me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

11.kapitola - Ach, ta láska

4. května 2010 v 20:14 | Lexie |  Choose your way
Myslím, že název kapitoly vypovídá dost o ní samé. Dneska jsem se tak úporně snažila, abych ji napsala a povedlo se. I když je stejně krátká jako předešlé, strašně moc se mi líbí. Ani nevím proč. Vcelku se tam nic moc neděje, ale já jsem si ji prostě oblíbila. Kromě romantických scén, ze kterých se vám bude dělat špatně, jak jsou přeslazené:D, tam bude samozřejmě i odbočka z děje. Konec je....no sami uvidíte. Už nevím co říct. Snad jen, že bych byla ráda za jakékoliv komenty, pište i kritiku, ať vím, co zlepšovat. Kapitolu věnuji Betty, Maggie a Bonbooonkovi.


Hlavou jí prolétla snad miliarda myšlenek. Tuhle chvíli si představovala všelijak, ale takhle rozhodně ne. V jejích představách byl většinou vysoký pohledný kluk, který jí požádá o ruku někde v restauraci s nejlepším a nejdražším jídlem nebo sám připraví skvělou večeři a tam schová prsten třeba do dortu. James Potter se objevoval jen v jejích nočních můrách a rozhodně ne v příjemných snech. A teď tu klečel na koleni s otevřenou sametovou krabičkou, ve které byl malý stříbrný prstýnek s diamantem uprostřed. Byl tak jednoduchý, a přitom tak úchvatný.
Podíl zaváhání byl minimální. Jamese milovala a věděla to. Po dlouhých šesti letech jí to konečně došlo.
"Ano," vydechla a do očí se jí začaly drát slzy štěstí. James se zářivě usmál a všechny svaly v těle se mu uvolnily. Úplně svítil, když navlékal Lily prstýnek na prst. Počasí jim "přálo" a začaly padat jemné vločky sněhu, kterých měli oba za krátkou chvíli plnou hlavu. James Lily zasypával polibky, ale oba brzy promrzli, takže se celý rozradostnění vydali k hradu. Slova k porozumění nepotřebovali. Celou dobu se na sebe láskyplně usmívali a stali se z nich jedni z nejšťastnějších lidí na světě.
Jejich štěstí kazil jen jediný člověk. Vlastně jim ho ani nekazil, ale sám se trápil, jak jen to bylo možné. Severus Snape pozoroval scénu pod sebou z jednoho osamělého okna hradu. Vždycky měl tolik důvodů Pottra nenávidět, ale teď už byl pohár plný. Nenávidět tak moc jako on, snad nikdo neuměl. Sledovala jak se Lilyny světle zrzavé vlasy pohybují sem a tam a vedle nich je to rozčepýřené hnízdo Jamese Pottra. V tu chvíli se rozhodnul. Udělá cokoliv, aby ho zničil.
Drželi se za ruce a James po chvilce cesty směrem k Nebelvírské věži odbočil směrem dolů.
"Kam jdeme?" zeptala se Lily zvědavě.
"Uvidíš," mrknul na ni James a stále ji táhl do sklepení. Lily problesklo hlavou pochopení, když se přiblížili k zeleným dveřím a James polechtal hrušku na "břiše". Otevřely se dveře do kuchyně a oni vešli.
"Co byste si dali?" zeptal se jich jeden ze skřítků ochotně, hned jak se za nimi zavřely dveře.
"Dvě horké čokolády," poprosil James a Lily na ochotné skřítky nevěřícně zírala. Sice věděla, že v kuchyni dělají oni, i kde kuchyně je, ale nikdy tu nebyla. Po šálku té nejlepší čokolády, kterou kdy pila se společně vydali nahoru do ložnic.
***
Tina sice nechápala princip soví pošty, ale seděla u psacího stolu u sebe v pokoji a zuřivě psala. Pergamen byl plný drobného tiskacího písma, nahuštěného, jak nejvíc to šlo, na každém kousku. Udělala poslední tečku a podepsala se. Pergamen přetrhla, aby jí z něj vznikly dva dopisy, které napsala. První byl adresovaný její dceři. Dopis pro Becky nebyl nějak extra dlouhý. Napsala jí o otci i o dalším vývoji Lee. Oproti tomu, dopis pro Brumbála obsahoval mnohem závažnější sdělení, kterým nechtěla svoji dceru prozatím obtěžovat. Brumbál ji sám nabádal, že kdyby se děly jakékoliv podivnosti okolo Lee, tak ho má okamžitě informovat. Malá Lia, nyní spokojeně spinkající ve svém pokoji, začala pravděpodobně projevovat své kouzelnické nadání o něco dříve. Nebylo to bohužel takové nadání, o kterém by se dalo říct, že je zcela normální. Lia ovládala oheň. Tina nevěděla, co to znamená, jelikož byla mudla, ale dost ji to děsilo. Ode dne, kdy se v Bradavicích konal vánoční ples, jak se dozvěděla od Becky, uběhlo sedm dlouhých dní. Během nich se Lia začala měnit. Například jeden den se vypnul proud ve celém městě a Tina sháněla svíčky. Když je rozestavila do svícnů začala hledat v kuchyni zapalovač. Lee mezitím nechala v obývacím pokoji, kde byla i většina svíček. Když se vrátila, Lia se vesele smála a svíčky hořely. Jindy jí zase nešel zapálit oheň v krbu a Lee se na noviny s dřevem jen urputně podívala a ony rázem vzplanuly. Jednou Lia dokonce podpálila i záclony, načež Tina zavolala hasiče, ale ti když přijeli, tak záclony byly začouzené, ale žádný oheň tam nebyl. Takovéhle incidenty si nyní Tina "užívala" téměř a každý den a to ji věru vůbec netěšilo.
***
"Becky, Lily! Vzbuďte se! Máme tu dárky!" Cloumala se spolubydlícími Stela, která měla už svoje téměř vybalené. Lily se se zívnutím probudila a rozlepila oči. Pomalu se posadila a roztrhla dárek od Jamese, ve kterém našla bílou hebkou látku. Teprve teď se doopravdy probudila. Rychle ji schovala zpět do dárkové krabice a bojácně se podívala na svoje kamarádky, kterým o jejich zasnoubení ještě neřekla. Prstenu si ani nevšimli, protože měli hlavu plnou svých starostí. Stela se zrovna chystala fouknout Becky do ucha, protože to byl jediný způsob, který ji dokázal zaručeně probudit. Jakmile se jí to podařilo, Becky se ohnala rukou, takže praštila Stelu do obličeje a jakmile si to uvědomila, otevřela oči a dostala záchvat smíchu. Lily se musela smát s nimi.
"Moc se nesměj Evansová a ukaž co si dostala od Jamese za dárek," zavrčela Stela a vrhla se pro modrou krabici, kterou Lily před okamžikem vybalila z bílého papíru a schovala ji za sebe. Becky vyskočila kamarádce na pomoc, ale bohužel se při vstávání přerazila o lem svých modrých kostkovaných kalhot a v další vteřině se válela na zemi. Stela v tu chvíli krabici ukořistila a když po ní Lily chtěla sáhnout, přepadla přes kraj postele. Stela se popadala za břicho smíchy a Lily s Becky na ni nasupeně zíraly.
"Už jsem zticha," bránila se Stela, když jejich pohledy spatřila.
"Tak ukaž Jamesíku co jsi své slečně daroval," usmála se škodolibě a krabici za Lilyna zděšeného výrazu otevřela. Chvilku nevěřícně zírala na obsah a potom jí oči sklouzly k Lilyině ruce, na které spatřila diamantový prsten.
"Co se tady děje?!" zeptala se Becky, když sledovala jejich oční kontakt, "no tak holky!" naléhala.
"Myslím, že Lily nám zapomněla něco říct," konstatovala Stela klidně, ale v jejím hlase už byl slyšet podtón radosti. Becky stočila pohled tam, kam mířil Stelin a spatřila to, co jí k vysvětlení stačilo.
"Kdy?" zeptala se pouze.
"Před týdnem, po vánočním plesu," zašeptala Lil a provinile se na svoje kamarádky zadívala. Ani jedna se na ni nemohla zlobit, že jim to zatajila, protože to byl jen týden.
"Lily to je skvělý!" vykřikly obě unisono a radostně ji objaly.
"Bude z tebe Potterová," oznámila jí nadšeně Stela.
"Já vím," vykřikla nadšeně.
"Počkej, co ti James dal?" zeptala se Becky, protože si uvědomila, že to vlastně ani neví.
"Závoj," odpověděla jí Lily a vstala z postele, aby jí ho ukázala. Byl nádherný, prostě bílý s jemnými diamantovými kamínky na lemu.
"Jsem ráda, že mi nevybral šaty, protože můj vkus by určitě neodhadl, ale závoj je krásný." Rozplývala se nad ním Lily.

Stela dostala od Bena růžové tričko s nápisem "CUPCAKE" a ikonkou malého dortíku. Stela si ho nadšeně oblékla a absolutně ingnorovala pobavené výrazy svých kamarádek. Becky dostala od Siriuse jednoduchý řetízek s kytičkou a knížku zaklínadel. Večer se všichni sešli ve společenské místnosti a vesele se bavili, dokud jim jídlo z večeře nevytrávilo, aby se mohli zvednout a vydat se ložnic.
***
Silvestr se blížil. Sirius, James a Remus plánovali velkou party. V rámci možností pomáhal i Petr, který se tedy po většinu času cpal čokoládou a neustále někam sám chodil. Nikdo to ale příliš neřešil. Večírek se měl konat v Komnatě nejvyšší potřeby, aby tam mohli přijít i
havraspárští a mrzimorští studenti. Lépe řečeno - Stela chtěla být na Silvestra s Benem a Remus s Missie, se kterou začal na dobro chodit, ale ani jeden z nich nechtěli opustit své přátele. Lily s Becky se dozvěděly, že je ostatní plánují opít. Lily se pod Jamesovými šeptavými poznámkami do ouška nechala dokopat k tomu, že si alespoň jednu skleničku dá. Becky byla ovšem zapřísáhlý abstinent a řekla, že ji nikdo nedokáže přinutit, aby se napila. Všechny její rozhodnost překvapila, protože ji přece jen považovali za nejtišší a nejpodvolnější z dívek, i když díky Siriusovi se dost změnila. Dokonce ani on ji ale nedokázal přesvědčit.

Silvestrovská noc nastala…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kašel nabo rýma?

kašel 59.1% (13)
rýma 40.9% (9)

Komentáře

1 Betty Betty | E-mail | Web | 4. května 2010 v 20:36 | Reagovat

super, pro mě to bylo sladký tak akorát :-)

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 5. května 2010 v 19:13 | Reagovat

Je to skvělý :D takový roztomilý...:D =)*

[1]: Hádej Betty kdo komu začal foukat do ucha? Koho nešlo probudit? ;-) :D

3 Maggie Maggie | Web | 10. května 2010 v 19:40 | Reagovat

krásnej prsten, kapitolka a ten závoj bych si taky nechala líbit!bylo to mooc pěkné, kdy bude další? ;-)

4 Lexie Lexie | 11. května 2010 v 16:34 | Reagovat

[1]: děkuju moc

[2]: díky

[3]: děkuju, další bude až jí napíšu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama