me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

2.kapitola-Zamilovanost a problém zvaný KLiSny

27. března 2010 v 22:33 | Lexie |  Jiná realita
Konečně druhá kapitola. Dopsali jsme ji před chvílí, protože přespáváme u Beth. Tentokrát na ní spolupracovala i ona. kapitolu věnujeme Fanče, Bethynému psu, která se nás nepokusila sežrat, když jsme se u psaní hádaly. Vaše nejoblíbenější spisovatelky Lexie, Betty a Bonboonka


Ráno překvapivě nikdo nezaspal, protože Protiva už od časných hodin poletoval společenskou místností, a do velké síně dorazili Nebelvírští jako první. Bab s Beth si na talíř naložili o půlku větší porci než Dedee, která ovšem měla o dost větší porci než James, který byl svým obžerstvím vyhlášený. Tím se opět vysloužily nevěřícné pohledy kamarádů.
"Stihnete to za 15 minut?" zeptala se kriticky dívka s černými vlasy, ostřihanými na krátko - Kristen Tuddlerová. Dedee si pomyslela, že vypadá jako oškubaná slepice. Nalíčená byla strašným způsobem. Černé stíny jí sahaly skoro nad obočí a rty měla namalované výraznou červenou rtěnkou. Sledovala sestry povýšeným pohledem.
"Třikrát," zamumlala Bab s plnou pusou.
"Vždyť budete hrozně tlustý. Víte kolik je v tom kalorií.?" Komentovala to další dívka s tmavší pletí a dlouhými černými zacuchanými vlasy až po zadek - Lisa Reathová. Na první pohled trochu jako vietnamka.
"Kolik?" zeptala se Beth s upřímnou zvědavostí.
"No, asi dost," odpověděla zaskočeně blonďatá dívka s modrýma očima a vosím pasem - Susan Dursleyová.
"Ale, ale Klisničky zase rejpou do ostatních," ozval se přicházející hlas Jamese Pottra. Lisa se na něj svůdně podívala a Susan s Kristen protočily oči. Lisa si ještě zkontrolovala jestli je jí dostatečně vidět do výstřihu, ale Jimmy to přešel pouze se znechuceným pohledem.
"Jaký Klisničky?" zeptala se Dedee.
"Kristen Tuddlerová, Lisa Reathová a Susan Dursleyová," vysvětlil jí Al s kyselým výrazem, "Prostě KliSny."
"Radši se od nich drž dál nebo tě zahrnou úžasnýma radama o tom, jak si udržet štíhlou linii," zasmála se právě přicházející Tracy. Za ní kráčela Joan, která po tom, co snědla jeden toast odběhla k Havraspárskému stolu políbit se se svým klukem.
"Rozvrhy, róózvrhýý!" vykřikoval ulízaný prefekt ze včerejší cesty a mával nad hlavou stohem papírů.
"Třeťáci! Hej vy bando malej špuntů, kde ste? Rozvrhýý!" hulákal.
"Počkáme až sem dojde nebo si pro ně zajdem sami?" ušklíbla se Lily na dvojčata. S těmi se během včerejšího večera hodně skamarádila.
"Počkáme," odvětili Beth s Bab a vzaly si do ruky dva croissanty. Dedee si musela vystačit jen s jedním, protože na ni už nezbylo. Při tom zjištění se jí na tváři objevil smutný výraz.
"Ale no tak sestřičko, my sme ve vývinu musíš nás pochopit," uklidňovaly sestru dvojčata.
"Já jsem taky ve vývinu," ohradila se Lex, ale víc už to nerozmazávala.
"Ono tě neubyde," rýpla si Rose, která si s Dedee velmi dobře rozumněla.
"Proč ste si pro ně nepřišly?" zeptal se prefekt. Bab s Rose, které seděly nejblíž se odtáhly, protože z něj táhl pěknej smrad.
"Nechtěli sme se zvedat," odvětila Beth.
"Ještě jsme jedly," dodala Bab. Prefekt už se chtěl otočit, když na něj Tracy vyjela.
"A co rozvrhy pro čtvrťáky? Ty v zásobě nemáte?" Chlapec protočil oči a přešel k Havraspárskému stolu, kde ležela ještě poslední hromádka papírů a začal rozvrhy rozdávat. Partu u Nebelvírského stolu si nechal naposled, ale je to vůbec nevyvedlo z míry. Rose mu vyškubla rozvrhy z ruky.
"Díky," ušklíbla se ironicky Tracy.
"Co máte první hodinu?" zeptala se sester Dedee.
"Přeměňování se Zmijozelem," odpověděla Bab zaraženě při pohledu na vyděšené tváře Huga a Lily.
"To je Daivová. Noo, to vám nezávidim," řekl James, který už odcházel ze síně s kamarády, ale ještě nahlédl Bab přes rameno. Al s Rose se začali smát.
"Moc se nesmějte, my ji máme hned po nich," zchladila je Dedee a úsměvy na jejich tvářích hned zmrzly. Každý se vydal na svou první letošní hodinu.
Lily s Hugem a dvojčaty museli ke třídě běžet, protože Beth si před vyučováním ještě musela odskočit. I přes veškerou snahu však přišli pozdě. Jakmile vešli celá místnost ztichla. Paní profesorka Daivová se na ně "mile" podívala a začala svůj proslov.
"Můžete mi vysvětlit, proč jste přišli pozdě?"
"No, nejdřív jsme jedli snídani a pak si Beth musela skočit na záchod a…" V tuhle chvíli Beth kopla Bab do nohy. Bab měla sklon vyprávět tam, kde to nebylo vhodné. Od toho tu byly její sestry, které jí to daly vždy nějakým "ohleduplným způsobem" najevo.
"Nám je moc líto, že jsme přišli pozdě," snažila se Lily zachránit situaci.
"To je sice hezké, ale nemyslete si, že vám budu odpouštět jen proto, že máte slavné rodiče nebo protože se na mně budete dívat smutnýma očičkama. Na mě takové věci neplatí. Srážím Nebelvíru 5 bodů za každého a zítra v šest hodin přijdete do mého kabinetu." Pak už jim Daivová dovolila sednout si a hodina mohla začít.
***

Mezitím se Dedee se svými spolužáky potili ve skleníku. Měli se rozdělit do trojic a přesazovat úponici jedovatou. Dedee byla s Alem a s Rose. Ti jí povídali o všech studentech a profesorech.
"Takže vaši rodiče byli v ročníku s profesorem Longbottomem a vy ho znáte od malička. Tak proto si s ním tykáte. Jaké je to vlastně být děti slavných rodičů?" Dedee a její sestry samozřejmě znaly příběh slavné ho Harryho Pottera a jeho přátel.
"Normální. Všichni sice znají naše rodiče, ale tady ve škole se k nám chovají jako k normálním dětem. Když jsme se narodili, tak nás novináři všude pronásledovali, ale to si pamatuje jen James. Teď už se o nás píše jen na výročí bitvy," odpověděl Al. Neměl rád, když o něm někdo mluvil jako o slavném dítěti.
"Akorát Daivová si myslí, že chceme využívat naší "výhody" a nenávidí nás. Ona ale nesnáší všechny bez výjimky, takže si z toho nic neděláme," doplnila ho Rose. Ještě spolu probrali trojici KliSniček. Byly po celé škole populární a měli na každém prstu deset kluků.
"Já nechápu, co na nich ty kluci vidí. Jsou zmalovaný, namyšlený a blbý," vrtěla hlavou Dedee.
"Ne všem se líbí. James je nemůže ani vidět a já jejich společnost taky zrovna nevyhledávám."
James byl na celé škole oblíbený a holkám se líbil, ale nebyl sukničkář (jak kdy). Ve škole ho bavily jen některé předměty, jako obrana proti černé magii. Byl chytačem ve famfrpálovém družstvu stejně jako jeho otec (a dědeček) a doufal, že se jednou stane i kapitánem. Al byl na rozdíl od svého bratra nesmělý. Škola ho bavila a velkou část volného času trávil v knihovně( když na to přišla Dedee okamžitě si vzpomněla na svou sestru Beth). Nebyl to ale ani suchar, jak se mohlo na první pohled zdát.
"Doufám, že jsou na tom ségry líp," poznamenala Dedee, když si všimla, že okolo stolu jsou rozházené zapáchající hromádky hnojiva - vždycky jí bylo záhadou, čím můžou kouzelníci hnojit rostliny(její rodiče používali obyčejná mudlovská hnojiva a teď už věděla proč).
"S Daivovou?" zeptal se Al nevěřícně, "Kde žiješ?"
"Počkej.." Rosie se podívala na hodinky, "ještě deset minut a uvidíš?"
Za deset minut doopravdy zazvonilo.
***
"Co máme další hodinu?" zeptala se Bab poněkud zakřiknutě.
"Péči o kouzelné tvory. To je v pohodě, Hagrid je fajn," usmál se na ně povzbudivě Hugo.
"Třeba si vás ještě zapamatuje," snažila se je uklidnit Lily.
Daivová se totiž rozhodla dvojčatům ponotit tak, že předstírala, že je od esbe nedokáže rozeznat, což bylo dost hloupé, protože si na jednovaječná dvojčata zas tak podobné nebyly. Tedy, Bab měla stejně jako Dedee na obličeji spoustu pih, zato Beth neměla žádnou.
"To určitě," ušklíbla se Beth. Učitelé ji měli většinou rádi, protože byla chytrá - na takové chování nebyla vůbec zvyklá. Mezitím došli na školní pozemky, na které pražilo slunce a všichni kromě Bab si sundali pláště.
"Nebude Ti vedro?" zeptal se kriticky Hugo a díval se přitom na hnědovlásku zachumlanou v hábitu.
"Neměj strach, je mi akorát," usmála se Bab. V tu samou chvíli ale zakopla, takže se rozplácla do trávy jako žába.
"Ježiš, si v pohodě?" vyděsila se Beth.
"Jo?" odpověděla Bab a sbírala se ze země. Byla trochu nervózní, protože díky svému pádu měla zelené lokty a kolena. Jedno koleno jí dokonce trochu krvácelo. Lilyna slova se nakonec vyplnila. Hagrid byl milý a dvojčata si hned oblíbil. Prohlásil, že vypadají na pěkná kvítka a už kvůli tomu si les pěkně ohlídá. Beth si pomyslela, že to ani nebude třeba, protože hrozivě vypadající koruny vysokého lesa byly dost odpudivé na to, aby kolem nich jen prošla. Při celé hodině se dvojčata hodně hlásila, protože měla zvířata ráda. To ale nebylo po chuti jednomu Havraspárskému studentovi, který měl na většinu zvířat alergii, takže toho při hodině moc neudělal. Ze začátku otravoval jenom Beth, ale potom přesunul pozornost na její dvojče. Sebastian Brylock(tak se jmenoval, jak jim později vysvětlil Hugo) vypadal jako blonďatá mánička a učiteli byl většinou oblíbený. Kdysi ho měli rádi i studenti, načež se ale začal bavit s KLiSničkami, které ho shovívavě vzali mezi sebe.
***
Když Daivová zjistila, že k dvojčatům Downeyovým patří ještě Dedee, málem dostala infarkt. Dedee jí ale nedala šanci. Vzorně si sedla do lavice a celou hodinu si pečlivě psala poznámky, což u ní byl nadlidský výkon, ale její sestry ji varovaly, když se s nimi potkala na chodbě. Nad tím, že dostaly hned první den trest se nijak nepozastavovala, což překvapilo hlavně Bab, na kterou se rozčílila téměř při každé příležitosti.
***
James se svými kamarády čekal na hodinu jasnovidectví pod padacími dveřmi. Nevěděli, koho mají tento rok, protože Sibyla Trelawneyová odešla na odpočinek a nová učitelka se na zahajovací hostině neobjevila. Jasnovidectví měli mít společně se Zmijozelem, jak se dalo očekávat, takže obě koleje od sebe seděli co nejdál to šlo. Ze Zmijozelských studentů ještě pár lidí chybělo. James věděl přesně kdo a nijak mu jejich nepřítomnost nevadila. Po chvíli se ale od schodů ozvaly dunivé kroky několika párů nohou a Jimmy chtě nechtě stisknul hůlku, kterou měl v kapse hábitu.
"Hlavně si s nima zase nic nezačínej," upozornil ho jeho kamarád Jake, který Jamesovo reakci bedlivě sledoval.
"Promiň ale nemůžu nic slíbit," prohlásil se zaťatými zuby a Jake si povzdychl.
Anabell Lestrangeová vešla do místnosti s hlavou vysoko zdviženou, taškou elegantně pohozenou na rameni a hůlkou v pravé ruce. Za ní se seskupili další studenti - Elisa Nottová, Matthew Yaxley, Lindsay Averyová, Eric McCaug a Greg Hellay. Bell sjela Jamese pohrdavým a zároveň závistivým pohledem. Ten svoji hůlku stiskl pevněji. James měl s Anabell spory snad od prvního dne v Bradavicích. Navzájem se absolutně nesnášeli. Anabell mu záviděla oblíbenost a slávu, navíc, jak se dozvěděla od otce, Harry Potter jejich rodinu připravil o vše co měli. James ji nenáviděl z principu. Otec ho sice nespočetněkrát přemlouval, aby toho nechal, ale jemu to nedalo. Navíc mu Harry především domlouval, aby si nic nezačínal se Scorpiusem Malfoyem, ale k tomu James neměl důvod. Naopak Scorpiuse celkem obdivoval, protože se ho Anabell snažila několikrát přesvědčit, aby se k nim přidal, ale on se nedal, přestože její přesvědčování nemuselo být zrovna příjemné.
Bella byla dcera Rudolfuse Lestrangea a jeho druhé ženy Kassidy Lestrangeové. Rudolfus chtěl svoji dceru nejdříve pojmenovat Bellatrix po své první ženě, ale Kassidy to razantně odmítla. Přesto nejvíce lidí oslovovalo Anabell jako Bellu. Byla nesmírně krásná, protože vše kromě očí zdědila po matce. Měla dlouhé černé, jemně vlnité vlasy s téměř černýma očima. Ostře řezané rysy v obličeji jí dodávaly na vznešenosti.
Elisa Nottová byla drobná blondýnka, která se k Anabell přidala jen ze strachu. Matt, Lindsay, Eric a Greg se k ní přidali dalo by se říci na žádost rodičů.
"Copak Pottere, do tvojí bandy ti přibily tři další holčičky, tak jim potřebuješ dokázat jakej si machr?" ušklíbla se zlomyslně Anabell, když svůj pohled stočila k Jamesově ruce v kapse, kde, jak tušila, měl hůlku, kterou teď už křečovitě svíral.
"Ale kdepak, jen je potřebuju informovat, kterým žákům můžou rozbít hubu, protože někteří sou nechutně namyšlený a vypatlaný stejně jako jejich rodiče," odsekl James, ale věděl, že tu poslední část přepískl. Jakmile zaznamenal drobný pohyb Belliny hůlky vyskočil a vytáhl svou vlastní. Bohužel ne dost rychle a Anabellina kledba ho přirazila ke zdi. Na to byl ovšem tak zvyklý a věděl, co přijde dál, takže před sebou radši rychle vyčaroval štít, kterým Bellino kouzlo odrazil proti ní. Černovláska odlétla trochu dozadu, když jí smetlo její vlastní kouzlo a James měl dost času se zvednout.
"Jamesi přestaň, alespoň první den si to mohl nechat být," řekl naštvaně Jake.
"Teď už je pozdě Jakeu, tak jdeš nebo nás necháš těmhle na pospas," postavil se Frank - další Jamesův kamarád.
"Fajn," odsekl Jake a odrazil kletbu, kterou vyslal Greg na Franka. V místnosti se během dalších deseti vteřin strhla "malá" bitva. V jejím středu zápasili James s Anabell, přičemž rozbili tři obrazy a dva gobelíny.
"Co se to tady děje?!" zařval do zápasu ženský silný hlas. Do místnosti vešla vysoká brunetka s vlasy plnými různých gumiček a sponek a se spousty přívěsky a řetízky na krku i na rukou. Na sobě měla žluté, vytahané, batikované tílko a volné tmavě hnědé kalhoty s neladícími tmavě modrými žabkami. Všichni ztichli a vyjeveně zírali na svou novou profesorku. V pravé ruce držela hůlku a v levé malovaný hrnek s kávou. Jamese bolela ruka a měl dlouhý šrám na tváři, který se mu táhl až ke krku a trochu krvácel. Anabell tekla z nosu krev a držela se za břicho, přičemž vypadala, že bude brzy zvracet. Ostatní byli nezraněni.
"Vy dva!" ukázala profesorka na Jamese a Bellu. "Srážím Nebelvíru a Zmijozelu 20 bodů a za ostatní, co bojovali 10 bodů," řekla klidným hlasem.
"Čekala jsem příjemnější uvítání, ale budiž. Jděte okamžitě na ošetřovnu a na dnešní hodině už vás nechci vidět. Ještě byste mě rozčilovali. Školní trest vám neudělím, protože na vás nemám náladu a už běžte," dokončila svůj proslov a vydala se k padacím dveřím, které vedli do učebny. Ostatní ji následovali a Jake s Frankem ještě hodili zklamané pohledy na Jamese, který se začal cítit provinile.

***
Dedee byla se svým prvním dnem v Bradavicích spokojená. S Alem a s Rose se výborně bavila. Navíc si vyhlédla jistého chlapce z Mrzimoru, který ji viditelně zaujal. Jmenoval se Daniel Diggory a byl….no prostě úžasný. Asi takhle se Dedee vyjádřila, když ho viděla. Chodil do Mrzimoru do čtvrtého ročníku a setkaly se na hodině lektvarů, kdy jí vybuchl kotlík a jelikož on byl nejblíž, tak ho celého polila smradlavá tekutina, která vznikla z jejího Bublacího lektvaru. Rose s Alem dostali záchvat smíchu, protože oba byli v lektvarech dobří. Takže se před Danem ztrapnila hned na začátku. Rose jí potom vysvětlila, že je to druhý syn Amose Diggoryho a je to přesná kopie toho prvního, tedy prý podle toho, co říkal Harry, když ho viděl. Dedee zjistila, že Cedrica zabil přímo lord Voldemort a že se Amos dlouho nemohl vyrovnat s jeho ztrátou. Potom se ale jeho ženě narodil Daniel, který mu ztraceného syna nahradil. Dedee na něm po zbytek dne mohla oči nechat. Bohužel ale nebyla sama. Většině dívek se podlomily kolena při každém jeho úsměvu a on taky s většinou chodil, ale tak tři dny. Dedee štvalo, že je stejná jako ostatní, ale nemohla si pomoct.
***
Bab a Beth prožily s Lily a Hugem ne zrovna příjemný den(Na Jamese ale neměli :D). Nejdřív jim ho zkazila Daivová potom Sebastian a nakonec je celý den otravovaly KLiSny a posmívaly se Babiným pihám a Bethině nalíčení. Neustále ji provokovaly, že se jí stíny nehodí k hábitu a že má špatnou řasenku. V závěru se začaly posmívat Bab kvůli rozčepýřeným vlasům a Beth kvůli rovnátkům, které jí měli sundat o Vánocích. Lily s Hugem se jich zastávali jak to šlo a dvojčata se na oplátku posmívala Kristeniným vlasům a nalíčení, Lisiným marným pokusům sbalit Jamese a Susan - no Susan jim vlastně nic nedělala. Vlastně ani tolik neotravovala celé širé okolí. Právě naopak. Spíš se snažila dělat nevinnou panenku barbie, což se jí vlastně dařilo.
***
"To byl den," postěžovala si Lily a usedla na místo vedle svého staršího bratra.
"Copak sestřičko?" zeptal se vesele Al.
"Dostaly sme školní trest, Sebastian nás pořád obtěžoval a KLiSny, no o těch ani nemluvím," zanadávala Lily a začala si nakládat na talíř. Hugo vedle ní jen kýval hlavou a Rosie se něj znechuceně dívala, když do pusy cpal velký brambor, který mu následovně z pusy vypadl, čemuž se Bab začala smát. Dedee zasněně zírala k Mrzimorskému stolu a Beth ji bedlivě pozorovala.
"Tak už to vyklop Dedee," vyjela na ni najednou a Dedee se tak lekla až loktem srazila mísu se salátem a cherry rajčata se rozsypala po zemi.
"Co?" vyhrkla zmateně a Beth se otočila, aby viděla objekt Lexiina zájmu.
"Hmm, můj typ to není, ale chápu tě," okomentovala Beth Daniela a Dedee zčervenaly tváře.
"Já vim, tvůj typ je Al," oplatila jí stejnou mincí a tentokrát zčervenaly tváře Beth. Opatrně se na Ala podívala a ten jí pohled opětoval. Všichni je napjatě sledovaly až se nakonec Bab neudržela a vykřikla: "Budeme mít Ala v rodině."
Následovala řada událolstí. Lily kopla Bab do nohy až nadskočila a Hugo v záchvatu smíchu vyplivl dýňovou šťávu na talíř s kuřecím masem, Dedee svůj zrak opět přesunula na Dana a Rose vše s napjatým očekáváním sledovala, protože její nová kamarádka sledovala školního sukničkáře zasněným pohledem a ona se neměla s kým bavit. Barva Bethyného obličeje nabrala nachovou barvu a Albus na tom nebyl lépe.
"Co se tady proboha děje?" zeptal se James, který právě přišel s rukou obvázanou a sledoval Huga válejcího se po zemi v záchvatu smíchu a pobavené obličeje všech ostatních, kromě Beth, Ala a Dedee, která Jamesův příchod ani nezaznamenala.
Lily s Rose se na Jamese ustaraně podívaly.

"Nedívejte se na mě tak!" okřikl holky Jimmy a sedl si vedle Beth a natáhl se pro těstoviny a kečup. Když kolem něj prošla
Melissa Graham, vyvinutá sedmačka s vlasy zrzavě-blond a James se za ní otočil a vymáčkl kečup přímo Beth do klína. Ta začala na Jamese házet těstoviny a ostatní se přidali. Bab si za svůj cíl vybrala Rose, která jí palbu opětovala. Hugo s Alem se do sebe také pustili a Lily se snažila situaci uklidnit. To se však povedlo až profesoru obrany proti černé magii a zástupci ředitelky Ianu Sommersovi,
pohlednému černovlasému
třicátníkovi s uhrančivýma modrýma očima. Ten mezi házejícími vytvořil štít a tím všechny donutil, aby k němu stočili pohled.
"Wow," uklouzlo Beth a Dedee.
"Slyšel jsem, že dnes už máte dost trestů, ale rád Vám ještě přidám," a sladce se na ně usmál načež se podíval na Beth, která zrudla nejen kvůli jeho vzhledu. Bab se uchichtla a Ian se na ni podíval vražedným pohledem, takže jí úsměv okamžitě zmrzl.
"Zítra všichni u mě v kabinetu v devět hodin," oznámil jim a odkráčel zpět ke stolu. Dedee den trest přesto nepokazil, protože jí ho vynahradil vzhled nového učitele. Oproti tomu Rose byla dost naštvaná a Al s Hugem se lámali smíchy. Beth stále zírala k učitelskému stolu a lily do ní šťouchala.

Večer všichni padli do postelí a během pěti minut usnuli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggie Maggie | Web | 28. března 2010 v 17:01 | Reagovat

takže, promiň ale četla jsem to u barči na blogu, přišla jsme tam dřív... předpokládám že je to stejné a jelikož jsi si nedala ani jiný ty kecy na začátku píšu ti sem to samé! :-D wow... moc pěknééééé fakt se vám povedla těším se na další jinak nevím kde jste to vzali to, že je Susan  taková nevinná panenka barbie... :-D  :-)  ;-)  :-P  no nic ale dík že jste ze mně neudělali takovou mrchu jako z veroniky... tak pokračujte v tvorbě zítra!! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama