me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

4.kapitola - To nemůže být pravda?!

28. února 2010 v 21:53 | Lexie |  Choose your way
Další...


"Vidí budoucnost. No tedy, ne úplně. Vidí jen věci týkající se pána zla, něčeho co může oslabit nebo naopak posílit jeho moc." Nedalo se ani uvěřit, že Červíčkovi vyšla z úst plnohodnotná věta dávající smysl. Snape se na něj zkoumavě podíval.
"Nevykládej nám tady hlouposti Červíčku," začal Lucius, "Kde by zrovna ona vzala tuhle moc, tu přece může mít jen.."
"Jedna dívka ze tří vyvolených, oči každá odlišné, jen její splývající s barvou vlasů, která se od ostatních bude lišit, ta uchraňovat děti svých přítelkyň bude muset, až dokud jedno z nich zlo neporazí," dořekl za něj Snape. Ano, všichni tři si pamatovali, co jim pán zla říkal, když je bral do svých služeb. Že tyto tři dívky můžou změnit jeho plány, ba i porazit, jen jedna z nich se mu bude moct postavit, ale po boku dětí svých přítelkyň. Všem se v hlavě honili stejné myšlenky, tedy vlastně až na Péťu, který horlivě přemýšlel, kde by mohl uzmout nějakou dobrou čokoládu a svému objevu už téměř nevěnoval pozornost. Carterová, Evansová a Roplettová- tyhle tři budou dost velký problém, tedy prozatím jenom Carterová, ale až se těm dvěma narodí děti, pokud tedy, nastanou problémy větší.
Snape vzpomínal i na zbytek toho rčení- "Starší bude určovat směr mladší za ní půjdou. Všechny tři dívky musejí být z rodiny kouzelníkem neposkvrněné, ale manželé těch dvou z rodiny nejčistší."
Severus nad tím hloubal víc a víc.
"Stejné vlastnosti musí mít, jinak zlo volnou cestou bude moci jít." Jistě to znamená, že musejí být ze stejné koleje. Lily a samozřejmě Potter, jinak to dopadnout nemůže. Roplettová a…… No máme o starost míň, protože v Nebelvíru už nikoho jiného s čistým rodokmenem nenajdeme, tedy pokud by se nedala dohromady s Blackem o čemž vážně pochybuji. Zatím není důvod panikařit. Carterová se pokusí vše dělat tak, aby dala Pottra s Lil dohromady, tomu zabránit může ten budižkničemu Červíček. Jen zjistit jestli jsou to opravdu ony tři. Jen jeden důkaz musíme prozkoumat. OČI. No samozřejmě Lilyiny jsou zelené, ale těch dvou šmejdek si nepamatuju. Kdo by se na ně taky díval.

***

Stela horlivě přemýšlela o tom co jí pověděl Brubál o jejích vidinách. Tedy zatím jen o jedné, naštěstí. Nevěděla co si o tom má myslet. Jestli z toho vyvázla nejhůř nebo nejlíp. Shánět pro Becky někoho čistokrevného z Nebelvíru bude tvrdý oříšek. Samozřejmě ji napadl, jenže měla pocit, že k němu skrývá opravdu nějakou nenávist nebo naopak silnou lásku, prostě to neuměla popsat. Každopádně se rozhodla začít s Lily, jelikož věděla, že ji musí jen trochu popostrčit, aby Jimmymu padla do náručí. Už měla svůj plán. Becky si nechá na později. Pomalu se zvedla od okna umýváren ufňukané Uršuly a vydal se najít Jamese.
***

Brumbál seděl ve své pracovně, špičky prstů u sebe a vypadal velmi zamyšleně. Jeho geniální mozek opravdu netušil, že by Voldemort věděl něco o tomto proroctví. Nepochyboval, že se pokusí tři děvčata zabít nebo je získat pro sebe nebo obojí. Věděl, že musí ochránit je nebo při nejmenším jejich děti, proto se strachoval o Rebecčinu a Siriusovu malou holčičku Liu. Byl si jistý, že ji hledá. Tolik vražd v okolí. Musí ji odtamtud dostat pryč.

***

Konec dalšího školního dne. Všichni se chtěli vydat ven k jezeru, protože nastal nádherný slunečný podzim. Pobertové seděli pod obvyklým dubem a povídali si.
Najednou se jim před očima objevila vysoká dívka s hnědými vlasy- Stela.
"Ahoj kluci," řekla vesele.
"Ahoj Stelo kde máš Lily a Becky," zeptal se Jimmy a Stela si byla jistá, že si kvůli Lily vykrucuje krk už pár minut.
"Lil je jako vždy v knihovně a Becky je myslím v sovinci. Nechápu co tam dělá je tam strašně často, furt někomu píše a nechce nám nic říct. No nic Jamesi chtěla jsem s tebou mluvit."
"Se mnou?" divil se James.
"Jo, sedí tu snad nějakej jinej."
"Tak mluv," pobídl ji Jimmy.
"O samotě."
"My před sebou nemáme žádná tajemství, narozdíl od vás holek," řekl namyšleně James. Sirius při tomto prohlášení trochu zakašlal, ale nikdo ho nevnímal. Petr se cpal čokoládou a Remus si děla domácí úkol na přeměňování.
"Jde o Lily," řekla Stela, protože věděla, že to zabere. James okamžitě vyskočil, načež se Sirius a Remus začli smát. Péťa trochu opožděně taky. Dvanácterák se na ně podíval pohledem- "Vražda" a vydal se společně se Stelou k hradu. Zapadli do prázdné učebny.
"Tak co se děje s Lily," vypálil na ni Jimmy.
"Nic jen jsem přišla na způsob jak vás dát dohromady a nechápu, že to nikoho nenapadlo dřív."
Jimmyho výraz pohals.
"Jestli mě chceš dát dohromady s nějakou holkou tak to nezabere. Zkoušel jsem to."
"Jenomže to vás neměla na očích pořád."
"Jak to myslíš?" zeptal se James a na tváři se mu opět rozlil úsměv.
"Řekněme, že musíš chodit s někym, s kym tě bude mít na očích 24 hodin denně a uvidíš, že bude žárlit."
"Ale dyť sem jí ukradenej."
"To těžko, když tě za spaní pořád volá. Už se v tom nedá spát," postěžovala si Stela. Pravda byla taková, že o Jamesovi pořád mluvila jako o magorovi, ale mluvila o něm pořád, z čehož s Becky mínili, že se do něj asi opravdu zamilovala.
"A s kým teda mám chodit?"

Na Stelině tváři se bleskl ďábelský úsměv.
"To nemyslíš vážně Stelo, hele mam tě rád, ale tohle," začal Jimmy.
"Ale no tak bude sranda. Představ si ty obličeje.." zasnila Stela. James se na ni se zájem podíval.
"Ty po někom jedeš, že jo?" vypálil ze sebe dřív než si to rozmyslel.
"A kdyby?" otázala se Stela nedbale, ale mírně se začervenala, což byl u Stely Carterové velmi nezvyklý jev.
"No nejdřív mi řekneš kdo to je a jestli ne tak začnu chodit místo tebe s Roplettovou!!" řekl schválně, aby to z ní vymáčkl. Stele se nikdy nikdo nelíbil ani se nikdy pořádně nezamilovala. Sice s klukama neustále flirtovala, ale to bylo úplně něco jiného. Jimmy učinil velký objev, o který se hodlal podělit alespoň se svými kamarády.
"Prosimtě jen neříkej, že je to Sirius." Napadlo ho a zatvářil se vyděšeně.
"Ale nabuď blbeček, ne není to Sirius, ale já ti to nechci říct, ty mi ho neschválíš," řekla pomalu.
"No právě o to, to bude zajímavější."
"Fajn, ale neřekneš to nikomu ani klukům," dodala, když viděla jak chce protestovat.
"Fajn!" odsekl naštvaně Potter, "Tak kdo je to?"
"Je to taky chytač, ale za Mrzimor- Ben Stail.
"Cože??" vyvalil oči Jimmy.
"No co koukáš, když Sirius už nemá v posteli místo, tak lezou holky za nim."
"No právě," vyděsil se James.
"Jenomže na rozdíl od milého Siríka měl holek jen pár a nestřídá je jako ponožky," vyjela na něj naštvaně Stela.
"No fajn, řešit to nebudu," utrhl se na ní James.
"Výborně, takže souhlasíš," rozzářila se Stela.
"Samozřejmě, nemůžu se dočkat až bude Lily žárlit," přikývl. Stela se usmála a zdvihla k němu ruku. Jimmy se na ni nechápavě podíval.
"Jsme teď pár, takže by bylo asi divný chodit půl metru od sebe," zasmála se jeho výrazu Stela.
"A to musíme, hmm, jako dělat, ehm, všechny věci co normální páry?" zeptal se opatrně. Stela se začala neovladatelně smát.
"Nooo, ne úplně všechny, ale jestli chceš?" svůdně na něj mrkla a dělala co mohla, aby ji zase nepřemohl smích. James jí to chtěl něčím oplatit, ale nakonec si ji, v tu chvíli kdy to nejmíň, čekala a smála se jako pominutá, přitáhl k sobě a chytil ji kolem pasu. Stela se opravdu lekla a tak mu omylem vrazila facku.
"Promiň Jimmy, já opravdu nechtěla, ale to je prostě instinkt," omlouvala se potom, když James podiveně uskočil a držel se za tvář.

***

Další den ráno

Všichni ve Velké síni s vykulenýma očima zírali na přicházející pár. Ospalé ranní oči se všem rozšířili, i když nejvyvalenější je měla Lily Evansová. Plán Jamese a Stely vycházel přesně tak jak měl, aniž by o tom věděli.
Co se to děje, oni dva spolu to přece nemůže být pravda. Jasně vždycky to byli kamarádi, ale já myslela, že Jimmy jede po mně.
Nebuď tak sebestředná, napomenul ji zase ten druhý hlásek.
Já nejsem sebestředná., no dobře možná trochu.
Žárlíš co?
Ne, co si to o mně myslíš, Jamese přece nenávidim. Pottra! Sakra.
Vidíš, žárlíš, žárlíš.
Nechovej se jak malý dítě.
Ty se tak nechovej a konečně si to přiznej. Něco k němu cítíš.
To ano…
No tak vidíš.
…Nenávist.
Ale no tak.
Vypadni mi už z hlavy.
Fajn už letim, ale rozmysli si to.
Jsi otravnej jak moudrej klobouk. To bylo pořád- Havraspár, Nebelvír, Havraspár, Nebelvír,….Prostě vypadni.
No jo už padam madam.
Pobertové a Becky se pomalu otočili na pár a potom ještě pomaleji na Lily, které se, aniž by věděla proč, drali do očí slzy. Naštěstí je dokázala potlačit.
Stela a James pohledy nevnímali a pohodlně usedli na lavici vedle svých kamarádů. Vlastně, Jimmy usedl, Stela si mu sedla na klín.
"Ehm," začal Remus, který se ze šoku probral jako první, "Nechtěli jste nám něco říct?" dokončil větu a hlavou pokýval směrem na jejich propojené ruce.
"Samozřejmě, že chtěli, ale myslím, že už vám to došlo," řekli oba společně a aniž by to někdo postřehl, střelila Stela pohledem po Benovi a James po Lily. Oba jim pohledy nevěřícně oplatili. Je pravda, že Stela s Benem v posledních dnech opravdu nenápadně flirtovala, ale moc lidí to nepostřehlo. U Jamese to bylo mnohem větší překvapení, přece jen Lil uháněl od téměř prvního ročníku a Stela byla vždycky jen jejich dobrá kamarádka.
"Vy spolu chodíte?" vyslovila Becky otázku, na kterou se všichni báli zeptat, ale pálila je na jazyku.
"Ano," odpověděl zcela zřetelně James a Stela si právně mazala na toast marmeládu, jako by se nic nedělo…


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

James vs. Remus

James 50% (24)
Remus 50% (24)

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 4. března 2010 v 0:18 | Reagovat

Tak jo, už sem zase chtěla nadávat, že pospícháš... ale zamotáváš to, tak aspoň, že to ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama