me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

Kouzlo stromů

27. února 2010 v 12:24 | Lexie |  Jednorázovky
Ještě se musím pochlubit s jednou jednorázovkou, i když jsem myslela, že ji sem vůbec nedám, páč je z těch tří nejhorší a já na ni moc pyšná nejsem, ale patří ke mně...Jo a je dost krátká.

Sedím na balkoně a pořád dokola mi v hlavě běhají jeho slova než odešel. Jemný vítr mi cuchá vlasy a já mám pocit že všechno listí, stromy, vítr, zrnka prachu a písku mi našeptávají: ,,On se vrátí, už brzy," a já nevím proč tomu věřím. Než ráno odešel na lov s Emmettem a Jasperem, tak mi do ucha pošeptal:

,,Brzy se vrátím lásko,do zítřejšího rozbřesku," a já mu věřila, ale teď jsou to dva dny. Dva nicotné, bezvýznamné dny. Dva dny díky kterým mám pocit, že moje hlava a srdce vybouchnou a roztříští se na milion kousků, které nikdo neposbírá nedá dohromady. Emmett i Jazz už jsou zpět. Říkali, že druhý den ráno, když chtěli vyrazit na cestu zpět a šli se porozhlédnout kde sní Edward, tak ho nenašli, byl pryč, prostě zmizel. Vůbec neví jak se to stalo.

Už jsem samozřejmě přemýšlela že ho půjdu hledat, ale stát proti šesti upírům, i když jste sám upír, je poněkud obtížné. Dokonce ani Alice se mě nesnažila utěšovat, protože jediné co o Edwardovi věděla, bylo to, že asi zítra ráno bude někde v lese lézt na nějaký strom a to mi opravdu nepomůže protože listnatých stromů a lesů je tisíce, co tisíce, miliony. Kdybych mohla plakat........no tak asi všichni víme co by se stalo. Slzy by zaplavily celý balkón. Nevím co dělat, jsem úplně ztracená, bez něho nejsem nic.

Najednou mi nějaká malá horká ručička sáhla ne rameno. Byla to Renesmee a řekla mi:

,,To bude dobrý mami, táta se vrátí," a vlezla mi do náruče. Byl to tak příjemný pocit, když jsem jí měla u sebe, uklidňovala moje kamenné srdce.

,,Já vím," zašeptala jsem jí do ouška.

,,Tak čeho se bojíš?" ptala se jemně Nessie.

,,Nikdy nevíš co se může stát," povzdechla jsem si. Ale Nessie mi řekla:

,,Já vím že se vrátí, podívej," a ukázala na jeden listnatý strom před námi. Poslušně jsem se na něj zadívala. Najednou se stalo něco neuvěřitelného( i když nechápu, že jsem se tomu tolik divila, protože můj život byl naplněný jenom neuvěřitelnými věcmi), listy toho stromu zašuměly, pak začali jeden po druhém padat na zem a potom se překvapivě shlukly ve vzduchu do nějaké postavy. Podívala jsem se překvapeně na ní a ona mi pohled s úsměvem oplatila a řekla jemným, příjemným a tak lehkým hláskem:

,,Bello, neboj se Edward se vrátí, už brzy, už brzy, věř mi," a potom než jsem stačila něco říct, se listy opět se šustěním vrátily na strom. Renesmee mi do ucha šeptla jenom:


,,Vidíš já to říkala," a potom ve vteřině zmizela. Abych se přiznala, tak jsem se toho jejího rychlého pohybu celkem lekla, protože jsem byla pořád unešená, z té postavy z listí a ani jsem si nevšimla, že už je ráno. Najednou mě však z přemýšlení vytrhl další rychlý pohyb. Pak jsem někoho slyšela jak překvapeně zakřičel:

,,Bello!" a v tu chvíli jsem ležela na balkóně, na mě přitisknutý Edward, který mě vášnivě líbal a já mu polibky zmateně oplácela.

,,Nechceš mi říct, kde jsi byl," zašeptala jsem mezi polibky.


,,Ne, zatím ne," řekl tak neodolatelným tónem. A já i když mě sžírala touha všechno se co nejdřív dozvědět, jsem absolutně nic nenamítala........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Moje nej povídka?

Možná se nic nezmění 9.1% (2)
Choose your way 40.9% (9)
Jiná realita 45.5% (10)
Change of my life 4.5% (1)

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 1. března 2010 v 22:33 | Reagovat

Nemám ráda Twighlith (svůj názor si radši nechám pro sebe :D) a když zapomenu že tohle s tím souvisí (film jsem viděla, no) tak mi to přijde povedené... ten strom v pozadí je skvělý nápad a vůbec... takové jednorázovky se mi moc líbí

2 Lexie Lexie | Web | 3. března 2010 v 16:02 | Reagovat

[1]: Já se ti ani nedivim. Mě se Twilight nejdřív strašně líbilo, ale teď mi to přijde jako blbost, ale povídky se mi na to téma píšou skvěle

3 DoctoreX DoctoreX | E-mail | Web | 5. května 2010 v 21:16 | Reagovat

Tak...ve zkratce názor na Stmívání...pčečetl jsem to když jsem ležel nemocný v horečkách a šíleně se nudil. Nemusím to. Nelíbí se mi to. Povídka je naopak dobrá, s několika (malými) formálními nedostatky. Ale opravdu se mi to v globále moc líbilo, jsi šikula :-D

4 Lexie Lexie | 5. května 2010 v 21:41 | Reagovat

[3]: Já mám na Stmívání divný názor. Ze začátku s emi to líbilo, ale potom jsem nad tím začala uvažovat a zdálo se mi to horší a horší. Teď jsem ve fázi, kdy se tomu směju. Tuhle jednorázovku jsem napsala dávno a rozhodně to není žádnej literární zázrak, takže jsem vděčná za jakoukoliv pochvalu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama