me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

2.kapitola - Pravda

27. února 2010 v 11:04 | Lexie |  Choose your way
Ano, takže je tu poměrně brzké pokračování a taky se tu vše vysvětlí. Když jsem kapitolu četla potřetí, tak se mi přestala líbit, ale k povídce prostě patří. Věnováno Patty.


Stela před jeho pohledem uhnula dělala a předstírala, že se nic nestalo.
"Carterová, pročpak odposloucháváš cizí rozhovory!" vyjel na ni Sirius.
"Protože se konečně chci dozvědět, proč tě jedna z mích nejlepších kamarádek nesnáší," odpověděla jako by se nic nedělo.
"Já myslim, že vám to poví sama."
"To těžko, už se to z ní snažíme vypáčit přibližně dva roky."
"No tak si holt ještě počkáš!" skončil Sirius.
"Řeknu ti to večer," obrátil se na Jimmyho a oba upadli do obvyklé otupělosti. Stela si pečlivě psala poznámky a tentokrát byla jediná. Ani Lily se nenamáhala. Všichni věděli, že Stela není zrovna chytrá, ale Dějiny čar a kouzel byly jediný předmět, který jí šel a měla ho ráda, za což se jí všichni smáli. Naštěstí Stela, se nenechala vyvést z míry, stejně tak z jejího divného vkusu na oblečení, tj.- nosila neustále růžovou barvu, takže jí nakonec všichni začli brát a nikdo se jí neposmíval. Byla jednou z nejoblíbenějších holek na škole díky její neustávající dobré náladě. Ale zpět do děje.
Jakmile hodina skončila vylítla Becky z učebny jako neřízená střela. Celý den se jí v hlavě rodil plán, jak to Siriusovi všechno vyklopit. Lily se Stelou se po sobě jen podívali a vydali se na večeři. Poberti je v půlce cesty dohnali a James sebevědomě chytl Lily kolem pasu, tím si vyloužil další facku a hádku na pět minut. Remus si povídal se Stelou a vypadalo to, že se překvapivě dobře baví. Péťa nedočkavostí poskakoval, protože se nemohl dočkat večeře a Sirius přemýšlel o Becky. Chtěl si s ní promluvit na večeři, ale nebyla tam.
***
Becky zapadla do nepoužívané učebny a plakala. Nevěděla jak to má Siriusovi vysvětlit, jak to říct holkám, jaká bude jeho reakce, vykašle se na ní nebo se něco pokusí udělat. Rebecca viděla v hlavě spousty scénářů a to jí přivedlo k ještě větším slzám. Sesunula se po dveřích dolů a zchodila z ramene tašku. Vypadala jako hromádka neštěstí. Po chvilce se vzchopila, vytáhla kus pergamenu, brk a začala psát dopis matce.

Ahoj mami,
Tak co jak se vám vede?? Je Lia v pořádku?? Já momentálně nezvládám situaci, vím, že s to musím Siriusovi říct, ale opravdu netuším jak. Prosím poraď mi a pozdravuj ode mě Lee. Moc mi chybí.

Tvoje Becky


Dopis srolovala a vydala se směrem k sovinci. Ještě předtím se stavila v umývárně, aby si trochu opláchla obličej od slz. V sovinci byla pořádná zima a Becky měla na sobě jen hábit, který v sobě bohužel neměl žádné ohřívací zařízení. Zavolala si k sobě svojí sovu pálenou- Nelly. Chvilku tam s ní jen seděla a hladila ji po peří, potom si vzpomněla, že má dnes školní trest a proto Nelly k noze přivázala co nejrychleji dopis a rozběhla se ke kabinetu profesorky McGonagallové.
***
Lily, Stela, Sirius a James se rozloučili s Remusem a Petrem, kteří zamířili nahoru do společenské místnosti, jelikož jich se trest netýkal.
"Tak co Lily, těšíš se na svůj první trest?" mrkl na ni svůdně James. Lily se snažila ovládat, protože měla nutkání mu jednu znovu vrazit.
"Hádej blbečku, místo toho abych trávila večer s tebou jsem si mohla dělat úkoly a kecat s holkama, co myslíš, že si bych si asi vybrala?" vyjela na něj.
"Mě?" zeptal se naoko nevině James. Lily začala rudnout a Stela věděla, že James bude mít za chvíli na tváři otisk její ruky, proto se rozhodla zakročit, ale vyslovila první věc, která ji napadla, což nebylo zrovna moc chytré.
"Ale no tak Lil, tak tu svojí lásku k Jimmymu přestaň skrývat pod nenávist," vypálila bez přemýšlení. Potom co na ni Lily zůstala zírat s otevřenou pusou si uvědomila, že neudělala dobře.
"Ty, ty si myslíš, že k němu chovám nějakou tajnou lásku, tak to si se teda pořádně spletla!" seřvala ji a nasupeně odkráčela. Jamesovi poprvé za ten den zmizel úsměv ze rtů. Lilyina slova na něj těžce dopadla, i když nechápal, kde se to v něm vzalo, když ho zasypávala nadávkami od prvního ročníku. Šel sklesle za kamarády. Stela se tvářila taky nadmíru překvapeně, ale hlavně jí bylo líto, že si pravděpodobně proti sobě poštvala kamarádku asi tak na tři dny. Jen Tichošlápek vypadal, že nic z jejich slovní přestřelky nevnímal.
"Jak dlouho byla Becky v pátym ročníku pryč?" zeptal se náhle až všechny vylekal.
"No odjela hned na začátku září a přijela až v červnu, takže něco kolem devíti měsíců," odpověděla zaujatě Stela, "Proč?"
Sirius neodpověděl. Na tváři se mu objevil výraz zděšení, ale zároveň i něčeho jiného. Zastavil a zíral před sebe. Byli už téměř u kabinetu a před ním viděli stát dvě zrzky jak se spolu baví- Lily a Becky. Tichošlápek zíral na Becky a nehnul se z místa. Právě mu asi došlo co se stalo. Nevěděl jak na to má zareagovat a v hlavě se mu honily miliardy myšlenek. Ale ne, jenom přehánim. Tak to určitě nebylo, ne to se jí určitě nestalo, jenom se jí v klidu zeptam a uvidim.
Z přemýšlení ho vytrhl ostrý hlas profesorky McGonagallové.
"Pane Blacku, mohl byste se uráčit přestat zírat na slečnu Roplettovou a jít ke mně do kabinetu společně s ostatními nebo vám to mám poslat poštou," řekla nasupeným tónem.
"Už jdu paní profesorko," řekl a líně se začal šourat ke dveřím. Rebecca se na něj dívala zvláštním pohledem a Sirius radši uhnul. Teď už si byl svým míněním téměř jistý.
"Takže pan Potter a slečna Evansová půjdou uklízet učebnu lektvarů, pan Black, slečna Roplettová a slečna Carterová půjdou čistit poháry v Pamětní síni, samozřejmě bez hůlek, nějaké námitky?" zeptala se a obrátila se na Lily, která mávala rukou ve vzduchu.
"Ano slečno Evansová?"
"Paní profesorko, odmítám mít trest s Pottrem," řekla jasně a vrhla po Jamesovi naštvaným pohledem.
"Nápodobně," zavrčel na ni James až se Lily lekla. Jimmy se k ní vždycky choval dobře i přes všechny ty urážky, kterýma ho zasypávala. Teď jí to trochu vyvedlo z míry. Dvanácteráka se ale opravdu dotklo, to co řekla před chvílí na chodbě víc než ona mohla tušit. Profesorka zřejmě neměla náladu na hádky a proto tedy řekla, "Dobře tak s vámi půjde slečna Carterová a tresty si vyměníte, opovažte se ještě něco namítat," dodala, když viděla jak Stela a Becky otevírají pusu, aby protestovali. Stele se nechtělo trávit trest s Jamesem a Lily, protože neměla náladu na jejich hádky.
Líp by se přežívalo s Becky a Siriusem, ty se alespoň ignorujou a nehádají se, teda, no hádají, ale ne tolik, pomyslela si Stela, ale opravdu nic nenamítala. Becky taky ani nedutala, protože věděla, že se jí konečně naskytne příležitost Siriusovi všechno vyklopit, i když měla pocit, že už něco tuší. To by potom situaci zlehčovalo, pomyslela si, když spolu s ostatními vyšli z profesorčina kabinetu.
"Až budete hotoví, přijďte za mnou!" křikla za nimi profesorka ještě a zabouchla dveře.

"Siriusi, musíme si promluvit," řekla Becky po čtvrthodinovém mlčení. Tichošlápek zvedl hlavu od své práce.
"Becky, já vím, že sem ti ublížil, ale dyť víš jakej sem byl tupec a jsem pořád. Já se ti fakt omlouvam, ale já to tak dělal s každou a když si byla moje kamarádka, tak jsem ještě k tomu zpanikařil a..a bylo to, já chápu, že mi jen tak neodpustíš, ale aspoň mi řekni, co mám udělat." Tohle všechno ze sebe vysypal strašně rychle a s upřímností v očích. Becky věděla, že i když se chová jako prase, tak tohle myslel upřímně. Začaly jí téct slzy. Věděla co přesně by po něm chtěla, aby ji miloval a vzal si ji k sobě i s jejich dcerou, kterou momentálně vychovávala její maminka, ale pochybovala, že to tak dopadne, Ano, slyšeli jste správně, i přes všechny ty hádky, Becky Siriuse milovala.
"No, pro začátek bys mohl přestat spát s každou holkou, kterou uvidíš," zasmála se z pod slz Rebecca. Sirius se zasmál s ní, potom k ní váhavě přešel a obejmul ji. Becky si to plně vychutnávala, protože nevěděla jak dlouho to vydrží. Věděla, že teď už budou navždy kamarády, ale přesto doufala v něco víc. Najednou dovnitř jediným oknem vlétla sova pálená. Sirius Becky pustil a rychle se otočil na Nelly. Ta zahoukala a rozlétla se k Becky.
"Proč tvoje sova přilétla teď a ne až ráno?" podivil se Sirius.
"To nevím," přiznala popravdě Becky, když odvazovala dopis od Nellyny nožky. Ta zahoukala a odletěla do sovince. Becky si sedla na nejbližší lavici a vedle ní se posadil Sirius. Becky dopis otevřela.

Ahoj zlatíčko,
My se máme dobře. Lia už mluví úplně plynule a pořád se po tobě ptá. Moc se jí stýská, přece jenom pravou matku pozná. Siriusovi to řekni na rovinu, nevím, proč by v tom měl být problém. On se s tím vyrovná, věř mi. Přece jenom je to Black. Pozdravuj Lily a Stelu, doufám, že ses jim už svěřila.
Máma(a Lee)
P.S.: Posílám to co nejdřív, aby to nedorazila až ranní poštou. Kdyby ti někdo četl přes rameno mohlo by to vzbudit pozornost. Mám tě ráda.

Becky si uvědomila, že jí Sirius nahlíží přes rameno. Tohle nebyla ta správná cesta jak se to měl dozvědět, řekla si pro sebe a pomalu se na něj otočila.
"Takže je to pravda," řekl s naprosto klidným hlasem, "Máme spolu dceru Liu, no, hezký jméno si jí vybrala a Lee, to je přezdívka, taky pěkný. Já jen nechápu, proč si mi to neřekla dřív?" zeptal se jí stále klidně. Becky samozřejmě došlo, že na to už přišel předtím, stejně ale nechápala, jak mohl být tak klidný.
"Proč jsem ti to neřekla, zkus hádat. Minulej rok si byl pěkný prase a to si teda do teď, ale přece jenom teď už dokážeš uvažovat trochu víc logicky a nad něčim se zamyslet. Myslela jsem si, že bys mě poslal okamžitě do háje, tak proto," skončila svůj monolog.
"Becky," promluvil pomalu Sirius, "Já bych tě do háje určitě naposlal, možná vypadam jak hajzl, ale v tomhle tě opravdu nenechám."
"Jsi si jistej?" zeptala Becky se zatajeným dechem. Sirius se přibližoval víc a víc až jí položil ruku na tvář. Rebecca okamžitě zčervenala.
"Jsem ty blázínku," řekl tiše. Stále se přibližoval, ale Becky to už nemohla vydržet a mezeru mezi nimi přerušila ona. Jejich rty se spojili ve vášnivém polibku a tuhle chvíli si oba naplno užívali. Becky neměla ani tušení jak často na ni Sirius myslel, ale nechtěl si porušit tvář školního Cassanovy, proto holky balil dál aniž by si zapamatoval jméno jediné z nich. Odmítal si přiznat, že se do Becky zamiloval. Aby se on Sirius Black vůbec zamiloval. To prostě nebylo možné. Jak tam stáli a líbali se neměli ani ponětí co se odehrává v Pamětní síni.
***
"Evansová, přestaň už na mně štěkat, poprvý jsem ti nic neudělal a ty si na mně jen tak naštveš, už toho mám plný zuby!" zaječel James, který už půl hodiny snášel různé urážky od Lily, která na něj byla naštvaná jen z toho důvodu, že Jimmy žije. Dvanácterák s rozzuřeným výrazem vyběhl ze síně a nechal za sebou otrávenou Stelu a totálně vykolejenou Lily.
"Jimmy má pravdu Lil, mohla by si na něj někdy konečně přestat řvát," řekla do ticha Stela a vytratila se za Jamesem.
Lily znepokojeně zvedla svůj hadr s kyblíkem vody a vydala se za profesorkou McGonagallovou. Opravdu teď litovala toho, kolik věcí Jimmymu vyčetla. Já jsem na něj byla hnusná jen proto, abych popřela, že se mi nelíbí, to je opravdu blbej důvod. Vždyť má krásný oči, takový oříškový. Ne, Lilian, na co to myslíš, snad máš ještě svojí hrdost. Řekla si rázně Lily a ani si nevšimla, že místo do kabintu profesorky přišla do sklepení k učebně lektvarů…


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

James vs. Remus

James 50% (24)
Remus 50% (24)

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 4. března 2010 v 0:03 | Reagovat

juj, tak já se trefila? :D tak to doufám, že si ten můj komentář nikdo nepřečte....
každopádně stále jdeš dost nezvykle rychle, ale čte se to dobře, plynule a vůbec... bez žádným plánů do budoucna jdu dál ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama