me
fl
povidky
jednorazovky
filmy a tdEvery time you have the first person through a door that has been closed before, it makes that much easier for people behind.

1.kapitola - Chaotický začátek

26. února 2010 v 22:24 | Lexie |  Choose your way
Začátek mé povídky z doby Pobertů. Tahle kapitola je opravdu trochu chaotická, ale co


"Lily, Lily, tady jsme," volal na Lil známý hlas. Otočila se po jeho směru a spatřila dvě dívky- Stelu Carterovou a Becky Roplettovou, její nejlepší kamarádky. Rozběhla se k nim přes nádraží 9 a ¾, což nebylo zrovna jednoduché jelikož nástupiště bylo přeplněné a ze všech stran se ozývaly houkající sovy, mňoukající kočky a nevím co všechno ještě. No tak abych se pustila do představování.Takže jak už jsem řekla, Becky a Stela byly Lilyiny nejlepší kamarádky. Becky byla také zrzavá až na tmavší odstín vlasů. Měla modré oči, což viditelně přitahovalo pozornost, kterou ona nesnášela. Byla celkem nesmělá, na rozdíl od Stely. Ta měla hnědé vlasy a pořádně proříznutou pusu, její oči byly čokoládové a postava opravdu hubená, což přišlo všem nespravedlivé jelikož toho snědla dvakrát víc než všichni Poberti dohromady(nemožné xD). To jí záviděla hlavně Becky, protože ta zrovna vychrtlá nebyla(tedy alespoň to o sobě říkala). Měla takovou, no dá se říct nevýhodnou postavu. Její boky byly poměrně široké v souladu s rameny, na rozdíl od pasu, který byl o dost útlejší, i když ne hubený. No každopádně na kráse jí to nijak neubíralo.
"Ahoj Lil," no to je dost, že ses k nám došourala.
"Víš co Becky, zkus si dát sprint přes nástupiště a uvidíme co budeš říkat pak," odpověděla jí nasupeně Lily.
"Holky, já se vám nechci plést do malé hádky, ale myslela jsem, že sme letos do Bradavic chtěli jet," dodala jen tak mimochodem Stela.
Becky a Lily se na ní nejdřív nechápavě podívali, ale potom co Stela ukázala na vlak se jim ve tváři mihly zděšené výrazy. Všechny tři s těžkými kufry vyrazily sprintem k vlaku, který se pomalu(ale opravdu pomalu) dával do pohybu.
"Tohle je naposledy, co j..jsem běžel..la na vlak," nemohla Lily popadnout dech.
"To máš pravdu je to naposledy," zasmála se Stela a Lil po ní vrhla vraždící pohled.
"Ale no tak Lil, ty si snad přes léto netrénovala. Nech mě hádat, NE!! Moc v kondici nejsi holka," posmívala se Becky, která celé prázdniny byla u sestřenice, kde celé dny hrály famfrpál.
Další vraždící pohled, tentokrát na Becky. Procházeli vlakem půl hodiny, až na konec našli poloprázdné kupé, do kterého by se vešli. Jenže jakmile Lily spatřila kdo v něm sedí, znechuceně se obrátila a chtěla pokračovat dál, když ji holky chytli každá za jednu ruku a přitáhli ji zpátky.
"Já nevim jak ty, ale nemam náladu se znovu procházet celym vlakem a nakonec skončit někde u Srabuse," šeptla jí naštvaně do ucha Becky, která Poberty(vlastně jen jednoho z nich) neměla moc v lásce.
Stela na rozdíl od nich byla už jednou nohou v kupé. S klukama se strašně ráda bavila a proto už začínala být netrpělivá.
"Tak jdete nebo ne?" řekla Stela útočným tónem.
Lily po nich vrhla další ošklivý pohled, na který obě odpověděly úšklebkem a vešly dovnitř.
"Ahoj holky, ahoj Lily," pozdravil je zvesela James. Stela a Becky odpověděly normální "Ahoj", kdežto Lily se zmohla jen na ubohé, i když překvapené "Mmm".

To je divný, že by mi Potter začal říkat jménem, pomyslela si. Sirius, Remus a Petr holky pozdravili sborovým "Čau". Stela se posadila k oknu vedle Siruse, který to bral jako výzvu a jako každý rok ji začal balit. Lily si sedla na místo mezi Siriuse a Petra, načež Becky s úlevným vydechnutím si sedla mezi Jamese a Remuse. Během cesty si všichni přítomní v kupé mohli vyslechnout několik hádek Siriuse a Stely, Lily a Jamese a dokonce jednu Becky a Siriuse. Nikdo nechápal proč Becky Siriuse tak nesnáší, ale nikdo to po dvou letech neřešil. Jeden den ráno v pátém ročníku Becky přišla do společenky seřvala Siriuse za něco, co nezmínila a oznámila, že odjíždí domů na několik měsíců. Přijela až na konci roku a byla totálně na dně. Nikdo nechápal co se stalo, ale od té doby Siriuse nenávidí.

"No jak to tak vypadá, já půjdu pomalu obcházet vlak," zvedl se Remus.
"Jo jdu s tebou," řekl Lily, naštvaná z hádky, kterou před chvílí vedly s Jamesem.
Všichni na ně zírali a nechápali.
"Jsme primus a primuska, což by ste věděli, kdyby tu nebyl takovej randál," dodal na vysvětlení Remus. Všichni jen přikývli a po jejich odchodu nastalo v kupé nepřirozené ticho. Nakonec ho prolomil Stelin křik, když se jí Sirius nenápadně pokusil sáhnout na stehno. V tu chvíli se z její pusy spustila řada nadávek jako "Kretén" "Idiot" "Debil" atd. Becky se s Jamesem začala bavit o famfrpálu, který oba zbožňovali. Becky hrála na postu brankáře. Petr do sebe cpal sladkosti, které si koupil před chvílí, když přijel vozík s občerstvením a tak pokračovala celá cesta do Bradavic, až na jednu chvíli, kdy se do kupé vrátila Lily s Remusem a vrhla po Becky bavící se vesele s Jimmym zvláštní pohled a probudila se v ní vlna žárlivosti. Stela ji evidentně prokoukla a začala se nehorázně smát a tím se spustila asi stá hádka těch pěti hodin. Myslím, že kdyby v tamtom kupé byl někdo jiný kdo na ně není zvyklý tak by mu ten den praskla hlava(doslova).
***
Zařazování proběhlo poměrně rychle každopádně kručícím žaludkům u Nebelvírského stolu to přišlo jak věčnost, když se potom holky odebraly do ložnic padly na postele úplně vyřízené.
"Jdu se vysprchovat," hekla Stela a začala se pomalu zvedat nakonec to vzdala a přepadla zpátky na postel.
"Já nemůžu, nechce jít někdo přede mnou?"
Dívky se zmohly jen na zakroucení hlavou.
"Fajn, tak dobrou."
"To si ani nevybalíš?" podivila se Lily, která se začínala zvedat, aby si mohla vyndat alespoň pyžamo a toaletní potřeby. Odpovědi se ale nedočkala, protože Stela už spokojeně pochrupovala.
"Já nechápu jak někdo může usnout tak brzy." Zakroutila hlavou Becky.
"No kdybys do sebe dokázala nacpat dvě celý kuřata, tak snadno," zasmála se Lily a odebrala se do koupelny. Becky přemýšlela nad Siriusem, nevěděla jestli mu to má říct. Už to byly dva roky, ale tenhle je poslední. No budu se muset nějak vymáčknout, řekla si pro sebe Becky a se znepokojenými myšlenkami usnula.

Ráno se Stela vyhrabala z postele jako první a šla si dát ledovou sprchu, aby ji probrala. Když vylezla přemýšlela jak vzbudit holky, ale nakonec použila osvědčený kyblík ledové vody. Tím pádem se v dívčí ložnici sedmaček strhla velká polštářová bitva díky, které stihli snídani jen tak tak, což znamenalo přílet plnou rychlostí do Velké síně, nálet na zbylé topinky a rychlá sklenice dýňové šťávy. Potom vyběhly z velké síně kde se srazily(doslova) se Siriusem a Jamesem. James byl nadšením bez sebe, když na něj Lily spadla, ale Sirius se na Becky podíval omluvným pohledem, ta se bez omluvy a pozdravu zvedla a sledovala Jamese a Lily. James místo toho, aby se Lil omluvil a nechal jí se zvednout, tak jí obmotal ruce kolem pasu a přitáhl si ji k sobě. Lily se začervenala a na okamžik nereagovala. Potom jak by se probrala ze snu začala vřískat a kopat kolem sebe.
"Jamesi Pottre, okamžitě mě pust ty blbečku!" vřískala tak, že ji určitě slyšel celý hrad. Becky, Stela a Sirius hýkali smíchy do té doby než přišla profesorka McGonagallová.
"Pottre, Blacku, Evansová, Carterová, Roplettová, zaprvé- máte být na vyučování, zadruhé- rušíte celý hrad, zatřetí- máte školní trest. VŠICHNI. Ano i vy slečno Carterová, na vyučování už jste měla být. Tady máte rozvrhy. Dnes u mě v kabinetu v osm hodin. Hezký den!"
"Díky Pottre, můj první školní trest a ještě s tebou," vyjela na něj naštvaně Lily, když se všichni ploužili k učebně kouzelných formulí.
"Nemáš zač Evansová," odpověděl sebejistě Jimmy. To už se Lil neudržela, vrazila mu facku a s pláčem se rozběhla k učebně.
"Co jí je?" podivil se James.
"Ach jo, ty si taky pako Jimmy víš," začala Becky, "Ty si myslíš, že ti padne k nohám, když jí budeš neustále zvát ne rande stylem- Hej Evansová!, to asi těžko, zkus k ní bejt prostě milej, začni jí říkat jménem a nebo se prostě nechovej, jako kdybys byl búhvíco," dokončila svůj monolog Becky.
Sirius se na ní nevěřícně podíval: "Od tebe to sedí, sama jsi my už dva roky nevysvětlila proč mě nesnášíš a nebavíš se se mnou a teď budeš někoho poučovat o vztazích," vyjel na ni Sirius. Tohle oba dva přítomné(Jamese a Stelu) přimělo k tomu, aby se zastavili a zůstali na oba čumět s otevřenou pusou. Becky se Siriusem se spolu sice hádaly, ale nikdy nevytáhli téma proč. Becky se začínali do očí hrnout slzy.
"Tak ty nevíš, ty nevíš, tak si zkus dát pět a pět dohromady Blacku a možná ti to dojde ty blbečku!" vřískala ne něj téměř hystericky. Potom se zhluboka nadechla a vydechla.
"Jdeme Stelo, prosím," obrátila se na kamarádku a vyrazily k učebně společně. James se Siriusem jen nevěřícně zírali na jejich záda.
"Ty holky nám teda dávaj, co brácho," probral se James a na tváři měl okamžitě úsměv. Sirius jen němě přikývl a hořečnatě přemýšlel.
"Ale no tak Tichošlápku, řekneš mi někdy co se mezi váma stalo, dyť zrovna Becky je vždycky taková klidná a ty jí pokaždý tak naštveš."
"Tak proč nesbalíš jí místo Evansový, když je tak strašně klidná. Je to zrzka a jak si sám říkal tak o hodně klidnější, pokud teda není v mý přítomnosti a navíc rozumí famfrpálu, Evansová tě vždycky odkopne tak nevim, proč už se na ní konečně nevykašleš."
"Protože, prostě, no, ani sám nevim, ale Lily je prostě, taková, hmm, no jiná a navíc mám pocit, že Becky v sobě dusí tajnou lásku," dořekl a dloubl Siriuse do ramena.
"Jestli myslíš mě, tak o tom vážně pochybuju," řekl rozladěně Tichošlápek.
"Co to s tebou je Siri, tolik si nikdy nepřemýšlel, tak to už konečně vyklop."
"Rád bych, ale už sme přišli skoro o celou hodinu kouzelných formulí a já nechci mít dva tresty za sebou, takže jdem."

Celý den probíhal v poklidu a na poskední hodině- Dějiny čar a kouzel, se Sirius naklonil k Jimmymu.
"Hele, mám problém jménem Roplettová a potřebuju, abys mi pomohl."
"Fajn tak povídej, ale od začátku."
"No takže jak začít…Šel jsem asi tak v deset hodin dolů do kuchyně pro nějaký jídlo, v pátym ročníku, když jsme vyhráli první famfrpálovej zápas, no a jestli sis toho všiml tak Becky se hned po zápase vypařila. Přece vždycky říkala, že nemá ráda moc lidí pohromadě. Neměl jsem s sebou neviditelnej plášť a najednou jsem uslyšel Filche, takže jsem zdrhal. Neměl sem páru kam běžim, ale najednou jsem proběhl kolem komnaty nejvyšší potřeby a tak mě napadlo se tam schovat a byl tam ještě někdo, samozřejmě Becky a……Sirius si všiml, že k nim Stela od vedlejšího stolu napíná uši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 3. března 2010 v 23:52 | Reagovat

Teda, kdyby tady nebyla další kapitola, tak bych ti asi ukousla hlavu :D takhle můžu pokračovat....

jinak Becky - byla se Siriusem těhotná, porodila chlapečka s překrásnejma šedejma očima a... :D dost rozvíjení teorií, toho si nevšíme... jdu číst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama