalo, že skončila na podlaze dívčích toalet. Věděla, že by si něco pamatovat měla, že se stalo něco velkého ale nic. Remus s Missie byli snad jediný spokojený pár. Petr měl svoje jídlo, takže spokojený byl. Dostáváme se ale k největšímu problému - Sirius a Rebecca.

Onen černovlasý chlapec se brzy ráno probudil, díky bolesti hlavy, kterou pociťoval. Neměl tušení kde je a pomalu se rozhlédl kolem. Podepřel se lokty a zvedl hlavu. Vedle něj překvapivě nikdo neležel. Nebyl ve své posteli, vlastně ležel na tvrdé zemi, nepochybně v nějaké nepoužívané učebně. Na sobě měl jen slipy a kalhoty i košili měl každé v jiném rohu místnosti. Pomalu si začínal rozvzpomínat. Spousta pití, odcházející Becky, hodiny odbíjející půlnoc, blonďaté vlasy, které byly určitě přebarvené…
"Já jsem ale debil," zanadával si, když mu to všechno došlo. Rychle na sebe hodil veškeré oblečení a rozběhl se do Nebelvírské věže.
***
"Asi nevstaneme co?" Stela se podívala po svojich spolubydlících. Becky a Lily jen zakroutily hlavou.
"Panebože mě tak bolí hlava," postěžovala si Lily.
"Tak to dopadá, když někdo není zvyklej pít," zasmála se Stela.
"Becky co je s tebou?" zeptala se kamarádky Lily, když mlčela.
"Ale nic," hlesla, vstala z postele, oblékla se a vyšla z ložnice. Lil na Stelu nechápavě podívala.
"Netušim, co s ní je." Pokrčila rameny brunetka a začala se pomalu zvedat.
***
"Ahoj Becky," pozdravil ji James, jakmile vešla do společenky. Ta jen kývla na pozdrav a chtěla pokračovat dál do Velké síně na snídani.
"Počkej!" James ji chytil za ruku.
"Co chceš Jimmy?" zeptala se ho s podezřelým klidem.
"Jak je na tom Lily?"
"Má kocovinu," odpověděla neutrálně. Bylo na něm ale poznat, že na tohle se původně zeptat nechtěl.
"Byla's včera se Siriusem?" Becky se chtě nechtě začaly zalívat oči slzami. Věděla, že to někdy přijít musí. V noci totiž nebrečela, jen přemýšlela nad vším, co se teď kolem ní děje. James to ale pochopil a objal ji.
"Je mi to líto," zašeptal jí do ucha.
"Neříkej to takhle, to zní, jako by někdo umřel." Usmála se trochu. Vůbec neměla tušení, že za pár hodin, tyhle slova bude potřebovat znovu.
"Běž za Lily," řekla mu, když obětí povolilo, "Uvidíme se u sní…no asi až u večeře."
"Nechceš, abych mu rozbil hu..pusu." Becky se zasmála.
"V pohodě. Myslím, že bys toho potom litoval. Já to zvládnu." V tu chvíli se otevřely dveře společenky a v nich stál udýchaný Sirius. Doufal, že ve společence ještě nikdo nebude a dokáže nenápadně proklouznout zpátky do postele. Když ale spatřil Becky, zblednul a čekal na řev. Becky se zhluboka nadechla. Myslela, že tohle zvládne v klidu a v pohodě, jen s výhružným proslovem a rozchodem, ale překvapila sama sebe. Nedokázala se ovládnout. Při pohledu na něj se jí všechno vrátilo. Každá pochybnost včerejší noci, každá její myšlenka, které nechtěla věřit, její důvěra v to, že se změnil, malá Lia, a potom on….v tom rohu s ní. Vztek jí ovládl jako ještě nikdy. Na stole vedle ní ležela tlustá kniha, kterou tu nepochybně nechal Remus nebo Lily. Vzala jí do obou rukou a hnala se k Siriusovi. První rána - trefa do ramene a potom už to jelo.
"Co sis myslel, že děláš? Neumíš se ovládat, neumíš aspoň na jednu pitomou vteřinu být trochu dospělej. Máš dceru víš o tom? DCERU! Tisíckrát si mi řekl, že se to nestane, že mě miluješ, ale ty se prostě nezměníš víš! Nedokážeš to v sobě zapřít. Nechápu sebe, že jsem si jen na vteřinu myslela, že ke mně vážně něco cítíš!"
"Vy máte dceru?" Becky nedošlo, že v místnosti je pořád ještě James.
"Tichošlápku tak to's vážně přehnal." Sirius si rukama bránil hlavu, ale to Becky nezabránilo, aby jo ještě naposledy nepřetáhla.
"Becky, já…" začala Sirius a Becky si jen založila ruce v bok a poslouchala, což ho překvapilo. Pravděpodobně očekával, že na něj začne řvát něco v tom stylu 'A nech si ty výmluvy'. Místo toho se mu ale naskytlo prostoru k ospravedlnění. Becky si jen potřebovala pořádně vybít vztek, a tak Sirius získal několik pořádných modřin, ale byla připravená ho vyslechnout.
"Já jsem nemyslel. Byl jsem úplně na mol. Ty jsi tam o půlnoci nebyla a Mia byla první kdo kolem mě prošel."
"Takže si jí prostě strčil jazyk do krku a bylo to." Na tohle Sirius neměl co říct. Jediná jeho omluva nezabrala a ani se tomu nedivil. Becky se na něj znechuceně podívala a vyběhla z místnosti. Sirius tam stál neschopen slova, ale rozhodně se nechtěl podívat do očí svému nejlepšímu kamarádovi. V minutě ticha sešla dolů po schodech Lily a Stela.
"Co se stalo?" zeptala se mdle Lily, když viděla její knihu ležet na zemi bez několika listů.
"Vysvětlím ti to, ale pojď k nám do ložnice. Musíš se ještě trochu prospat." James se k Siriusovi otočil zády, vzal Lily do náručí a odnesl ji k nim do ložnice. V tu chvíli dolů seběhl Remus, který se chystal na snídani.
"Siriusi?" oslovila ho Stela opatrně. Ten ale jen zakroutil hlavou a odešel.
"Co se to tu děje?!" začala Stela rozčíleně.
"Myslím, že vím," zašeptal Remus a vzpomněl si na noc.
"Pojď, řeknu ti to cestou. Jdeš taky na snídani ne?" Stela jen přikývla, a tak všichni nechali společenskou místnost osamělou. Většina studentů byla pryč a ti kteří zůstali, byly moc mladí nato, aby se zúčastnili včerejší párty, takže už na snídani dávno byli.

Když Remus a Stela vešli do Velké síně, nespatřili unavené obličeje, jak očekávali. Místo toho tam vládl rozruch. Těch pár studentů, co v celých Bradavicích zbylo, pobíhalo mezi kolejními stoly, předávali si Denního věštce z ruky do ruky a něco si přitom rozrušeně šuškali. Najednou si Stela rozvzpomněla a málem upadla. Remus ji musel zachytit.
"Stelo co se děje?" Dívka neodpověděla jen němě přihlížela a vzpomínala na včerejší noc. Z nějakého důvodu na svoje podivné vidění zapomněla. Nejdřív to pálení na čele, potom ulička v Londýně, kde se ale nacházela celá, odehrávalo se to v přítomnosti, nebyla to minulost ani daleká budoucnost, byla svědkem smrti paní Roplettové a toho, jak malou Lee unesli Smrtijedi, ale byla neviditelná. Všechno se jí to vrátilo a teď úplně zapomněla na problém Siriuse a Becky.
"Remusi, co je v těch novinách?" zeptala se ho roztřeseným hlasem. Remus vzal jedny ze stolu, které tam někdo nechal ležet a zblednul, po přečtení prvního řádku.
"Musíme najít Becky," zamumlal a oba se rozběhli z Velké síně pryč.
***
"Takže tohle malé dítě mě má přemoci!" zasmál se krutý hlas a sledoval Lee, jak se v křesle kroutí a vyděšeně na něj zírá. Přihlížející se zasmáli s ním.
"To stačí," sykl. Hlas měl chladný, syčivý, bez špetky citu.
"Myslím, že místo toho bysme ji mohli zkusit převychovat, co říkáš?" Podíval se na Lee rudýma očima a ta před ním uhnula pohledem. Byla zmatená, nechápala co s ní ty zlí lidé chtějí udělat, ale rozhodně se jí to nelíbilo.
"Nemá mít nějaké schopnosti?" zeptal se jeden ze Smrtijedů.
"Věštba byla opakována snad stokrát a vy si jí pořád nepamatujete." Voldemort se jízlivě zasmál. "Však uvidíme, co v tobě skrývá." Opět probodl Lee pohledem, tentokrát ale pomstychtivím.
***
"Becky?" Stela otevřela dveře jedné z nepoužívaných učeben v přízemí a spatřila tam svoji rudovlasou kamarádku sedět v rohu a psát.
"Reme našla jsem ji!" zakřičela ven na Remuse, který prohledával výklenky.
"Jsi v pořádku?" zeptala se jí kamarádka. Becky jen zakroutila hlavou.
"Pojď s námi do společenky musíme ti něco říct." Rebbecca zvedla hlavu a podívala se kamarádce do očí. Vypadala vyčerpaně a vyděšeně stejně jako Remus.
"Co se stalo?" Dívala se z jednoho na druhého.
"Musíš jít s námi prosím." Becky přikývla a vydali se nahoru. Celou cestu nepromluvili. Každý měl o čem co přemýšlet.
"Proč mi to nemůžete říct tady?"
"Aby nás nikdo neslyšel." A navíc chceme narazit na Siriuse, domyslela se Stela. Přání se jí splnilo, když přicházeli k portrétu Buclaté dámy. Sirius tam totiž už stál.
"Nikam nejdu," řekla Becky, jakmile ho spatřila. Otočila se a chtěla odejít.
"Becky stůj." Oba dva ji chytli za jednu paži.
"Teď si Siriuse nevšímej. Tohle je vážně důležitý a normálně s námi do té společenky půjdeš." Becky bezmocně přikývla. Stela se otočila k Siriusovi a zavolala na něj.
"Siriusi počkej!"
"Tohle si vypiješ," zašeptala Becky, ale do místnosti vešli všichni společně…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 8. července 2010 v 15:05 | Reagovat

Děsiš mě, víš o tom? I když vím, jak to dopadne...

2 Lexie Lexie | Web | 8. července 2010 v 15:12 | Reagovat

[1]: možná nevíš:D

3 Maggie Maggie | Web | 10. července 2010 v 16:02 | Reagovat

skvělý!!! akorád mi štveš víš proč??? začala jsi vybíjet hrdiny dřív než já!!! to se mi vůbec nelíbí!!! :-(:-O :D XD

4 Adelaans Adelaans | Web | 10. července 2010 v 19:04 | Reagovat

Anooooooooooooooooo. :D

5 Betty Betty | 12. července 2010 v 17:59 | Reagovat

skvělý!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nemůžu se dočkat pokračování, takže si pospěš :-)

6 Adelaans Adelaans | Web | 12. července 2010 v 18:32 | Reagovat

V pohoděě  : ))
Každý má jiný názor

7 Adelaans Adelaans | Web | 12. července 2010 v 21:14 | Reagovat

Jinak ! ..
Dextera rozhodně zkus !!!

8 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 18. července 2010 v 11:07 | Reagovat

[2]: Hele!

9 Bára :) Bára :) | 31. srpna 2010 v 22:10 | Reagovat

Další super kapitola. Doufam že v nejbližší době napíšeš další. nemůžu se dočkat až si přečtu pokračování!!! tak doufam že to bude co nejdřív! :)

10 Bára :) Bára :) | 15. listopadu 2010 v 11:04 | Reagovat

JÁ CHCI DALŠÍ KAPITOLU!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama