me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

6.kapitola - Jak to bylo 2.část

28. února 2010 v 21:58 | Lexie |  Choose your way
Další. Opět z minulosti...

Sirius pomalu otevíral oči. Ležel na posteli to věděl jistě, ale nechápal proč ho na obličeji šimrají něčí vlasy. Panebože, tak to bude další rozchod, ale kdo to doprčic je. Dyť já si nic nepamatuju. Sakra ta hlava mě ale bolí pekelně. Pomalu se zvednul a rozhlédnul se. Co dělam v Komnatě nejvyšší potřeby? No jo už si vzpomínam. Šel sem pro něco k pití a potom jsem přiběhl sem, páč mě honil Filch a tady byla….Do prdele, tak to sem zvoral. Pomalu se podíval na dívku spící vedle něho. Nemýlil se, opravdu vedle něj poklidně spala Becky Roplettová. Přes celé tělo měla přikrývku, jen holá ramena jí koukala a zrzavé vlasy měla rozhozené po polštáři. Sirius nechápal, jak něco takového mohl dovolit. Taková tichá, milá holka. Poprvé litoval toho co provedl. Chvíli tam jen seděl a sledoval ji. Nikdy si toho moc nevšímal, ale byla moc hezká. Nevěděl co má udělat, ale vyřešil to tou nejhorší formou. Potichu se zvedl a oblékl, aby Becky nevzbudil a vyšel z Komnaty. Rychle vběhl do spol. místnosti. Nikoho cestou nepotkal a ve společence taky nikdo nebyl, z toho usoudil, že je ještě brzy ráno a proto doufal, že se vyhne všem pitomým otázkám. Jeho kamarádi ještě spali a nevypadali, že by se měli nějak brzy probudit, proto se šel osprchovat, lehnul si do postele a znovu usnul. V devět hodin ho probudila sprška ledové vody od Jamese.
"Ty idiote!" zařval Sirius za bouřlivého smíchu jeho brýlatého kamaráda.
"Tak to si vypiješ!" vykřikl a rychle vstal z postele. Bohužel zapomněl, kolik toho minulý večer vypil. Zatočila se mu hlava a zavrávoral tak, že se svalil znovu na postel. Vstával za dalšího přívalu smíchu jeho nejlepšího kamaráda. James se válel po zemi v křečích smíchu a Sirius přemýšlel jak mu to oplatit a zařídit, aby přestal, protože mu z toho značně třeštila hlava. Došlo mu, že polštáře nebudou stačit, přesto jich po něm pár hodil. Dostal je, ale zpět a to přímo do obličeje, takže se znovu svalil na postel. Tentokrát se vzbudili i Remus s Petrem a když zpozorovali Tichošlápka válejícího se po posteli pod haldou polštářů, začali se smát taky, přičemž Péťa musel odběhnout na záchod, protože se mu chtělo zvracet. Sirius si myslel, že mu hlava snad vybuchne od nadměrného hluku a proto do vzduchu vykřikl větu o které věděl, že Jamese spolehlivě umlčí. Sice je to poslední pomoc a můžu to použít jen jednou, ale co, pomyslel si.
"Spal jsem s Evansovou!" zařval do vzduchu a James i Remus okamžitě ztichli. Sirius se oddychl a když viděl Jamesův totálně vytočený výraz a Remusův výraz stylu- "To si vážně přehnal", musel se začít smát. James na něj shlížel s tak nasupeným výrazem, že to snad ani nešlo.
"Tohle nebylo vtipný," řekl naštvaně.
"Ne to nebylo, ale byl to jedinej způsob, jak vás umlčet," řekl Sirius spokojeně a následovně se všichni vydali na snídani. Dole potkali holky, takže James okamžitě vykřikl:
"Hej Evansová, dáš si se mnou rande."
"Ne, nedam Pottre," zavrčela.
"Proč mi musí zkazit ráno?" zeptala se zoufale.
"Protože je to James," odpověděla Stela, která byla v obličeji značně zelená.
"Kolik si toho včera vypila?" zeptala se jí Lil, když usedávaly ke stolu.
"Dost. Jo a hele Becky, proč si včera nebyla v ložnici a vůbec, od rána si nějaká divná," rýpla do své kamarádky Stela.
Becky nepřítomně zvedla hlavu.
"Já se jen šla projít," řekla mdle.
"Co se ti stalo? Načapal tě Filch? Máš školní trest?" zajímala se Lily. Becky jen zavrtěla hlavou a pomalu se otočila na Poberty. Ti se něčemu vesele smáli. Becky se snažila najít na Siriusovi nějaký náznak, že toho třeba lituje, zachytit jeho pohled, třeba jen normální, ale nic. Všechno bylo jako vždycky. Ona pro něj pořád byla jen další blbá husa. Povzdychla si a otočila se zpět ke kamarádkám.

Uběhl týden a půl a Becky se začalo dít něco zvláštního. Často zvracela, byla podrážděná nebo naopak moc veselá. Pondělí ráno u snídaně se na ni holky starostlivě podívali, když se do síně vrátila zpět. Potom, co se zakousla do toastu musela totiž jít zvracet.
"Becky, myslím, že bys s tím měla jít na ošetřovnu. Už to trvá pár dní a vůbec se to nezlepšuje," ryla do ní Lily.
"Lil má pravdu, tohle už vážně není normální. Měla bys jít za madame Pomfreyovou," přidala se Stela. Becky neměla náladu na další poučování kamarádek a proto jim slíbila, že si tam zajde. Toho dne po vyučování se vydala za na ošetřovnu. Lily a Stela se nabídli, že ji doprovodí, ale ona odmítla.
"Nevíš co to s ní je?" zeptala se Stela Lily.
"Netušim. Je divná od toho večera, kdy jsme vyhráli zápas," odpověděla jí zamyšleně Lily a společně se vydali do Nebelvírské věže. Sedly si ke krbu a začaly si dělat úkoly. O pár minut později do společenky vešli Poberti a okamžitě zamířili k děvčatům.
"Ahoj," pozdravil překvapivě normálně James a usedl na křeslo vedle nich. Sirius se odebral nahoru do ložnic bez jediného slova. Remus se začal bavit s Lily o domácím úkolu z Přeměňování. Stela o svojí kamarádce hodně přemýšlela. Odjakživa byla strašně zvědavá, takže se nemohla dočkat s jakým výsledkem Becky přijde z ošetřovny. Najednou ji napadlo zeptat se Jamese jestli ji neviděl přicházet. Vždyť tu určitě byli dlouho do noci.
"Jimmy?"
"Hmm," zareagoval James a zvedl hlavu od eseje z Obrany proti černé magii.
"Neviděli jste náhodou vejít Becky do společenské místnosti ten večer, co jste vyhráli zápas?"
"Ne, myslím, že ne. Proč se ptáš?"
"No, od tý doby je taková divná."
"Taky jsem si všiml. Občas mam pocit, že pozoruje Siriuse nebo někoho z nás." Stela jen přikývla a její mozek začal pracovat na plné obrátky. Z přemýšlení, které nedospělo k žádnému cíli, ji vytrhl Lilyin křik.
"Co si to sakra dovoluješ Pottre! Už tě mam vážně plný zuby!" ječela Lily a s nasupeným výrazem vydupala po schodech nahoru do dívčích ložnic. Stela ve společence zůstala jen s Jamesem a Remusem. Jimmy se tvářil velmi nespokojeně a Remus nad tím vším jen kroutil hlavou. Stela přemýšlela jestli má jít za Lily, ale nakonec se rozhodla, že si tu počká na Rebeccu. Ta do místnosti přišla o chvilku později ve tváři nevěřícný výraz. Aniž by pozdravila nebo jakkoliv dala najevo, že vnímá svojí kamarádku přešla místnost a vydala se nahoru po schodišti, přičemž se celou dobu držela za břicho. Vyběhla nahoru do ložnice a zhroutila se na postel.
"Becky?" Lily si všimla, že její kamarádka už přišla.
Žádná odpověď.
"Tak co ti řekla madame Pomfreyová?"
Zase nic. Lily se pomalu přiblížila ke své kamarádce a sedla si vedle ní na postel. Becky tam ležela a držela se za břicho.
"Becky co se děje?"
"Ale nic," odpověděla dívka potichu a vstala. Začala chodit po pokoji a sbírat všechny možné věci. Potom si vytáhla kufr a začala tam oblečení skládat.
"Co to sakra děláš?"
"Balím," odpověděla Becky prostě a začínaly jí téct slzy.
"A můžeš mi vysvětlit proč?" Becky jen zavrtěla hlavou a dál do kufru házela svoje trička.
***
"Co to sní je. Proč nám nic neřekla?" podivila se Stela, když Becky vyběhla na schodiště.
"Co by nám měla říct?" zeptal se Jimmy, který se z Lilyina výstupu vzpamatoval poměrně rychle.
"Vám nic, ale mě. V poslední době je nějaká divná, hodně náladová, často zvrací, ale přesto se strašně cpe, je to prostě divný. No a teď byla na ošetřovně, aby se zeptala co to sní je a nic neřekne." Remus pozorně poslouchal, ale James byl myšlenkami už zase u Lily.
"Ahoj, co řešíte?" pozdravil je veselý hlas a Sirius vešel do místnosti. Během těch pěti sekund stihl rozdat dva svůdné úsměvy na své spolužačky, které málem omdlely. Stela nad tím jen povytáhla obočí.
"Ale nic, jen Becky je teď nějaká divná," odpověděla Stela. Na Siriusově tváři se mihla nějaká emoce, kterou však nedokázala rozeznat.
"Aha." V tu chvíli se ze schodů ozvaly rány, jako když někdo něco háže dolů. Po chvilce ze schodů sešla ubrečená Becky a v ruce táhla těžký kufr. Všichni na ni zírali jako na zjevení. Chvilku po ní přiběhla Lily. Stela vyskočila na nohy a běžela ke kamarádce.
"Becky co se stalo? Co se sakra děje? Proč máš ten kufr?"
"Odjíždím," zavzlykala zrzka.
"Ale proč?" zeptaly se její kamarádky unisono.
"Prostě proto," zvýšila hlas Becky a Stelu z Lily si odstrčila z cesty. Sirius stále stál vedle křesla, na kterém ještě před pár vteřinami seděla Stela a na Rebeccu jen vyděšeně zíral. Ta mu pohled oplatila a všechny překvapilo, kolik v něm bylo zlosti. Dívka rázným krokem přešla až k němu a vlepila mu facku.
"Co to sakra děláš?!" okřikl ji James, který všechno pozoroval naprosto nechápavým pohledem.
"To co si zaslouží! Nechápu jak si to mohl udělat, ani si se mnou nemluvil, nic si mi neřekl, vážně už tě snad nikdy nechci vidět!" řvala na Tichošlápka.
Proč jsem něco takovýho řekla. Vždyť to není pravda, já jsem ale husa. No co, už to vrátit nejde a zavinil toho dost. Jak jsem to mohla ale vůbec vyslovit, Beckyna mysl pracovala na plné obrátky. Rozhlédla se po lidech v místnosti a prudce vyrazila k portrétu. Do očí se jí začaly vlévat další slzy. Snažila se je zadržet, ale nešlo to. Rychle vyběhla ven a běžela do Brumbálovy pracovny. Z ní se přemístila k sobě domů.
Ve společenské místnosti zavládlo ticho, dokud nepromluvil James.
"Co to mělo znamenat?" Při otázce mu zrak padl na Siria stále stojícího u křesla. Sirius neměl náladu něco jim vysvětlovat a ani nechtěl, takže se rozhodl dělat nevědoucího.
"Nemám ponětí," pokrčil rameny a vydal se do ložnice…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Moje nej povídka?

Možná se nic nezmění 9.1% (2)
Choose your way 40.9% (9)
Jiná realita 45.5% (10)
Change of my life 4.5% (1)

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 4. března 2010 v 0:45 | Reagovat

idiot... no, je to idiot :D co na tohle říct

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama