me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

9.kapitola - Milá a nemilá překvapení

10. dubna 2010 v 9:22 | Lexie |  Choose your way
Nevím moc, co k téhle kapitole říct. Opět je dost krátká, ale já mám teď prostě období, kdy krátké kapitoly píšu, takže mě neukamenujte. Myslím, že je celkem povedená, ale názor nechám na Vás. Bylo by milé, kdybyste zanechali nějaký ten komentář. Vím, že tu povídku čte poměrně dost lidí, ale nikdo nekomentuje. Obvykle tohle nedělám, ale dávám limit 10 komentářů. To byste mohli zvládnout ne? Kapitolu věnuji Betty k narozeninám, protože ten dárek co pro ní mám neni rozhodně originální, takže to kapitolou vynahradím. Díky za všechno Beth.


"Becky tak s kým půjdeš?" zeptala se jí Lily snad už popadesáté.
"Já nevím," zazoufala si Becky.
"No to bys ale měla. Jestli nechceš jít se Siriusem, což je podle mě vážně blbost, tak si někoho rychle najdi. Siriusovi stačí jenom tvoje svolení a má holku na ples, ale tobě. Ples je už pozítří," ryla do ní Lily.
"Sakra Lil nech mě být. Já teď nevim co mám dělat. Nemůžeš mě s tím alespoň na chvíli přestat otravovat," naštvala se Becky a vyběhla z ložnice. Lily jen povytáhla obočí, když se na ni Stela přísně podívala.
"Tohle jsi jí neměla říkat," vyčetla jí.
"No dobře, ale tak ať už si vybere," rozčilovala se Lily.
"A proč, vždyť může jít klidně sama," obhajovala ji Stela.
"Jestli půjde sama, tak víš co se stane," pokračovala Lil.
"No dobře, tak bysme to její fňukání nějak přežili a navíc, teď už se změnila. Možná by to brala s klidem."
"Možná," řekla Lily a šla si vyčistit zuby.
***
Becky seběhla do společenské místnosti a z ní vyběhla ven na chodby a potom do astronomické věže, kde na ní čekal Sirius. Jakmile ho spatřila všechny starosti z ní opadly a na tváři se jí utvořil úsměv.
"Ahoj," pozdravila Siria a on jí na oplátku políbil.
"Víš, přemýšlela jsem o tom s kým půjdeme na ples. Jestli by nebylo lepší jim to všechno říct. Taky to pro tebe musí být těžký skrývat to před nimi," zamumlala Becky, když seděli na dece v obětí.
"No, James má teď plnou hlavu Lily a Remus už se začíná připravovat na OVCE takže si mě v podstatě nikdo nevšímá," zasmál se, "ale proč ne. Jen bych jim prozatím neříkal, že máme dceru, to by je mohlo pořádně rozhodit," uvažoval.
"Tak pojď," zasmála se Becky a vyskočila.
"Teď hned. Myslel jsem, že budeme dělat něco jinýho," řekl překvapeně.
"Hmmm, možná by….." začala Becky a pomalu se k němu přiblížila. Jemně ho políbila na rty a nenápadně ho chytla za ruku, načež ho vytáhla nahoru a odlepila se od něj.
"To není fér," zabrblal a nechal se vést jako malé dítě až k obrazu Buclaté dámy.
"Becky počkej chvíli," zarazil ji když už chtěla vejít.
"Co?" zeptala se nechápavě.
"Jak jim to chceš jako říct. To tam prostě vejdeš a řekneš: "Ahoj, sorry, že sme to neřekli dřív, ale už spolu nějakou dobu chodíme. Jo a jen tak mimochodem to Lily a Stela vědí." To není moc dobrej nápad."
Becky se na něj podívala a kousla se do rtu.
"To máš asi pravdu."
"Mohli byste se už laskavě dohodnout jestli tedy půjdete dovnitř!" vyrušila je Buclatá dáma z rozhovoru. Becky se nadechla, chytla Siriuse za ruku a společně vešli.
***
Tina kráčela tichým domem. Něco se jí na tomhle dni nezdálo. Nevěděla co to je, ale měla prostě špatný pocit. Zašla do dětského pokoje a zvedla Lee ze země, na níž si hrála s velkou mrkací pannou. Pevně ji objala a hladila ji po zádech. Pomalu přešla k oknu a sledovala blížící se bouřku. Měla strach. Netušila proč ale měla. Proto ji taky velmi vylekalo, když se u dveří ozvalo klepání. Lia slyšela její zrychlený tep a dech a instinktivně se začala třást. Tina šla pomalu ke dveřím a otevřela je. Velmi si oddychla, když za dveřmi spatřila svého, teď už bývalého, muže Johna.
"Ahoj Tino," pozdravil ji poměrně veselým hlasem na to, jaké bylo počasí.
"Co tady děláš Johne?" zeptala se Tina místo pozdravu.
"Přišel jsem se podívat na Lee. Pozveš mě dál?" zeptal se a vešel.
"Co po mně chceš Johne?" položila mu Tina otázku, která jí přišla nejvhodnější. Přitom položila Lee do postýlky v obývacím pokoji.
"Dám si čaj, díky," řekl, jako by ji neslyšel. Tina cosi zavrčela, ale čaj mu udělat šla. Sama ho totiž chtěla taky. Po několika se vrátila se dvěma hrnky černého čaje.
"Chci se dohodnout s kým bude Becky bydlet," vyřkl svoji žádost ještě než se Tina se svým hrnkem posadila. Zastavila uprostřed pohybu a hrnek upustila na zem, načež se samozřejmě černý čaj rozlil po béžovém koberci.
"To je snad jasné ne?" zeptala se nevěřícně.
"Já myslím, že není," odpověděl klidně, "Nemáš mléko?" Tina mu ho podala a rozlitého čaje si nevšímala.
"Ale je, bude bydlet se mnou. Lia si na mně už zvykla a ty by ses o malou nedokázal postarat a Becky potřebuje pomoct," oznámila mu a doufala, že to bude značit. John se nadzvednul obočí a nalil si do čaje mléko, načež hrnek zvednul, aby se napil. Ani si necucnul a položil hrnek zpátky, zvednul se z pohovky. Přiblížil se k ní a do ucha jí zašeptal:
"Já to takhle nenechám." Potom zmizel stejně náhle, jako se objevil. Tina seděla jako přimrazená a ani nevnímala Liin pláč. Když jí došlo, co se právě stalo, tak jí po tváří stekla slza, kterou rychle otřela a šla pro Liu. Musela toho ještě do Vánoc zařídit hodně.
***
Jakmile Becky se Siriusem vešli do společenky ruku v ruce, všichni se k nim otočili. Na jejich oblíbených křeslech seděl James s Lily na klíně, Remus s knihou na klíně, Stela jen tak unaveně zívala a Petr tam jako obvykle nebyl. Becky se nadechla a nenápadně hodila očkem po Siriusovi. Věděla, že jemu tak velká pozornost nedělá potíže, takže jí ruku stiskl pevněji a vedl ji k prázdnému křeslu u krbu. Becky se do obličeje začala hrnout krev, protože v místnosti bylo úplné ticho a všichni měli udivené pohledy stočené na ně. Sirius se posadil a Becky si přisunul na klín. James a Remus na ně zírali s otevřenou pusou a Becky se při pohledu na ně musela začít smát. Tím, jako by uvolnila atmosféru v místnosti a Sirius začal vysvětlovat. Byl to vlastně trochu předělaný příběh, protože museli vynechat Lee. Stela celou dobu naslouchala jejich falešnému vyprávění a pocit provinění, který jí procházel, byl nesnesitelný. Štvalo ji, že oni už kromě dcery nemají jiné tajemství a ona stále má. Nevěděla v čem po zbytek roku bude spočívat její poslání, a proto jí napadlo, že by jim to mohla říct. Svůj nápad však po několika minutách zamítla.
***
Zpráva, že Sirius Black a Becky Roppletová spolu chodí, se roznesla po Bradavicích rychlostí blesku. Becky byla vystavena závistivým pohledům dívek, které se jí sem tam snažili podstrčit nějaké to kouzlo nebo lektvar, aby se jí něco stalo. Naštěstí byla Becky velmi dobrá čarodějka a většinu věcí odhalila ještě než se jí stihlo něco stát. Před zbytkem ji ochránili Stela s Lily, případně Pobertové. Stela si na ples sehnala Bena, protože se kolem něj točila tak často, že nakonec svolil. Byl na ni naštvaný, protože chodila s Jamesem, ale její pohled ho dokázal kdykoliv přemluvit. Remus šel s Missie Bextorovou, drobnou blondýnkou z Havraspáru, která, ač nato nevypadala, byla velmi chytrá a milá. V den plesu pořádali Poberti velkou koulovací bitvu na Bradavických pozemcích.
"Lily pozor!" křikla na svou kamarádku Becky, když viděla, jak se sněhová koule blíží k její kamarádce. Lily samozřejmě neměla příliš dobré reflexy, takže se otočila a sníh jí skončil v obličeji. Všichni se začali smát a James se v záchvatu smíchu podíval na svou milovanou, na které se v záchvatu vzteku sníh přímo roztával, díky rudému obličeji.
"Kdo to hodil?" zabručela a rozhlédla se po všech přítomných. James nepatrně zvedl ruku.
"Ty!" zavrčela a rozběhla se k němu s velkou náloží sněhových koulí. James se snažil zdrhnout, ale nohy se mu bořili do sněhu. Lily s tím až tak velký problém neměla, protože byla přece jen o pár kilo lehčí, takže Jamese za chvilku dohnala a začala ho bombardovat. Po chvíli zmateného zápasu přihlížející zjistili, že Lily leží na Jamesovi a vášnivě se líbají. Sirius, Becky, Stela a Remus znechuceně odvrátili zrak.
"Kde je vlastně Červíček?" zeptal se Sirius, protože Petr tam s nimi po celou dobu byl.
"Nevím, teď často někam mizí," zamručel Remus a začal uplácávat sníh do zásoby.
"My už půjdeme," vyhrkla Stela, "chceme se připravit na ples."
"Vždyť jsou teprve čtyři," podíval se na ni vyjeveně Remus.
"No a co má být?" otázala se ho Stela. Remus jen zdvihl obočí a dál se v+noval své práci.
"Tak pojď Lilianko! Jamese udusíš jindy!" zařvala na líbající s páreček Stela a Becky se dlouhým polibkem rozloučila se Siriusem. Stela jí sjela káravým pohledem.
"No pardon no," omluvila se Becky zaskočeně. Lily s Jamesem tam přiběhli celí rudí a Stela si nemohla odpustit pár rýpnutí. Po pár minutách odešli na hrad a kluci ještě zůstali venku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čokoládová nebo vanilková zmrzlina?

Čokoládová 47.1% (24)
Vanilková 41.2% (21)
obě 11.8% (6)

Komentáře

1 Betty Betty | 10. dubna 2010 v 9:30 | Reagovat

Hurá, konečně :-D kapitola se mi moc líbila, to nevadí že píšeš teď kratší kapitoly, mě ta délka docela vyhovuje. děkuju za věnování
už se na vás těšim :-)

2 Lexie Lexie | Web | 10. dubna 2010 v 10:02 | Reagovat

[1]: Díky za chválu, já na tebe taky. Teď si jdu umejt hlavu :-D

3 Betty Betty | 10. dubna 2010 v 10:43 | Reagovat

já si ji jdu umýt teď :-D

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 11. dubna 2010 v 15:49 | Reagovat

Skvělý :D Já si hlavu myla včera xD

5 Maggie Maggie | Web | 18. dubna 2010 v 14:55 | Reagovat

super moooc pěkná kapitolka... vážně souhlasím s Betty nevadí že jsou kratší jde tady spíš o to co v nich píšeš a myslím si že tentokrát se ti fakt povedla, je fajn že si se tase vrátla do přítomnosti ;-)těším sde na další kapču, která bude výroční!!!! :-) :D  O_O  :-P  8-)  
P.S. holky co všechno si s sebou berete do Skotska???

6 Lexie Lexie | Web | 19. dubna 2010 v 16:11 | Reagovat

[5]: děkuju moc a jen pro upřesnění - do přítomnosti jsem se vrátila už v minulé kapitole ;-) . do skostska? všechno možný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama