me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

8.kapitola - Nové začátky

29. března 2010 v 16:54 | Lexie |  Choose your way
Bouchněte šampáňo! Dopsala jsem 8.kapitolu, která už navazuje na sedmý ročník. Dohromady jsem napsala čtyři kapitoly z minulosti a jsem ráda, že už to skončilo. Už jsem těch mladých postav měla plné zuby. Sice je tahle kapitola nudnější, ale já jsem na ni náležitě hrdá, protože jsem přišla ze školy a napsala ji, na mé poměry, velmi rychle. Kapitolu věnuji každému kdo napíše komentář:-D.
P.S.: Kapitola je celkem krátká.


Listopad se přehoupnul na prosinec a blížily se prázdniny.

"Stelo musíme to skončit."
"Ok, stejně je to nuda bejt takhle dlouho vázaná na jednu osobu a navíc - Lily už je teoreticky tvoje," zasmála se Stela a seskočila ze stolu v nepoužívané učebně. James jí tam zatáhl, aby spolu mohli přestat chodit. Lily se s ním začínala bavit, ale už nemluvila se Stelou, která se s tím, ačkoliv to neřekla, nedokázala vyrovnat.
"Díky moc. Vážně si myslím, že nebýt našeho "vztahu", Lily by se se mnou nebavila."
"Ale ona by začala, už na začátku roku byla trochu nalomená. Jenom jsem ti dopomohla. No jo, co bys beze mě dělal," utahovala si z něj a objala ho.
"Díky za všechno," poděkoval Jimmy a objetí ji opětoval.
"Tak pojď," řekl James a vydal se ke dveřím.
"To je dobrý. Ještě chvíli tu zůstanu." Jimmy nadzdvihnul obočí.
"Děje se něco?" zeptal se ustaraně.
"Ne, to je v pohodě," řekla a nepřesvědčivě se na něj usmála. James, ale neupřímný úsměv nepochytil, protože byl už myšlenkami u toho, jak Lily pozve do Prasinek, takže jen pokrčil rameny a vyšel z učebny. Stela přešla ke dveřím a zavřela je. Potom si sedla ke stolu a vytáhla si deníček. Vždycky deníky bojkotovala, ale od svého prvního vidění si ho zavedla. Potřebovala se někomu svěřit a holkám zatím nemohla. Nevěděla jak by to udělala.

15.prosince-Pátek
Milý deníčku,
Vlastně ani nevím, proč píšu tohle trapný oslovení. Vždyť je nanic. No dobře, asi bych si sem neměla vylívat svoje názory na deníky, když si jeden píšu. Teď ti tady slavnostně přísahám, že se už Lily ani Becky nikdy nebudu smát, že si je píšou. No, Becky si do něj něco napíše jednou za měsíc, ale stejně. Deník je to taky. Pravděpodobně bych už měla začít mluvit o tom, o čem jsem od začátku chtěla.
Dokázala jsem to! Tedy snad. Dala jsem Jamese s Lily dohromady a budou mít to rozkošné děťátko, co mně tolik vyděsilo:D. Před pár minutami jsem se s tím praštěným jelenem "rozešla" a po pravdě - jsem ráda, že od něj mam pokoj. Je tu ale větší problém. MĚLA JSEM DALŠÍ VIDĚNÍ! Stalo se to včera večer. Seděli jsme všichni ve společence a mě začala strašně bolet hlava a začalo mě píchat v té noze, do které mě píchla vosa při mém prvním vidění. Myslím, že se mi i něco stalo s očima, protože když jsem se zvedla abych z místnosti odešla, tak se mně Becky zeptala odkdy mám modrý oči. Nic jsem neodpověděla a vyběhla jsem nahoru, takže doufám, že na to rychle zapomene.
Ve vidění byla Becky. Držela v náruči malou holčičku se zrzavými vlásky, ale očima strašně povědomýma. Moc jsem to nepochopila, protože ty oči mi byli tak známé a ráno mě napadlo, že vypadaly jako Siriusovi. Navíc Becky vypadal mladší než teď a na tu holčičku se dívala s takovou láskou. Prostě jsem úplně mimo, ale rozhodla jsem se, že zítra zajdu za Brumbálem. Dneska na nějaký záhady a tajemství nemam náladu. Spíš bych se už konečně chtěla dostat k Benovi. Tak já letim na večeři. Měj se.
Stela C.

Stela deník zaklapla a zajistila kouzlem načež ho hodila do tašky a vydala se na večeři. Všichni už v síni byli až na pár opozdilců z Havraspáru. Stela se sedla vedle svých kamarádek a podívala se na Becky, která si povídala s Remusem o nějaké knize. Stelu překvapilo, že si s ním povídá o knize, protože Becky v poslední době vůbec nic nečetla, kromě dopisů, které jí chodili z domova každý den. Něco se na ní změnilo. Nevěděla přesně co to je, ale v očích měla víc starostí než u ní kdy viděla. Rebecca byla vždycky velký snílek a i přes její stydlivost si ráda užívala zábavu. Její oči nikdy nebyli v normálu, ale měli jenom dva stavy - jiskřičky radosti nebo zamilovaného smutku, ale starosti k ní rozhodně nepatřily. Od ní pohled přesunula automaticky k Siriusovi. Od začátku roku se strašně změnil. S žádnou dívkou nechodil a podle Jamesových slov ani s žádnou nespal, možná s jednou. Stela nechápala co se s těmi dvěma děje. Zírala na ně, protože seděli naproti sobě a sledovala jejich pohyby. Najednou Becky odvrátila pohled od Remuse a podívala se na Siriuse načež se na něj láskyplně usmála. Siriuse jí pohled opětoval a beze slova se zase otočili zpět s domněním, že je nikdo neviděl. Stela zůstala sedět s otevřenou pusou a zírala na ně. Konečně jí všechno došlo. Nebyla schopna slova a stále na ně jen zírala. V tu chvíli zvedla hlavu Lily, která si do teď vesele povídala s Jamesem. Už jí řekl jak to bylo mezi ním a Stelou. Nejdřív byla sice naštvaná, ale hned mu odpustila. Viděla jak na ně Stela zírá a okamžitě jí došlo co se stalo.
Sakra, jak to mohla zjistit, pomyslela si. Ke Stele se začlo otáčet pár lidí a Lily začala přemýšlet jak od tématu "na co tak zíráš?" odvést pozornost. Napadla ji jediná možnost a věděla, že za to bude pikat. Vzala dýňovou šťávu, kterou měla vedle svého talíře a plný pohár na Stelu vychrstla. Celá velká síň propukla v smích a Stela se na Lily podívala s výrazem rozzuřeného ďábla. Pobertové a Becky se váleli smíchy snad nejvíc a Lily cukaly koutky. Věděla, že po tomhle se nesmí ano zasmát, ale neudržela se. Stela se namíchla ještě víc a vzala svůj nedotčený pohár načež ho vychrstla Lily do obličeje, přičemž trochu ohodila i Jamese.
"Lilian Mary Evansová!" zařvala Stela a Lily se vyděšeně přikrčila, přestože se pořád smála.
"Prosím o klid!" ozval se silný hlas u učitelského stolu a Stela se nasupeně podívala na Brumbála, který přerušil její připravený monolog.
"Spory si řešte prosím jinde slečno Carterová a Evansová," usmál se na ně Brumbál a Stela litovala, že tu šťávu nevychrstla do ksichtu jemu.
"Chtěl bych Vám oznámit, že se za týden bude konat Vánoční ples, kterého se budou moci účastnit čtvrté ročníky a výše. Omlouvám se, že to oznamuji takhle pozdě, ale nejprve jsme měli pochybnosti jestli ples uspořádáme, protože minulý rok jsme museli Velkou síň opravovat ještě měsíc, díky jistým studentům," řekl a zrak stočil k Nebelvírskému stolu načež se Pobertové jen vesele zazubili. "Každopádně ples bude pro čtvrté a páté ročníky od sedmi hodin do desíti a pro šesté a sedmé od desíti do jedné. Pro zpestření požaduji, aby se zde nevyskytly jiné barvy než černá a bílá. Myslím, že to bude zábava," dořekl a na všechny se přívětivě usmál, což dívky ohromně "potěšilo" jelikož se jim výběr šatů patrně zúžil. Stela nevnímala z Brumbálova proslovu téměř nic, protože měla hlavu plnou Becky a hlavně dýňové šťávy. Lily si stěžovala, že jí bílá ani černá nesluší a Becky s Jamesem ji přesvědčovaly o opaku. Když jí Becky řekla, že si ona si vezme určitě černé a že jí by určitě taky slušely, tak argumentovala slovy, že ona má světlejší vlasy než Becky, načež se Becky naštvala a řekla jí ať si teda vezme bílou.
"Becky?" oslovila kamarádku Stela.
"Hmm."
"Už si dojedla, potřebovala bych si s tebou promluvit." Rusovláska se na ni podezřívavě podívala a potom kývla hlavou.
"I s tebou Siriusi," řekla mu, když je pozoroval zkoumavým pohledem. Oba se na ni překvapeně podívali a vydali se s ní ven ze síně. Zabočili za roh a Stela se k nim pomalu otočila.
"Vím to," řekla pevným hlasem.
"Co?" zeptali se oba nevinně.
"Ale no tak, nehrajte to na mně. Já nejsem tak blbá jak vypadam." Becky se Siriusem se na sebe podívali.
"Jak si na to přišla?" zeptal se Sirius.
A sakra,
pomyslela se Stela. Takhle to u ní bylo vždycky - nejdřív mluví potom myslím.
Jak mam teď vymyslet inteligentní odpověď?
"No prostě mi to došlo," snažila se rozebírání téhle otázky nějak zamluvit.
"Lily ti něco řekla?" zeptala se Becky.
"Lily to ví?" vyhrkla upřímně překvapeně Stela.
"Noo…."
"Tak proto na mně vychrstla tu šťávu," došlo jí.
"A jak jsi se to dozvěděla ty?" zeptal se znovu Sirius.
"To nemůžu říct," usmála se na ně, "ale vy mi to všechno můžete vysvětlit." Becky si povzdechla a zašeptala něco ve stylu "Už zas."
***
Stela svůj plán jít za Brumbálem zrušila, protože se všechno co potřebovala vědět dozvěděla od těch dvou. Už chápala, že Lia bude další důležitou částí téhle skládačky, ale rozhodla se, že si užije bezstarostný den v Prasinkách s přáteli. James s Lily se od nich oddělili hned na začátku a vydali se někam pryč. Lily s Jamesem trávila hodně času a ostatní se radovaly z jejich vztahu. James zářil štěstím a s Lily si hrdě vykračoval po Prasinkách, div nepraskl. Becky by nejradši byla se Siriusem o samotě, ale tím by se vše vyzradilo a ona i přesto, že to věděli obě její kamarádky, to nechtěla prozradit a Sirius s ní souhlasil. Proto se vydali ke třem košťatům spolu se Stelou a Remusem, přičemž cestou narazili na Bena, který se okamžitě nalepil ke Stele nebo možná spíš ona k němu, takže šli všichni společně. Becky, Stela a Lily si potom sami šli koupit šaty. Už dlouho spolu nikde nebyli, protože mezi nimi bylo Beckyno tajemství a hádka mezi Stelou a Lily, takže teď si to naplno užívaly. Asi po dvou hodinách dlouhého zkoušení a převlékání měli vybráno. Stela si vybrala černé šaty s bílými puntíky.
Stela šaty

Lily si vybrala obyčejné bílé jednoduché šaty.
Lily šaty
A Becky si vybrala bílé šaty s černou stuhou.
Becky šaty
***
"Tak co holky, jak jste si vybrali?" zeptal se James, když dívky vešly do společenské místnosti.
"Skvěle,"odpověděly unisono a rychle vyběhly nahoru do ložnice, aby si je mohli znovu vyzkoušet…
                                                                                 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Moje nej povídka?

Možná se nic nezmění 9.1% (2)
Choose your way 40.9% (9)
Jiná realita 45.5% (10)
Change of my life 4.5% (1)

Komentáře

1 Betty Betty | E-mail | 29. března 2010 v 17:07 | Reagovat

další super kapitola(ach jo už bych vážně měla začít vymejšlet něco originálnějšího :-D ) šaty si vybrala pěkně
btw už ses učila fj

2 Lexie Lexie | Web | 29. března 2010 v 17:09 | Reagovat

ne-e a ty? :-D

3 Maggie Maggie | Web | 29. března 2010 v 17:28 | Reagovat

congratulation! skvělý moc se ti povedla šaty jsou bombový, asi bdu muset někd ytaky přiložit fotky je to téměř jednoduší, než sáhodlouze popisovat jak ty šaty vypadali... nejvíc se mi asi líbili šaty Becky ale to je jedno.... nevím jestli bych chtěla někdy skončit s hlavou politou dýňovou šťávou co vy? :-P  jinak narozdíl od vás už mám fj téměř naučenou heč! ale stejně z toho dostanete lepší  známku než á i kdyby jste se na to ani nekoukly! neféééééér ???  :-)  :-(  :-(  :-(  ;-)

4 Betty Betty | E-mail | 29. března 2010 v 17:36 | Reagovat

[2]: mam to otevřený na stole, ale ještě jsem se na to ani nekoukla a navíc jsem ve škole zapomněla desky

[3]: mě se taky líbí nejvíc šaty Becky a lepší známku než ty tentokrát určitě nedostanu :-)  :-P  :-(  ;-)

5 Lexie Lexie | 29. března 2010 v 17:40 | Reagovat

[4]: já se na to ale vážně ani nepodívala, takže máte obě dost velkou šanci :-D

6 Betty Betty | E-mail | 29. března 2010 v 18:03 | Reagovat

[5]: já ale taky ne takže magdo....

7 Maggie Maggie | Web | 29. března 2010 v 18:25 | Reagovat

jůůů vy mě vážně dokážete znervoznit... XD ale dík...  Ale už mi chybí jenom vypsat slovíčka pak si odehraju a pak napíšu další kapču.. to jsem ikovná co

8 Bonbooonek ; Katie L. Bonbooonek ; Katie L. | Web | 29. března 2010 v 20:39 | Reagovat

Nejhezčí šaty má Stela a pak Becky... kapitola je skvělá.

9 Jaune Jaune | Web | 3. dubna 2010 v 14:35 | Reagovat

já už jenom čekám, kdy to praskne :D
btw. ty šaty jsou moc pěkný... obvykle moc obrázky šatů ke kapitolám nekomentuju, poněvadž nejsou zrovna podle mého vkusu (nemám ráda korzety a načechrané sukně :D) ale tyhle se mi fakt dost líbí ;-)

10 Lexie Lexie | 3. dubna 2010 v 19:19 | Reagovat

[9]: tak to jsme na tom stejně. taky se mi nelíbí ani jedno, i když občas se nějaký pěkný šaty s korzetem najdou(ve skutečnosti jsem našla asi dvoje)

11 Bára :) Bára :) | 31. srpna 2010 v 21:03 | Reagovat

Další bombová kapitola :) hrozně sem si tenhle příběh zamilovala takže doufam že kapitoly budou pořát přibejvat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama