me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

4. kapitola - Zamilovaný páreček a chaotická noc

7. června 2010 v 14:18 | Lexie |  Jiná realita
Prosím potlesk!!! Po měsíci a půl (tuším) jsem dali dohromady čtvrtou kapitolu, která myslím stojí za to. Je dlouhá, vcelku vtipná (abysme se nepřechválily) a...to je asi vše. K ději - no to se vážně budete muset nechat překvapit. Hádali jsem se u ní neskutečně, ale nakonec jsme se vždycky dohádaly k (snad) nejlepšímu řešení. Věnováno Maggie, protože je jediná, kdo ji čte nebo aspoň zanechává komentáře:D. Vaše oblíbené autorky Lexie, Bonbooonek a Betty...


Další den Deede čekalo milé překvapení. Daniel se vrátil z ošetřovny. Nevěděla, jestli se mu má jít omluvit, protože to teoreticky nebyla její chyba a jelikož ho její kamarádi neměli moc v oblibě, zůstala toho názoru, že se omlouvat nemusí. Navíc netušila, jak by se k němu dostala, protože měl kolem sebe takové hejno holek, že to ani nešlo spočítat.
"Deede tak už na něj nečum," rýpla do ní Lily, která se s ní (i přes počáteční incident) skamarádila. Deede skutečně odvrátila hlavu a všichni se na ní překvapivě podívali.
"To si jí řekla, že jde Sommers? Jinak totiž nechápu, jak by se ti ji podařilo probudit z transu," řekl Albus s úšklebkem.
"Alespoň nečumim Beth na hrudník při každý příležitosti," zasyčela Deede a spokojeně odvrátila hlavu, když Al zrudl.
"Deede půjdeš na ten ples?" zeptala se jí Rose, která už byla domluvená s Ericem Heardem z Havraspáru. Eric byl sympatický, přechytralý kluk, dvakrát vyšší než Albus, s vlasy špinavě blond. Rose musela dlouho přesvědčovat Huga, aby o něm nenapsal otci, protože ten by jí takového "frajírka" určitě neschválil.
"Ještě nevím, ale je dost času ne? Ples je až za tři týdny." Rose jen přikývla a dál se všichni věnovali snídani. Lily, Al a Beth vedli zapálenou debatu o nějaké (pravděpodobně strašně vtipné) knize. Hugo s Bab se hádali o poslední toast s nuttelou, Rose už dopředu přemýšlela, jaké si vybere šaty na ples a Deede opět zasněně zírala na Daniela, k čemuž jí občas oči zabrousily k učitelskému stolu a vyhledaly Iana Sommerse. Takhle vypadalo klasické nedělní ráno u Nebelvírského stolu. James s Frankem a Jakem už byli dávno u jezera, kde si Frank četl knihu, James téměř spal a Jake balil na zářivé úsměvy holky (vůbec tím nechceme nikoho zpodobňovat:D).
"Downeyová naval ten toast," zakřičel na Bab Hugo, když rychle vzala toast a vyběhla šílenou rychlostí ze síně. Hugo se zvedl, během toho stihnul vylít kakao, a rozběhl se za ní. Bab vyběhla na školní pozemky a běžela ke stoletému dubu, kde trávili ráno James, Jake a Frank. Bohužel si v plné rychlosti Jamese nevšimla, protože byl schovaný ve stínu kmenu a o jeho nohu zakopla, čímž ho samozřejmě probudila a toast, který držela v pravé ruce, jí vypadl a spadnul do jezera. James se zmateně rozhlížel kolem sebe, když kolem něj prolítl Hugo a nestačil zabrzdit, díky čemuž spadnul na Bab.
"Slez ze mě blbečku," zakřičela Bab a začala kopat, takže když se Hugovi podařilo se zvednout, měl hezkých pár modřin. James se vedle nich smál, protože díky toastu v jezeře pochopil, oč jde.
"A to všechno kvůli jednomu toastu," zasmála se Beth, když se s ostatními kamarády přiblížili k jezeru. Byl překvapivě slunečný den, i když se pomalu blížil konec listopadu. Holky se rozhodly, že o prázdninách zůstanou v Bradavicích, stejně jako jejich kamarádi. Rose a Hugo jezdili s rodiči obvykle na Vánoce k babičce a dědečkovi do Doupěte, kam za nimi přijeli James, Albus a Lily také s rodiči.
"Co budeme dělat v Prasinkách?" zeptal se Al po chvilce mlčení.
"Kam všichni tak spěcháte. Vždyť do Prasinek jdeme až za dva týdny," rozčilovala se Deede. Byla vznětlivá pokaždé, když jí překazili oblíbenou zábavu (čučení na Diggoryho).
"Já si koupím šaty na ples," ozvala se Rose a v hlavě už měla jen obchod s oblečením.
***
Celé dopoledne strávili u jezera příjemným tlacháním. Potom se s obtížemi dostavili do Velké síně na oběd, ačkoliv toho i přes počáteční stížnosti, že se nechtějí zvedat,
snědli hodně. Tentokrát toho do sebe nasoukala nejvíc Beth, což všechny překvapilo, protože ta jedla ze sester snad nejmíň. Po obědě se všichni vydali k Hagridovi a do jeho hájenky se vešli celkem obstojně nato, že jich bylo sedm (James byl někde s kamarády). Hagrid zavzpomínal na časy, kdy k němu chodili Harry, Ron a Hermiona a musel uznat, že se to nějak rozrostlo. Lily s Alem je bohužel vyhnali brzy ven, protože neměl nikdo hotové žádné úkoly (až na ně dva samozřejmě). Beth na tom ale nebyla tak hrozně jako ostatní.
"Deede vstávej," zatřásl rusovláskou někdo tak prudce, až spadla ze židle.
"Sakra Bab," zaklela, když se zvedala.
"Měla bys už jít spát," poznamenala nejmladší sestra a začala si sklízet pergamen s úkolem do formulí.
"Kde jsou ostatní?" zeptala se zmateně Deede a smutnýma očima sledovala svůj nedodělaný úkol z lektvarů.
"Šli spát. Slíbila jsem jim, že tě vzbudím," informovala ji.
"Díky moc." Bab jen přikývla a vydala se ložnice. Deede se ještě protáhla a potom bez dlouhého otálení vykřikla:
"Accio Albusův úkol z lektvarů!" Zasedla s tučně popsaným papírem ke stolku a začala doplňovat svůj poloprázdný. Za několik málo sekund se ozvalo zaťukání na okno. Deede zvedla hlavu a pohlédla do očí sýčka obecného - Hailey, kterého dostala od rodičů než odjela do Bradavic. V zobáku měla Hailey dopis a Deede k ní zvědavě zamířila. Otevřela okno a dopis vzala do ruky. Přestože neměla zvířata příliš v lásce, Hailey si oblíbila okamžitě, stejně tak jako ona ji. Jemně klovla Deede do ruky a zůstala tam čekat. Deede došlo, že pravděpodobně čeká na odpověď, takže dopis rychle otevřela.
Ahoj Deede,
Trochu se mě dotklo, že jsi se mi nepřišla omluvit, ale myslím, že bys mi to mohla vynahradit jedním společným dnem v Prasinkách, co myslíš? Pošli odpověď co nejdřív.
                                                                                                        Daniel D.
Deede překvapeně zírala na pergamen a nebyla s to se pohnout. Z transu se probudila teprve, když jí začala být zima kvůli otevřenému oknu. Neuvažovala, nepřemýšlela prostě si jen vybavila jeho obličej, vzala brk a kalamář a naškrábala na zadní stranu něco jako souhlas, načež dala dopis Hailey a šla spát úplně omámená. Radši ani nemyslela nato, co jí budou říkat kamarádi.
***
Dva týdny uběhly jako voda. Za tu dobu se nic nezměnilo. Dokonce ani Deede nevybuchl žádný kotlík a na Daniela se dívala méně než obyčejně, protože nechtěla, aby se o jejich schůzce dozvěděl někdo dřív, než se uskuteční. Jen při pomyšlení na víkend začala panikařit. Nikdy nebyla moc klidná, ale uměla to celkem dobře skrývat, takže nikdo nic nepoznal. Ačkoliv její sestry pojaly drobné podezření, že se možná něco děje, ale hlavu si s tím nelámaly. Beth měla moc práce s okukováním Albuse a Bab musela bavit celé okolí, obvykle vlastní nešikovností. Rose byla nervózní z přicházejícího plesu a Lily buzerovala Jamese, aby se už začal připravovat na NKÚ. Hugo se po většinu času bavil s Lily a Bab a Albus samozřejmě s Beth. Z těchto důvodů měla Deede dost času zamyslet se nad přicházejícím víkendem. Už několikrát ji samozřejmě napadlo, že dělá chybu, ale vždycky jí to brzy přešlo.
***
"Beth vstávej! Vstávej, vstávej!" cloumala svým dvojčetem Bab. Beth se trochu zavrtěla.
"Elizabeth Nataly Downeyová, okamžitě otevři ty oči nebo na tebe naleju ledovou vodu!" Po těchto slovech Beth vylítla z postele a Bab se začala smát.
"Proč mě budíš?" zeptala se rozmrzele Beth.
"Venku je sníh, podívej!" upozornila ji Bab. Dvojčata si zalezla k oknu a sledovala padající vločky sněhu. Lily byla v koupelně, kam se díky své schopnosti vstávat i o víkendu v šest hodin, dostala dřív než Beth.
***
Deede už od časných ranních hodin pobíhala po ložnici a vybírala, co si má vzít na sebe. Téměř všechny věci z její i z Rosiny skříně se povalovaly na podlaze.
"Sakra Deede, co se děje? Vždyť jdeme jenom do Prasinek," upozornila ji Rose, když po ní Deede omylem hodila letní šaty.
"Myslím, že má rande," ozvala se Joan, která po dvou hodinách vyšla z koupelny. Rosie na ní překvapeně zírala. Ne jen kvůli tomu, co řekla, ale spíš, že s nimi normálně promluvila. Považovala je totiž, za tak podřadné, že byly rády, když jim řekla 'Ahoj'. Naštěstí se ale do nikoho nenavážela jako KLiSny.
"C..cože?" vykoktala a podívala se na Deede, aby to popřela. Ta zrudla a radši se dál věnovala výběru věcí.
"Deede okamžitě to vyklop!" Deede jen zavrtěla hlavou a z hromady oblečení vytáhla svoje finální. Téměř všechno bylo od Beth z Prasinek. Přestože měla oblečení spousty, měla ráda jednoduchost a její styl působil prostě pohodově.
Vzala si tmavé džíny,
Deede dziny tmave
kostkovanou jednoduchou košili,
Deede kosile barevna
bílé sáčko a doufala, že jí nebude zima,
Deede sako
k němu hnědý šátek
Deede satek
a hnědočerné kozačky.
***
Deede a Rose šly do Vstupní síně, kde na ně čekali ostatní. Deede se rozhlédla a s úsměvem se vydala k Danielovi. Všichni na ni zůstali překvapeně zírat a pohled Beth a Bab sliboval Deede krutou pomstu zato, že jim to "malé" tajemství neřekla.
"Můžeme jít?" zeptala se nejistě Deede a snažila se vyhnout Danielovu pohledu. Ten oproti ní nevypadal vůbec nervózně.
"Jo," přikývl a chytl ji za ruku. Za naštvaných výrazů Deedeiných kamarádů (a sester) se vydali do Prasinek.
"To si dělá srandu," řekla uctivě Rose. Al s Hugem obrátili oči v sloup a nechápavě se na sebe podívali. Beth s Bab ji stále provrtávaly vražedným pohledem, takže svoje okolí nevnímaly. Lily se rozhlédla a poznamenala:
"Nechtěli byste jít?!" A tak se všichni sebrali a šli. Bab s Beth chtěly původně Deede sledovat, ale Rose jim to rázně zatrhla, protože museli jít sehnat šaty pro ni a pro Deede. Rose potom odešla na schůzku s Ericem. Al s Hugem se od nich otráveně odpojili - Hugo měl v plánu zajít do famfrpálových potřeb, kam se Alovi příliš nechtělo. Potom ale zašli do knihkupectví, nad čímž ohrnoval nos zas Hugo. Společnou zábavu našli u taškáře, kde probíhala autogramiáda George Weasleyho (kluci doufali, že se jim podaří ukořistit co nejvíc věcí se slevou - podpis si mohli sehnat kdykoli o prázdninách).
***
Daniel vzal Deede ke Třem košťatům, díky čemuž si u ní zvýšil šance, protože ji nevzal k madame Pacinkové, jejíž kavárnu znala z Rosina vyprávění a moc se jí tam nechtělo - růžová barva nepatřila mezi její nejoblíbenější, nejen kvůli tomu, že byla zrzka.
"Co si dáš?" usmál se Daniel na Deede, když našli stůl a věnoval jí pohled, ze kterého by se jí podlomily kolena, kdyby neseděla.
"Tak…máslový ležák," vykoktala nejistě Deede - doufala, že na ní není nervozita poznat (marně).
"Dobře," mrkl na ni, vytáhl peněženku a odešel pro pití. Deede šokovaně vydechla - byl tak zdvořilý! Dokonce se jí během jejich "rozhovoru" po cestě do Prasinek zeptal, jak se má. Stál zrovna u pultu a Deede padl pohled na jeho zadek… byl prostě úžasný!
"Tady to máš," řekl s úsměvem filmové hvězdy, ze kterého málem omdlela. A to bylo poslední věc, kterou jí řekl. Ne, že by mlčeli, naopak, od jejich stolu byl neustále slyšet hovor - (lépe řečeno) Danielův monolog. Normálně by začal Deede lézt krkem hned po dvou vteřinách, ale ta byla (ke své smůle) na tolik zblblá myšlenkami o jeho zadku, svalech, ale i vlasech a očích.
Takže když tam přišly Beth s Bab, nemůžete se jim divit, že dostaly záchvat smíchu. Musely počkat na Deede a tak si sedly k volnému stolu a objednaly si máslový ležák.
"Myslíš, že spolu začnou chodit?" zeptala se Beth.
"Nevím, ale to že je Deede schopná poslouchat ty jeho egoistický kecy asi znamená, že chce," odpověděla Bab. Stihly si objednat ještě jednou a popovídat si snad o všem, co je napadlo, než se Deede s Danielem rozloučila.
"Takhle hezky jsem si s nikym ještě nikdy nepopovídala," oznámila s úsměvem Deede dvojčatům, která ihned vyprskla ležák, který právě dopíjely. Nechtěly však svojí sestru naštvat a tak spolkly svoje poznámky a přešly raději k jinému tématu.
"Vybrala jsem ti šaty na ples," řekla hrdě Beth a vyndala je z tašky.
"No, jsou hezký, moc hezký," pochválila je nepřesvědčivě Deede.
"Cha, já říkala, že se jí nebudou líbit!" vykřikla škodolibě Bab.
"Nejsou nejhorší, ale představovala jsem si něco jinýho," Deede byla překvapená, protože se s Beth většinou co se týče oblečení shodla. Sestry pak společně vyrazily zpátky do obchodu vrátit šaty a podívat se na ty, co vybrala Bab. Do těch se Deede zamilovala na první pohled a tak si je koupila. Potom už vyrazily směrem k hradu. Cestou potkaly kluky, kteří byli kromě Taškáře také v Medovém ráji. Deede s Beth jim ukradly pár lízátek, o které se podělily s Bab, která byla nezvykle hodná a klidná. Po příchodu na hrad se šli společně navečeřet, ale Rose s Lily nikde neviděli, což mrzelo hlavně Beth a Bab, protože chtěly, aby se jim sestra ukázala v šatech. Když došli dvojčata do svého pokoje, zjistily, že Lily a Rose jsou tady a na večeři byly už dřív. Všechny se rozběhly do Deedeina pokoje a snažily se Deede donutit vyzkoušet si šaty.
"Vždyť už jste se viděly," snažila se je zviklat Deede.
"My je ale chceme vidět na tobě."
"No tak ukaž se nám v nich!"
"Přece ti to neublíží," ozývalo se ze všech stran. Deede nakonec nátlaku podlehla a za pár minut už v nich stála oblečená.
"Ty jsou vážně hezký," pochválila je Lily.
"Teď už nemá cenu na ten ples chodit, když budou všichni koukat je na tebe," řekla naoko naštvaně Rose.
"S kým tam vlastně půjdeš?" zeptala se zvědavě Beth.
"Přece s Danielem," odpověděla místo sestry Bab.
"Ještě nevim."
"Počkej, on se tě ještě nezeptal? Vždyť jsi s nim byla celý odpoledne a on celou dobu nezavřel zobák," znovu promluvila Bab.
"Bavili jsme se o zajímavějších věcech. Navíc se máme ve středu sejít u jezera, takže se mě zeptá třeba tam," bránila Daniela Deede. Holky uviděly, že Deede začíná být tohle téma nepříjemné (dneska brali všichni na Deede nějaké ohledy), a tak se rozhodly bavit o něčem jiném.
"Budeme tě muset taky nějak namalovat," oznámila Lily Deede.
"To je pravda, málem bych na to zapomněla. A taky budeme muset vymyslet co ti udělat s vlasy,"
"To snad necháte na ní. Přece se umí namalovat a vlasy si taky zvládne učesat," skočila Bab svému dvojčeti do řeči. Ještě se chvíli dohadovaly a potom, protože už bylo pozdě, se rozhodly jít spát. Jakmile Deede s Rose odešly, začala Bab ihned sdělovat Lily a Beth svůj plán na dnešní noc.
"Uděláme bojovku. Deede je ale nemá ráda a tak to bude pro ní překvapení. Vplížíme se do jejího pokoje a přemluvíme Tracy, aby se k nám přidala a pomohla nám. Budeme muset projít ty nestrašidelnější místa na hradě…."
"A mohly bysme přemluvit kluky, aby se přidali. Po hradě bysme rozmístili úkoly a pak bysme je plnili. Ještě by to chtělo nějaká strašidla, ale ty asi neseženem a navíc bysme o nich věděli, takže by se jich bála jenom Deede," skočila do řeči nadšená Beth.
"Strašidla by nám mohly hrát maximálně KLiSny," uchechtla se Lily. Všechny byly bojovkou nadšené a tak se hned rozběhly do společenky a doufaly, že tam alespoň jeden z kluků bude. Měly štěstí a narazily na Huga. Ten byl tím nápadem samozřejmě radostí bez sebe a hned došel pro Ala. I jemu se vyhlídka na noční hru líbila a tak se dohodli, že se tu sejdou za hodinu. Al znal nějaké kouzlo, které rozhází papírky s úkoly po různých místech v daném okruhu. Holky musely ještě lstí vylákat Deede. Potřebovali na to Hailey (pro ty co mají špatnou paměť, je to sova, která patří Deede) a Tracy. Vplížily se do Deedeina pokoje a vzbudily Tracy s Rose.
"Co se děje?" zeptala se Tracy rozespale. Rose si zatím mnula oči.
"Máme takový nápad, že bysme si mohli zahrát bojovku. Kluci souhlasili, ale Deede bojovky nemá ráda, takže bychom potřebovali, abyste nám pomohly. Samozřejmě budete hrát s náma," vysvětlovala v rychlosti Beth.
"Tady nemáte co dělat!" ozval se z druhé postele Joanin hlas.
"Je nám moc líto že jsme tě vzbudily. Potřebovaly jsme jenom něco říct Rose," omlouvala se Beth.
"Všechno jsem slyšela a nikomu nic neřeknu, ale budu hrát s váma."
"No to ani náh….Au!" Bab ucítila štípnutí na rameni.
"Tak jo, platí. Ale nesmíš nikomu ani ceknout. Potřebujeme, abyste až odejdeme, vzbudily Deede, na jejím okně bude sova. Řeknete, že právě přiletěla a vzbudila vás. Na lístku bude napsáno, že ji Daniel zve na procházku a má se s nim sejít v Komnatě nejvyšší potřeby. Snad tam vyrazí. Vy budete dělat, jakože nic a půjdete zase spát. Až odejde, tak přijdete do chodby vedle komnaty. My už tam budeme,'' dovysvětlila plán Lily. Všechny souhlasily, a Beth, Bab a Lily odešly zpátky do společenky, načež se s kluky vydaly ke komnatě. Bab ještě odběhla napsat dopis. Když sova přiletěla k oknu, Rose ji pustila dovnitř a vzbudila Deede.
"Přece už nemůže bejt ráno," mumlala ospale Deede.
"To sice není, ale přišel ti dopis," Podala Deede lísteček se vzkazem. Deede ho rychle přelétla očima a zrudla.
"Co se děje? Nějaký tajný ctitel?" zeptala se Rose se smíchem. Deede chvíli přemýšlela, jestli jí má říct, co se na lístku píše, ale nakonec vše vyklopila. Rose řekla Deede, že musí jít a že to nikomu neřekne. Bylo jí kamarádky drobet líto, protože byla natěšená na něco, co se nestane. Deede se rychle oblékla a odešla. Rose chvíli počkala, pak se také oblékla a vzbudila Joan s Tracy. Za chvilku už byly na cestě. Šly zkratkou a tak tam došly dokonce dříve než Deede. Po chvíli přišla, ale její kamarádi byli schovaní, a tak je neviděla. Celá skupinka se podívala na Bab.
"A co bude teď?" zeptal se Al.
"Teď začneme hrát, to je přece jasný," zakroutila očima Bab.
"To je tak, když poslouchám někoho, kdo nedomýšlí do konce. Jak donutíme Deede hrát s náma. Ani normálně by se nám to nepovedlo, natož teď když bude naštvaná," řekla Rose.
"A navíc ani neumíte šeptat!" ozvala se za skupinkou Deede. Naštěstí nevypadala naštvaně.
"Skvělý, už jsi tu. Budeme ti muset všechno vysvětlit," ozval se Hugo.
"Nic mi nemusíte vysvětlovat. Slyšela jsem vás už v pokoji, ale řekla jsem si, že bude sranda dělat, že nic nevím," smála se Deede.
"To znamená, že můžeme hrát."
"Super!"
"Vylosujem dvojice. Ty pak budou spolu chodit a plnit úkoly." Bylo vidět, že Bab se už nemůže dočkat. Vyndala z batohu šátek se jmény a losovalo se. Bab se rozhodla, že půjde sama. Joan šla s Rose (obě tím byly obzvlášť nadšené), Beth s Hugem, Al měl jít s Tracy a Deede s Lily.
Bab se vydala na cestu. Byla dost velký strašpytel, ale chtěla všem dokázat, že není. Moc chtěla vyhrát, ale nikdy by to svým sestrám nepřiznala. Netušila, co se stane na konci, protože závěr měl za úkol zařídit Hugo, stejně jako vymyslet úkoly. Bab zahlédla růžový lísteček za obrazem velké žirafy. Nadšeně ho vytáhla a přečetla si svůj první úkol kde stálo:
Omračte prvního prefekta, kterého potkáte bez použití kouzlaJ.
No bezva, pomyslela si Bab a doufala, že žádného nepotká.
***
Joan a Rose vyrazily deset minut po Bab. Téměř spolu nemluvily a když už, tak se pohádaly. Jejich prvním úkolem bylo vlézt k Sommersovi do komnat a probudit ho. Rose měla pěkně nahnáno, protože Sommerse se vždycky tak trochu bála. Joan se naopak těšila a doufala, že bude přinejmenším polonahý.
***
Beth se celou cestu snažila z Huga vytáhnout, co se stane v závěru, ale ten jí pokaždé utnul tím, že ji začal lochtat (zvyk, který pochytil od Bab)
***
Al a Tracy se spolu snažili bavit, ale vždy skončili u tématu stylu "počasí", a proto byli nadšeni, když narazili na první úkol. Stálo tam:
Vaším jediným úkolem je děsit ostatní po celou dobu hry.
Oba si oddechli - bylo to docela jednoduché a navíc konečně našli téma k hovoru.
***
Deede s Lily nemohly dlouho žádný lísteček s úkolem najít - nakonec se objevil za portrétem Mirandy Marnivé. V úkolu bylo, že mají jít ven do šaten zmijozelského famfrpálového týmu, sebrat kapitánovi koště a následovně ho dát do umývárny, kde sídlila Ufňukaná Uršula.
***
Bab došla v pořádku na místo konce. Chvílema měla sice pocit, že ji někdo sleduje a několikrát po něčem uklouzla nebo zakopla, takže měla co dělat, aby nezačala křičet. Jednou uviděla bezhlavý stín, který se ale proměnil ve Skorobezhlavého Nicka. Žádného prefekta nepotkala, takže svůj počáteční úkol plnit nemusela. Ty ostatní nebyly nějak náročné, tedy kromě toho, kdy musela do ruky chytit pavouka a přenést ho na druhou stranu chodby. To tam stála hodně dlouho než se k tomu odhodlala.
Na místě ještě nikdo kromě ní nebyl, a tak si opřela hlavu o zeď a snažila se neusnout.
***
"Rose tak dělej!" sykla na ni zlostně Joan.
"J….j…já," koktala Rose a dívala se na zavřené dveře Sommersovi ložnice.
"Co je sakra? Prostě otevřeme dveře a ….no toho možná už samo o sobě probudí," vysvětlovala jí svůj plán Joan.
"Mám strach," přiznala se Rose a sklopila oči. Joan si skousla ret. Nevěděla, jak se má zachovat v takovéhle situaci.
"Rose no tak. Tahle bojovka je od toho, aby byla sranda. Co nám může udělat. Maximálně nám napaří školní trest a těch si už měla několik," přesvědčovala ji. Rose se napřímila a přikývla.
"Tak fajn. Jdem!" Joan se nadšeně usmála a tichým 'Alohomora' odemkla zámek. Cvaknutí bylo téměř neslyšitelné. Místnost byla zahalena ve tmě. Byl vidět jen dřevěný stůl, protože stál před oknem a měsíc ho slabě ozařoval. Rose na stole zahlédla rámeček s fotografií. Strach ji během vteřiny přešel a přemohla ji zvědavost. Vždycky jí zajímala rodina toho neuvěřitelně skvělého učitele, který naneštěstí všechny neustále buzeroval ironickými poznámkami, a přesto vypadal jako bůh. Deede měla vážně neuvěřitelné štěstí, že si ji oblíbil. Udělal krok směrem ke stolu.
"Rose! Co to sakra děláš? Máme ho jenom vzbudit a potom zdrhnout a to hodně rychle," zašeptala Joan přísně.
"Jenom se kouknu." Rose naprosto ignorovala její poznámku a vydala se ke stolu. Joan chvilku váhala, ale potom ji následovala. Čím víc se Rose přibližovala, tím víc ji zvědavost pohlcovala. Když už byla je pár kroků od stolu, zrychlila a prkno pod ní nepatrně zavrzalo.
"Do…….prkýnka, nemůžeš dávat pozor!" vynadal jí Joan.
"Promiň," sykla omluvně Rose a uchopila rámeček z broušeného skla. Ohlédla se za sebe na druhý konec místnosti, kde byla Sommersova postel. Sice ho neviděla, ale oběma bylo jasné, že musí spát. Zrak jí sklouzl na onu fotku. Stála na ní mladší žena. Vlastně spíš ještě dívka. Mohlo jí být kolem sedmnácti, osmnácti let. Měla kratší blond vlasy a modré oči. Přesně takové jako měl Sommers. Rose se nad tím pousmála. To musela být jeho matka. Fotka jeho otce tu ale nikde nebyla.
"Rose už radši pojď," povzbuzovala ji Joan.
"Počkej chvíli."
"Co chceš dělat?"
"Jenom se chci na něco podívat." Joan si povzdechla, ale nic nenamítala. Rose zkontrolovala stůl, ale nic, co by naznačovalo, kdo byl jeho otec nenašla. Jen tu byl jeden velmi starý útržek z novin z roku, kdy z Sirius Black utekl z Azkabanu. Nepochopila to, ale pokračovala v pátrání dál. Po minutě našla v nejspodnějším šuplíku starou černobílou fotku. Smetla z ní tu trošku prachu a zadívala se na obličeje, které se na ni dívali. Někde tu fotku už viděla. Bylo to…..ach ano, viděla ji, když byli minulý rok o Vánocích u Potterových a Harry jim ukazoval nějaké staré fotky. Teď ji mrzelo, že místo aby Harryho poslouchala se hádala s Lily o to, kdo dostal lepší dárky. Věděla, že James by si určitě vzpomněl, co je to za fotku. Bylo na ní spousty lidí, ve třech řadách za sebou. Dva z nich byli určitě Harryho rodiče - ty poznala okamžitě a jejich kamarádi - Remus Lupin a Sirius Black. O nich taky slyšela už hodně příběhů. Sirius jí někoho připomínal, ale než se nad tím dokázala zamyslet zaslechla za sebou známý hlas:
"Dobrý večer slečny." Rose i Joan se prudce otočili a za nimi stál - no, kdo jiný než Ian Sommers. Jediné plus pro ně bylo - vlastně spíš pro Joan - že byl vážně polonahý, jak doufala. Svaly měl, to se muselo uznat, ale naštvaný výraz v jeho tváři, který se sice snažil zakrýt ironickým, jim absolutně vymazal z hlavy myšlenku na jeho tělo.
***
Beth a Hugo šli a když se chtěl Hugo podívat za sochu pro lísteček, tak potkali Ala a Tracy. No, potkali…ve skutečnosti to bylo tak, že Al s hurónským řevem skočil Hugovi na záda a Tracy se svíjela smíchy stejně jako Beth, když jí došlo, co se děje. K cíli došli společně.
***
"Dělej pojď," hihňala se Deede.
"No jo, dyť už jdu. Fuuuuj, co to tady je?!" mlela nepřetržitě Lily.
"Něčí spodky," poznamenala Deede a snažila se nesmát. Lily se sehla, aby se ujistila o pravdivosti Deedena tvrzení.
"A smrdí," postěžovala si.

I přes všechny nesnáze se jim povedlo odnést koště na místo určení a včas dojít do cíle.
"Kde jsou Rose s Joan?" zeptala se Deede, když dorazily ke Komnatě a byly si naprosto jisté, že přijdou jako poslední. Musely se totiž brodit vodou, kterou zanechala Uršula na svých záchodcích.
"Netuším," pokrčil Hugo rameny a zatvářil se starostlivě.
"Možná se navzájem zabili," navrhla Bab další možnost.
"Co měli za úkol?" zeptala se radši Tracy.
"Myslím, že měli probudit Sommerse," konstatoval Hugo a v duchu počítal, jaký jiný úkol by na ně mohl zbýt.
"Cože?!" vyjekly Deede, Beth a Tracy.
"Ty ses zbláznil. Jestli na ně přijde, tak nás zabije," řekla Beth smrtelně vážným hlasem. Hugo se zatvářil provinile, ale nic nato neřekl.
"Myslím, že bysme je měli najít," snažil se zachovat chladnou hlavu Al a podíval se po ostatních.
"Jasně, jdem," povzbudila ostatní Bab, která byla ochotna udělat cokoliv, jen aby se co nejdřív dostala do postele. Sotva udělali pět kroků ozval se za nimi dusot nohou a v další vteřině přiběhly zadýchané Joan a Rose.
"Co se stalo?" zeptala se Tracy.
"No, Sommers se probudil, ale problém byl, že jsme tam pořád byly," začala Rose a Joan ji naštvaně přerušila.
"Jo byly, protože Rose se strašně nutně potřebovala prohrabat v jeho stole."
"Ale náhodou jsem aspoň něco našla," obhajovala se Rose.
"Ano, čtyřicet let starou, nic-neříkající fotku," ušklíbla se Joan.
"A co vám udělal?" zeptala se Deede a nevnímala záchvat smíchu, který dostala Lily. Ta si každou větu překládala do druhého významu, takže se vyloženě bavila.
"Řekl ať okamžitě vypadnem a nechal nás jít i bez trestu, ale asi se to neobejde bez následků. Vypadal vážně hodně naštvaně," poznamenala smutně Rose.
"Co to bylo za fotku?" zeptal se zvědavě Al.
"No, nevim, co přesně to bylo, ale ukazoval nám jí už tvůj táta o Vánocích, když nám vyprávěl ty příběhy a já se hádala s Lily, takže jsem nedávala pozor." Deede, Beth, Bab, Joan a Tracy se po sobě nechápavě podívali.
"To byla asi Fénixova řádu," vysvětlil Hugo.
"Čehože?" zeptaly se sestry ve výjimečné shodě.
"Takový sdružení, který bojovalo proti Voldemortovi dřív, než se táta narodil. On tam teda potom byl taky," doplnila bratra Rose.
"Kdo byl na té fotce?" zeptal se Al ve snaze zjistit, jestli to byl starý řád.
"Sirius, Remus, Harryho rodiče a samozřejmě spousty jiných," odpověděla mu Rose.
"Proč myslíte, že ji tam měl?" dožadovala se odpovědi Tracy a rozhlédla se po přítomných.
"Třeba proto, že je to učitel Obrany," ušklíbla se Beth a nikdo radši nevnímal Lily, která se svalila na zem v dalším záchvatu smíchu.
"Bylo tam ještě něco Rose?" zeptal se Hugo sestry.
"Fotka jeho mámy a útržek z novin z roku, kdy Sirius utekl z Azkabanu, ten článek byl i tušim přímo o něm," sdělila bratrovi.
"Takže se na nás zbytečně naštval a bude nás navždy nenávidět," shrnula to Joan.
"On vás nemusel ani předtím," poznamenala Deede jen tak mimochodem s mírným úsměvem.
"Sakra Bab," uslyšela bavící se skupinka za sebou. Bab vážně nebyla noční ptáče, protože před sekundou téměř usnula a Al ji musel chytit, aby nespadla. Problém byl, že teď už spala úplně a Al jí držel v náruči.
"Myslím, že bys měl s tím závěrem pohnout Hugo. Bab už toho asi moc nezvládne." Beth a Deede se poťouchle hihňaly.
"No, ehm," začal Hugo a všichni se na něj napjatě podívali, "Ohledně toho závěru. Bab mi to dala za úkol a já jsem vážně přemýšlel…"
"Ale?" zeptala se Deede, která byla vždycky dobrá v rozeznávání jiných podtónů vět.
"Jak víš, že je tam ale?" zeptali se všichni naráz včetně Huga.
"Prostě to poznám. Určitě tam je, že mám pravdu." Upřela oči na Huga a ostatní ji následovali.
"Má pravdu," zabručel Hugo a sklopil oči, "Nic jsem nevymyslel," přiznal se zahanbeně."
"Cože?" vyjekla Bab, protože tohle přiznání ji probudilo. Bohužel to bylo tak náhlé a hlasité, že se Al lekl a pustil ji na zem.
"Au," stěžovala si Bab, když se zvedala. Nikdo její nadávky ale neposlouchal, protože se smíchy popadali za břicha.
"Už druhej Potter, díky kterýmu jsem skončila na zemi," odfrkla si Bab.
"Jdem spát?" zeptal se s úsměvem Hugo. Všichni přikývli a pomalu se vydali k Nebelvírské věži. Nijak jim nevadilo, že neměli žádný úžasný závěr. Pobavili se, naštvali Sommerse, koště zmijozelského kapitána skončilo u Ufňukané Uršuly a v závěru (když se vraceli do Nebelvírské věže) stačili splnit ještě úkol, co dostala, teď už spící, Bab. Tu ale Albus opět nesl v náruči, takže přetáhnout ulízaného Havraspárského prefekta pánví, kterou Hugo nesl celou dobu s sebou, musela Lily, která si náramně užila a všichni na ni překvapeně zírali.
"No co," pokrčila Lily rameny, "Někde jsem se musela vybít."
***
Bab donesli do ložnice Beth a Lily. Hodili ji na postel a sami usnuli během minuty aniž by se překvlékly. V ložnici o patro výš naopak Deede radostně uvítala své modré flanelové pyžamo,
Deede pyzamo modre
jelikož si na bojovku oblékla džíny, které jí jako první přišli pod ruku. Naneštěstí to byly ty, které jí už před rokem byly menší, takže teď je stěží zapnula.

Byla asi chyba, že bojovku udělali v neděli a ne v sobotu, protože nejen, že druhý den zaspali, ale celý den byli naprosto vyřízení. Není se čemu divit, protože šli spát přibližně ve čtyři ráno. Obrovské kruhy pod očima zdobili tváře všem, ale nejlíp se s tím vyrovnávali Deede a Beth. Deede, protože měla Daniela a poslední hodinu Obranu a Beth ponocování nedělalo problémy. Dokázala jít spát v pět, vstát o čtyři hodiny později a být úplně v pohodě.
  
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Nejlepší ze sester Downeyových?(Jiná realita - povídka)

Alexandra Dylan (Deede) 39% (16)
Elizabeth Nataly 48.8% (20)
Barbora Emma 12.2% (5)

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 7. června 2010 v 15:25 | Reagovat

akže skvělý skvělý skvělý!!! děkuju mooooc za věnování.. co dál jo!!!! v některých chvilkách jsem tm občas poznávala svůj reálný život a minulost... nevíte o tom náhodou něco dámy???? :-P  ne bylo vážně skvělý jen tak dál a vážně jen tak dál páč tohle byla fákt vtipná kapitola a byla i celkem dlouhá takýže prostě skvělý bomba super a já nevím co ještě všechno!!! :D  :-D  :-)

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 7. června 2010 v 18:00 | Reagovat

jakej máme zejtra rozvrh?

3 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 8. června 2010 v 18:30 | Reagovat

http://tvd-fansite.blog.cz/1006/ian-somerhalder-photoshoot-3
Pořád se ti líbí? I na těch fotkách? já ho tam málem nepoznala...

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 9. června 2010 v 17:42 | Reagovat

[3]: mě na nich trochu připomíná gaye...

5 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 9. června 2010 v 18:01 | Reagovat

já se vůbec nesměju :D Myslíš, že by mi ohl taky něco koupit?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama