me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

4.kapitola

28. února 2010 v 22:01 | Lexie |  Change of my life
Další kapitolka...Všichni se po sobě podívali a hořečnatě přemýšleli.

Já bych šel rád, ale nechci vidět Belly výraz.Přemýšlel Edward. Až pak si uvědomil, že někdo může slyšet jeho myšlenky. Pousmála jsem nad tím, ale nikdo to nepostřehl.

Jestli půjde Edward tak mě vezou. To ne. Musím se uklidnit, vždyť mě miluje. Ale co když už ne tolik, přece jen na Patty nemám. Je stoprocentně hezčí a teď dvojnásob.

Nad tím jsem se pozastavila a nepatrně se zamračila.

,,Myslím, že to není pravda Bells, nevím sice jak teď vypadám, ale pochybuji, že jsem byla ve svém lidském životě hezčí než ty," řekla jsem jí.

Byla to pravda, vždy ve škole, když jsme ještě chodili spolu a já jsem o přestávce šla k ní do třídy, viděla jsem ji obklopenou asi tak deseti kluky. Mě si po většinu času nikdo moc nevšímal. Jo, pár kluků jsem na rozdíl od ní měla, ale to bylo jen tím, že ona je prostě totálně odmítala.

,,Ok, když myslíš. Tak proč můj snoubenec při pohledu na tebe slintá?" otázala se naštvaně Bella.

,,Já si žádných slin nevšimla a pokud sis ještě nevšimla tak já jsem tady ta kdo čte myšlenky, takže bych poznala, kdybych se mu líbila. Pochybuji, že by to dokázal utajit," vyjela jsem na ni ostřeji než jsem měla v plánu.

Během mého monologu se všichni, tak jak bych to řekla, napjali. Jako by čekali výpad nebo co, ale přešla jsem to bez poznámky.

Bella už nic neřekla, ale myslela si své.

,,Já půjdu," řekl rozjařeně Emmett a Rose po něm šlehla ošklivým pohledem.

,,Než by se všichni rozhodli, tak bych se tu unudil k smrti."

Byla jsem překvapená, protože Emmetta jsem rozhodně nečekala, ale co, aspoň bude sranda.

,,Fajn tak jdem," řekla jsem a vydala se ke dveřím.

,,Moment ještě," řekl Carlisle, ,,Já si nejsem jistý jestli je dobrý nápad abys šel zrovna ty Emmette."

,,Ale no tak, to bylo před třema roky Carlisle a tady na člověka nenarazíme," žadonil Emmett stále propalován Rosiným pohledem.

,,Tady ne, protože těžko budete lovit tady. Je tu jenom pustina, tohle je Florida Emmette, budete muset zaběhnout do jinýho státu."

,,Ježiš, vždyť je to jedno. Já už mam žízeň a když necítim Bellu proč bych měla i jiné lidi," řekla jsem naštvaně. Byla to pravda, i přesto, že jsem Bellinu krev necítila začal mi v krku hořet téměř ten samý oheň jako při mojí přeměně. Měla jsem neskutečnou chuť po ní skočit, ale zároveň jsem neviděla důvod. Bylo to strašně matoucí, necítit krev, ale přesto ji chtít.

,,Nejsme si jisti, že nebudeš chtít skočit ani po ostatních lidech. Přece jen jsi Bellina sestra a máte mezi sebou evidentně nějaké pouto, když dokážeš slyšet její myšlenky," odpovídal stále trpělivě Carlisle.

Začínalo to ve mně vřít. Vztek se dral na povrch neskutečnou rychlostí. Měla jsem toho plné zuby a potřebovala jsem konečně krev. Jasper a Edward byli okamžitě u mě a jejich ruce obemknuté kolem mě. Byla jsem si jistá, že jsem to potřebovala, protože jinak bych asi po Carlisleovi opravdu skočila. Byla jsem neskutečně vzteklá, hladová a podrážděná.

"Ty jo Patty, jestli budeš takováhle i na lovu tak to se mám na co těšit," řekl stále s úsměven na rtech Emmett. Vrhla jsem po něm ošklivým pohledem a myšlenkami uklidnila Edwarda a i Jasper pravděpodobně vycítil, že jsem se uklidnila, ale i přesto ke mně radši vyslal vlnu klidu. Nic. No paráda, pomyslela jsem si, tak to jsem zvědavá kolik překvapení ještě dnes zažiju. Další vlna, zase nic. Jasper vysílal svoji uklidňující vlny všude po místnosti až všichni vypadali jak opilí, ale já nic. Edward, který byl ještě trochu při smyslech se začal neovladatelně smát. Zase mě pohltil vztek a on okamžitě přestal a byli s Jasperem u mě.

,,Jsem v pohodě, ale nechápu čemu se tlemíš, mě to vtipný nepřijde," vyjela jsem na ně nebo spíš na něj.

"Ty si opak Belly, myslím," vyslovil svou teorii.

,,Neumím číst Belliny myšlenky, ale tvoje ano. Myslím, že ani Alice tě nevidí, protože by sem jinak už přišla a Jasper tě nemůže ovlivnit, Fungují na tebe ty schopnosti, které na Bellu ne a naopak," řekl Edward s vítězným výrazem ve tváři.

"Nevím proč, ale nepřekvapuje mě to. Během půl hodiny se mi stalo asi tolik zajímavých věcí jako jednomu upírovi za celý život, tedy podle toho co můžu posoudit z vašich myšlenek," odpověděla jsem na Edwardův vítězoslavný výraz naprosto nezajímavou odpovědí.

"To je velmi zajímavá teorie, myslím, že je možné…" začal Carlisle s Edwardem rozebírat jeho teorii. Bella si šla udělat něco k jídlu a já zůstala stát s otevřenou pusou. Oni nechají novorozeného upíra jen tak stát uprostřed mstnosti a absolutně neřeší jestli nezavraždí půlku Jacksonvillu, jelikož je poměrně dost hladový.

"Tak pojď Pat, jde se lovit," řekl nadšeně Emmett.

"Jasně jdem než se začnou zajímat o to, že jsem totálně žíznivá, aby toho nebylo málo tak novorozená a překvapivě nevím skoro nic. Co nějací Volturiovi, to vaše pití zvířecí krve, různé příběhy, jak jste se stali upíry, jak jste se dali dohromady atdy."

Emmett se zasmál.

"Neboj všechno se dozvíš a při lovu ti můžu něco povyprávět."

"Fajn tak jdem než ti to zakážou, hele kolik ti vlastně je?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama